Buzeqesh!

Share
avatar
Moza
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 23/03/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2910
<b>Votat</b> Votat : 17
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Ne pune lind dashuria,prandaj ai qe punon asnjehere nuk ankohet per mund...

Buzqeshje Buzeqesh!

Mesazh nga Moza prej 2/4/2009, 17:19

First topic message reminder :

Zbulo mėnyrėn mė tė mirė pėr tė ruajtur buzėqeshjen edhe nė momentet mė tė vėshtira tė jetės tėnde.

Ndihesh e dominuar

Po kalon njė moment nė tė cilin ti ndihesh vėrtet e poshtėruar.
- Po e lėshon veten pak nga pak.
Kėshillė: Rindiz zjarrin qė ndodhet brenda teje.
- Humbet besimin nė veten tėnde.
Kėshillė: Mėso tė nxjerrėsh nė pah aftėsitė e tua tė fshehura.
- Je gjithmonė e nxehur edhe pse pa shkak.
Kėshillė: Pėrdor disa arsyetime qė ndryshojnė argumentin.

Je e nxehur

Po jeton njė situatė e cila tė bėn tė nxehesh dhe tė jesh shumė e palumtur.
-Tė shpėrfillin dhe tė lėnė nė njė vend tė harruar.
Kėshillė: Mos hezito tė shprehesh, ėshtė mė mirė qė tė evitosh mosvėmendjen.
- Nismėtare nė ēdo diskutim tė nxehtė.
Kėshillė: Mos u sorollat pėrqark problemit, hyr direkt nė temėn qė tė intereson.
-Mimika jote shpreh qartė qė ti nuk je e qetė.
Kėshillė: Prano faktin qė je e mėrzitur dhe gjej njė mėnyrė pėr tė zgjidhur problemin mė njė buzėqeshje nė fytyrė.

Ndihesh e nėnvlerėsuar

Ke pėrshtypjen qė nuk tė shohin me sy tė mirė, tė evitojnė.
-Veēohesh dhe rri e vetmuar.
Kėshillė: Bėhu me e shoqėrueshme dhe mė kurioze ndaj tė tjerėve dhe rindėrto njė dialog me ta.
- Shpesh je e trishtuar dhe pak e stresuar.
Kėshillė: Dil mė shpesh me miket e tua, kujdesu mė shumė pėr aspektin tėnd fizik dhe veshjen tėnde. Bėje nė mėnyrė qė tė ndihesh sa mė mirė.
- Je xheloze pėr tė tjerėt.
Kėshillė: Rigjej mėnyrat e kėnaqėsisė, vėri nė jetė dhe buzėqesh mė shumė.

Ndihesh e dekurajuar

Situata qė po kalon tė bėn tė humbėsh kurajon. Reagimet e tua:
-Reagon nė mėnyrė automatike, pa krijimtari.
Kėshillė: Rigjej njė dozė, sado tė vogėl fantazie edhe nė gjėrat mė tė vogla, mbi tė gjitha pėr veten tėnde.
-Je gjithmonė me vonesė dhe pa energji nė gjėrat qė bėn.
Kėshillė: Mendo seriozisht pėr tė ndryshuar sjelljen tėnde ose tė paktėn njė pjesė tė saj.
-Humori yt ėshtė i vakėt dhe pa entuziazėm.
Kėshillė: Kėrko interesa tė reja dhe zbulo kėnaqėsitė e jetės.

Ndihesh e pakuptuar

Ke ndjesinė qė je e lėnė pas dore dhe pak e vlerėsuar.
-Je nervoze dhe fuqitė e tua kanė shteruar.
Kėshillė: Gjej ato mėnyra qė tė japin mė shumė fuqi, disa herė vetėm fjalėt nuk mjaftojnė.
-Mbyllesh nė vetvete.
Kėshillė: Kėrko njė aleat qė tė tė mbėshtetė dhe transmeto mesazhet nėpėrmjet tij.
-Tė vjen keq pėr ē'ka ndodhi, por...
Kėshillė: Shprehe haptazi keqardhjen tėnde dhe kėrko ndihmėn e tė tjerėve pėr zgjidhjen e situatės.

Ndihesh joluftėtare Nuk arrin tė mbash gjėrat qė ti dėshiron dhe kjo tė irriton.
-Bėn kokėfortėn, ėshtė mė e fortė se ty.
Kėshillė: Mendo qė do tė vijė dhe dita jote, ajo qė ti dėshiron, shumė shpejt do tė jetė e jotja.
-Hakmarrja tė shtyn tė kryesh idiotėsira dhe tė bėsh gabime.
Kėshillė: Mėso tė falėsh dhe tė zhvillosh kualitetet e tua, gjithēka do tė zhvillohet nė favorin tėnd.
-Mendon gjithmonė tė pėrplasėsh dyert ose tė bėsh gjėra tė kėtij lloji.
Kėshillė: Analizoje mirė situatėn para se tė marrėsh njė vendim tė gabuar.

Ndihesh e shfrytėzuar

Po kalon njė situatė qė tė bėn tė ndihesh e shfrytėzuar dhe nuk po merr asnjė pėrfitim.
-Heq dorė nga gjithēka pa marrė parasysh se ē'mund tė humbasėsh.
Kėshillė: Mėso tė thuash " jo". Mos ke frikė tė shfaqėsh kėndvėshtrimin tėnd.
-Bėhesh agresive dhe pėr kėtė tė vjen keq...
Kėshillė: Fol hapur pėr problemin qė tė shqetėson, nė tė kundėrt bashkėbiseduesi yt nuk do tė jetė nė gjendje tė tė kuptojė.
-Rebelohesh, por pėrsėri nuk tėrheq vėmendjen.
Kėshillė: Analizoje mirė situatėn dhe pėrballoje problemin me njė mėnyrė kėndvėshtrimi mė logjike.

Tani mund tė dhurosh njė buzėqeshje pėr ēdo rast tė mundshėm.
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Buzeqesh!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 29/12/2011, 00:22

Njė buzėqeshje kushtonė mė pakė se elektriciteti por bėnė po aq dritė sa ajo....E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19020
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37296
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: Buzeqesh!

Mesazh nga Albatros prej 29/12/2011, 21:13

buzeqesh ne cdo moment se jeta eshte e shkurter kur te kujtohesh do jet vone

avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Buzeqesh!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 13/1/2012, 22:19

Ti mund tė lejosh qė buzėqeshja jote tė ndryshojė botėn, por mos lejo asnjėherė qė bota tė ndryshojė buzėqeshjen tėnde...!!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Buzeqesh!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 3/2/2012, 18:23

Heshtja dhe buzėqeshja janė dy fjalė shumė tė fuqishme: buzėqeshja ėshtė mėnyra pėr tė zgjidhur shumė probleme, dhe heshtja pėr tė shmangur shumė probleme ....E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Buzeqesh!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 5/3/2012, 23:46

Buzėqeshja ėshtė njė vijė e 'shtrembėr', por qė drejton shumė gjėra....E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Buzeqesh!

Mesazh nga Vizitor prej 6/3/2012, 11:13

avatar
BELISA
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/09/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1947
<b>Pikėt</b> Pikėt : 3883
<b>Votat</b> Votat : 31
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E DUA SHKRETETIREN

Buzqeshje Re: Buzeqesh!

Mesazh nga BELISA prej 16/5/2012, 13:03

Buzeqesh qe t'a zgjatesh jeten
MOS THUAJ ASGJE,,,NESE HESHTJA ESHTE ME E MIRE SE AJO QE DO TE THUASH
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Buzeqesh!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 10/6/2013, 17:37

Buzėqeshja ėshtė pushim pėr tė lodhurit, dritė pėr shpirtngushtet, diell pėr tė merziturit dhe terapi pė tė sėmuret, ėshtė e pamundur tė blihet, tė lypet, tė huazohet apo tė vidhet sepse buron direkt nga zemra ...E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Buzeqesh!

Mesazh nga Princesha... prej 11/6/2013, 17:21

BUZEQESHJA ESHTE PASQYRE E SHPIRTIT......avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Buzeqesh!

Mesazh nga Vizitor prej 11/6/2013, 22:26

Buzeqesh embel vec ai/ajo qe e ka shpirtin te paster
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Buzeqesh!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 20/6/2013, 10:10

Buzėqeshja ėshtė pushim pėr tė lodhurit, dritė pėr shpirtngushtėt, diell pėr tė mėrziturit dhe terapi pė tė sėmuret, ėshtė e pamundur tė blihet, tė lypet, tė huazohet apo tė vidhet sepse buron direkt nga zemra ...E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Buzeqesh!

Mesazh nga Burrelsja prej 26/6/2013, 17:15

Une buzeqesh...per t'i dhene ngjyra jetes sime...!

Une buzeqesh...per te ndricuar diten time...!

Une buzeqesh...per te shndritur fytyren time...!

Une buzeqesh...per te zbukuruar qenien time...!

Une buzeqesh...per te mbushur zemren time me optimizem...!

Une buzeqesh...per te shperndare lumturi ne zemrat e atyre qe dua...!

Une buzeqesh...per te falur force dhe kurajo atyre qe adhuroj...!

Une buzeqesh...per te marre forca te eci perpara...!
Une buzeqesh...per t'i treguar veshtiresive qe nuk me thyejne dot...!

Une buzeqesh...per te thene qe nuk kam frike...!

Une buzeqesh...per te dashuruar jeten...!

Une buzeqesh...per te ndjere paqe...!

Une buzeqesh...per te mos qare...!

Une buzeqesh...per te harruar...!

Une buzeqesh...per te larguar merzine...!

Une buzeqesh...per te mbajtur larg pesimizmin...!

Une buzeqesh...per te trembur ''te keqiat''...!

Une buzeqesh...per t'i dhene ''seriozitetin'' tim te embelsuar jetes...!

Une buzeqesh...per te qene serioze...(sipas menyres sime! )
Une buzeqesh...sepse eshte gjeja qe di te bej me mire...!

Une buzeqesh...sepse me ben te ndjehem me mire...!

Une buzeqesh...sepse me shkon...!

Une buzeqesh...sepse dukem bukur...!Une buzeqesh...sepse e adhuroj te buzeqesh...!!!! Very Happy
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Buzeqesh!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 27/6/2013, 09:24

Buzėqesh edhe pse miku yt mė i mirė ( mikja jote) tė ka tradhetuar...
Buzėqesh edhe pse dielli qė lind nuk tė jep mė kėnaqėsi si mė parė...
Buzėqesh edhe pse natėn sytė e tu mbulohen nga lotėt...
Buzėqesh edhe pse puna qė bėn nuk ėshtė ajo qė do (apo meriton)...
Buzėqesh edhe pse njeriu i zemrės mund tė tė ketė lėnduar...
Buzėqesh edhe pse jeta jote ta shpif...
Buzėqesh, jo pėr tė tjerėt, por pėr veten tėnde, qė pavarėsisht sprovave qė tė ka dhėnė jeta, je krenar/e pėr atė qė je, dhe mbi tė gjitha falendero Zotin...!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Buzeqesh!

Mesazh nga Vizitor prej 27/6/2013, 09:27

Buzeqesh sepse une me ne fund hyra ne TOP 10 postuesit e forumit hahhahaa
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Buzeqesh!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 27/6/2013, 09:30

Oooo Bravo!

Buzėqesh pėr njė ditė mė tė mirė ...
E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Buzeqesh!

Mesazh nga Vizitor prej 27/6/2013, 10:37

Buzeqesh, sespe jam me ty ne forum hhahaa
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Buzeqesh!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 3/7/2013, 12:31

Buzėqeshja ėshtė sistemi i ndriēimit tė fytyrės, sistemi freskues i kokės dhe sistemi i ngrohjes tė zemrės...
E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Buzeqesh!

Mesazh nga Vizitor prej 3/7/2013, 13:31

@LePuRuShJa shkruajti:Buzėqeshja ėshtė sistemi i ndriēimit tė fytyrės, sistemi freskues i kokės dhe sistemi i ngrohjes tė zemrės...


Por edhe sistem i mbulimit te genjeshtres!

Sponsored content

Buzqeshje Re: Buzeqesh!

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 21/6/2018, 06:20