Menyra e fjetjes...interesante

Share
avatar
Moza
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 23/03/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2910
<b>Votat</b> Votat : 17
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Ne pune lind dashuria,prandaj ai qe punon asnjehere nuk ankohet per mund...

Buzqeshje Menyra e fjetjes...interesante

Mesazh nga Moza prej 2/4/2009, 17:06

Psikologji, menyrat e fjetjes... Interesante

Menyrat e fjetjes sipas njė studimi te koheve te fundit flasin pėr tipin tuaj.


Pozicioni i fjetjes Nr 1:Fle ne menyre qe krijon poizicionin e fetusit.

Pergjigje
Interpretimi - person i turpshem dhe sensitivPozicioni i fjetjes Nr. 2: flen ne menyren e ushtarit, me kurrizin ne krevat dhe krahet drejt ne anet e krevatit:

pergjigje
Interpretimi - person i rezervuarPozicioni i fjetjes Nr. 3: fle ne njė ane me kembet drejt dhe krahet poshte:

pergjigje
interpretimi: person i qete qe shkon mirė me te gjithėSleep Position Nr. 4: fle ne njė ane me kembet drejt ose hapur dhe krahet drejt:

pergjigje
interpretimi - njeri qe dyshon shumėSleep Position Nr. 5: fle ne menyre qe barku prek krevatin dhe krahet hapur ne drejtimin e kokes:

pergjigje
interpretimi - arrogant, ekpresiv, extrovertSleep Position Nr. 6: fle me kurrizin(shpinen) ne krevat me kembet hapur dhe krahet hapur:

pergjigje
interpretimi - person qe ėshtė i mirė te degjoje problemet ose diskutimet e te tjereve
avatar
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19020
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37296
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: Menyra e fjetjes...interesante

Mesazh nga Albatros prej 2/4/2009, 20:45

po une qe fle ne timon te makines a me quhet

avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Menyra e fjetjes...interesante

Mesazh nga LePuRuShJa prej 3/4/2009, 23:28

@Albatros shkruajti:po une qe fle ne timon te makines a me quhet


Do na vritesh mėr Albatros LOLE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Genti
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 30/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 244
<b>Pikėt</b> Pikėt : 439
<b>Votat</b> Votat : 33

Buzqeshje Re: Menyra e fjetjes...interesante

Mesazh nga Genti prej 5/4/2009, 22:48

@Albatros shkruajti:po une qe fle ne timon te makines a me quhet
Po ty tė falet mor lal ti qėnka profesionist nėse nget makinėn me sy mbyllur hahaha
Sponsored content

Buzqeshje Re: Menyra e fjetjes...interesante

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 21/4/2018, 13:44