Test Psikologjik-Partneri

Share
avatar
Moza
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 23/03/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2910
<b>Votat</b> Votat : 17
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Ne pune lind dashuria,prandaj ai qe punon asnjehere nuk ankohet per mund...

Buzqeshje Test Psikologjik-Partneri

Mesazh nga Moza prej 2/4/2009, 16:53

PARTNERI IDEAL
Jeni nė kėrkim, apo tashmė rruga e gjatė drejt dashurisė ka perfunduar? Provoni testin dhe do tė merrni pėrgjigjen e dyshimeve tuaja. A ėshtė ai personi me tė cilin dėshironi te ndani gjithcka? Kush mund ta dijė?!

1. Ndodh qė tė ndesheni nė rrugė me njė djalosh bukurosh, i cili i ngjan shum aktorit/es qė ju adhuroni.
a) Ngacmoheni menjėherė nga pamja e tij e jashtme.
b) Mendoni se ėshtė shumė tėrheqės pasi ka njė kteristikė tepėr te vecantė.
c) Mendoni se nuk do t’ju hedhė kurrė ndonjė vėshtrim dhe se i ndėrron gratė sikurse pantallonat qė mban veshur.

2. Nė karakterin e njė mashkulli vlerėsoni...
a) Mashkulloritetin.
b) Ndjeshmėrinė.
c) Sensin e humorit.

3. A ju pėlqejnė bisedat gjatė aktit seksual?
a) Po,nėse janė fjalė te ngrohta dashurie.
b) Jo edhe aq shumė.
c) Po, dhe vecanėrisht kur qeshim sė bashku.

4. Jeni takuar me dikė rreth njė orė e gjysmė me parė dhe, paksa nė qeshje e paksa nė seriozitet ju deklaron se ju dėshiron shumė...
a) Kjo gjė ju ngacmon sė tepėrmi dhe i pėrgjigjeni me tė njejtėn mėnyrė.
b) E shmangni me lezet dhe mendoni se ėshtė i padurueshėm.
c) Argėtoheni me tė dhe e lini qė tė presė.

5. Ju pėlqen kur mashkulli...
a) Ju shikon drejt e nė sy kur ju shpreh dashurinė e tij.
b) Ju pėrqafon me dashuri e ngrohtėsi.
c) Ju shtrėngon me padurim.

6. Cili ėshtė kujtimi mė i mirė nga jeta juaj erotike e deritanishme?
a) Njė lidhje e shkurtėr qė kishit, e cila ishte tepėr e fuqishme pėrsa i pėrket intensitetit seksual.
b) Njė lidhje e gjatė nė kohė me njė njeri mė tė madh se ju, tė cilin e shikonit jo si partner erotik, por si mbrojtės.
c) Dashuritė nė shkollė, pa interes dhe tė pastra, njė festė pa fund.

7. Kur takoni njė mashkull ai duhet tė jetė:
a) Qė nė fillim shumė i ngrohtė.
b) Tė ketė fantazi.
c) Tė duket se ka personalitet.

8. Me qėllim qė tė komunikoni me tė, preferoni...
a) Tė lerė disa mesazhe erotike nė pasqyrė.
b) T’ju dergojė mesazhe nė telefon.
c) T’ju telefonojė disa herė brenda ditės.

9. Nė krevat sė bashku me tė ndjeheni...
a) Si njė zog pa krahė.
b) Si njė tigėr qė kėrkon ta “shqyejė”.
c) Si njė princeshė qė pret momente pėrrallore.

10. Ne dashuri preferoni...
a) Pėrkėdhelje pa fund.
b) Pozicione tė reja.
c) Lojėra.

REZULTATET:

Mė shumė pėrgjigje nėn - a)
Kėrkoni njė mashkull “makinė” seksi. Nuk i jepeni askujt me lehtėsi, tė paktėn nėse keni pėrshtypjen mė tė vogėl
se ai person nuk do t’ju kėnaqe seksualisht. Atėhere, mirė do tė ishte qė tė mos afroheshit dhe te provokonit meshkuj te tille, pasi gje tjeter pervec lendimit nuk do te arrini. Gjithashtu, gezoni edhe njė aftesi te vecante (disa e quajne shqise e gjashte) qe t’i kuptoni menjehere meshkujt nese disponojne aftesi seksuale te nivelit tuaj dhe nese do te kombinojne me ju. Ne pergjithesi keni njė jete erotike aktive, ndoshta sepse kerkoni meshkuj “prodhues” energjie seksuale.

Mė shumė pėrgjigjie - b)
Ju kombinon njė partner spontan dhe argetues. Partneri ideal duhet te ndaje se bashku me ju peripecite me tecmendura dhe momentet plot te qeshura. Dashuroheni pa fund pas meshkujve qe dine te krijojne njė klime te vecante mirekuptimi dhe komunikimi. I deshironi 100 pėr qind, sidomos ne rastet kur lekundeni ne te njejten shkalle humori dhe serioziteti. Dialoget e qete, te ndjeshem dhe humori ju bejne pėr vete dhe njė njeri te tille nuk do te donit qe ta humbnit pėr asnje ēast karakterisitkat e tij zbavitese qe ju ben te ndjeheni akoma me teper e lirshme ne krevat dhe te realizoni fantazi nga me ekstremet.


Mė shumė pėrgjigjie - c)
Kerkoni njė mashkull mbrojtes. Jeni femra delikate dhe kerkoni njė mashkull qe di si ta trajtoje, te kujdeset dhe te qendroje ne krah te partneres ne raste “furtunash” dhe “stuhish”. Ėshte fjala pėr dike qe do t’ju kape nga dora, do t’ju shikoje drejt e ne sy dhe do t’ju betohet pėr dashuri shekullore. Sigurisht nuk e jepni trupin tuaj ne ēdo njeri qe ju del perpara dhe njekohesisht nuk perkuleni perpara flirtit te njė mbremjeje. Dashuria pėr ju ėshtė njė ceshtje serioze qe kerkon partnere te qendrueshem. Partneri qe merr noten dhjete ne krevat ėshtė ai qe di te preke me ndjeshmeri dhe te zgjoje brenda jush instinktet e hormonet.
avatar
Dona20
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 04/06/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1825
<b>Pikėt</b> Pikėt : 3863
<b>Votat</b> Votat : 48
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Mos i merr gjėrat personalisht !! Njerėzit i bėjnė gjėrat pėr vete e jo pėr ty!!

Buzqeshje Re: Test Psikologjik-Partneri

Mesazh nga Dona20 prej 6/6/2009, 10:14

Mė shumė pėrgjigjie - c)

Kerkoni njė mashkull mbrojtes. Jeni femra delikate dhe kerkoni njė mashkull qe di si ta trajtoje, te kujdeset dhe te qendroje ne krah te partneres ne raste “furtunash” dhe “stuhish”. Ėshte fjala pėr dike qe do t’ju kape nga dora, do t’ju shikoje drejt e ne sy dhe do t’ju betohet pėr dashuri shekullore. Sigurisht nuk e jepni trupin tuaj ne ēdo njeri qe ju del perpara dhe njekohesisht nuk perkuleni perpara flirtit te njė mbremjeje. Dashuria pėr ju ėshtė njė ceshtje serioze qe kerkon partnere te qendrueshem. Partneri qe merr noten dhjete ne krevat ėshtė ai qe di te preke me ndjeshmeri dhe te zgjoje brenda jush instinktet e hormonet.

    Ora ėshtė 24/5/2018, 12:12