Thonj artificial

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Thonj artificial

Mesazh nga LePuRuShJa prej 2/11/2010, 17:59Tashme keto lloj konfeksionesh mund te gjenden lehte edhe ne treg, zgjedhja eshte e madhe, e bukura eshte se hiqen dhe vihen me lehtesi, aq sa mund te ndryshoni look pa sakrificen me te vogel. Nje nder tendencat e momentit eshte ajo ku mund te shfrenoni fantazine duke dekoruar kete tip thonjsh, gura, brilantin, ngjites me lule etj, pa rrezikuar te dobesoni apo te prishni thonjte ashtu sikurse ndodh kur i beni me xhel apo akrelik tel estetistja.Per ti hequr keto lloj thonjsh, mjafton te keni dylyent(jo aceton) ne menyre qe te shkrini ngjitesin, ose mund te levizni me ngadale anet e thonjve dhe me pas te kaloni nje fije peri te lyer me dylyent. Trajtimi i thonjve artificil eshte i njejti si me ato me akrelik, (limojini, pritini, lyjini etj). Per ti limuar ne menyre jo te lodhshme eshte mire qe te keni nje lime specifike per to. IkubE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 18/6/2018, 22:39