Internet Explorer 9 arrin nė 10 milion shkarkime

Dino
Dino
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 25/01/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4951
<b>Pikėt</b> Pikėt : 11415
<b>Votat</b> Votat : 95
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ''Beju te tjereve,ate qe te tjeret do deshiroje te benin per ty....!

Buzqeshje Internet Explorer 9 arrin nė 10 milion shkarkime

Mesazh nga Dino prej 31/10/2010, 01:50

Internet Explorer 9 arrin nė 10 milion shkarkime Internet_Explorer_9_915898478 Microsoft kohė mė parė ka shpalosur njė beta version tė Internet Explorer 9 qė tani sipas raporteve thuhet se ka arritur nė 10 milion shkarkime, vetėm gjashtė javė pas lansimit.
Siē tregon hulumtimi nga Microsoft, ueb pėrdoruesit pėrdorin rregullisht vetėm 12 prej veēorive tė ndryshme qė ofron shfletuesi, dhe si rezultat i kėsaj ėshtė vendosur qė IE9 tė pėrfitojė njė ndėrfaqe mė pak tė ngarkuar. Duke ruajtur pamjet e sistemit operativ tė ri tė Microsoft, Windows 7, shfletuesi shfaq tė njėjtat elemente dhe shfaq nė rend tė parė pėrmbajtjen e njė faqe para njė pėrdoruesi.

IE9 gjithashtu pėrdor njė numėr funksionesh tė shpalosura pėr herė tė parė nė Windows 7, duke pėrfshirė edhe aftėsinė pėr tė ngulitur faqet nė shirit tė veglave, pėr tė shkėputur njė tab – duke e larguar atė nga shfletuesi – dhe duke pėrdorur Windows Aero Snap pė tė shikuar dy faqe krah pėr krah.

“Ne nė veēanti jemi tė gėzuar rreth reagimit nga zhvilluesit dhe raporteve pėr IE9 beta, me 37 milion shikime faqesh nė faqen tonė tė testimit dhe me 13,000 pjesė tė ofruar si feedback” tha Microsoft duke shtuar se IE9 ėshtė rrugės pėr tė qenė shfletuesi me shkallėn mė tė shpejtė tė adoptimit deri mė sot.

Ueb shfletuesi ka arritur nė 2 milion shkarkime vetėm dy ditė pas lansimit me 15 shtator. Atė mund ta shkarkoni nga.ueb faqja e MicrosoftInternet Explorer 9 arrin nė 10 milion shkarkime 1e8g1z

    Ora ėshtė 17/6/2019, 02:39