SI DO TA HARRONI ME LEHT ISH-TE DASHURIN

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje SI DO TA HARRONI ME LEHT ISH-TE DASHURIN

Mesazh nga Vizitor prej 30/10/2010, 11:46

JAN DISA MENYRA SI DO TE HARRONI ISH TE DASHURIN,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Kur ėshtė fjala pėr ndėrprerjen e njė lidhjeje dashurie, qarja e vazhdueshme dhe dėgjimi i kėngėve romantike qe njė kohė tė gjatė janė shndėrruar nė demode. Ankesat e vazhdueshme dhe bisedat pėr ish-tė dashurin nuk ėshtė e vetmja mėnyrė pėr ta harruara atė. Lotėt dhe vajin, zėvendėsoni me ndejat, udhėtimin, kėngėn e preferuar pėr tė vallėzuar... Edhe lidhja me njė mashkull tjetėr preferohet...

Nėse ai mendon se nuk jeni e mirė pėr tė, atėherė mos u dėshpėroni. Shikojeni kėtė nga ana e mirė: ai ka humbur dhe jo ju. Ja disa mėnyra tė bukura tė cilat do t’u ndihmojnė ta harroni ish-tė dashurin tuaj.
SHKONI NE PUSHIM
Shkoni nė ndonjė vend tė bukur, sa mė larg qė mundeni. Pėr njė kohė largohuni nga qyteti. Dilni, kėnaquni dhe ndjeni si ėshtė tė jesh pėrsėri “e lirė”.

Dilni nė ndeja

Me dalje nėpėr ndeja tė ndryshme festojeni ndarjen. Organizoni shoqėrim me vajzat tjera. Duke biseduar, duke dėgjuar muzikė dhe duke pirė, do tė kuptoni se sa mirė ėshtė tė jeni vetėm.

GJUANI GJESENDET E TI
Paketoni tė gjitha CD-tė, teshat dhe tė gjitha gjėrat tė cilat ua ka dhuruar dhe gjuani diku. Kur tė jeni ēliruar nga gjėsendet tė cilat jua kujtojnė atė, do ta keni mė lehtė ta harroni.

Festoni lirinė

Mbusheni njė gotė vere tė mirė, lėshoni ndonjė film me George Clooneyn ose Brad Pittin dhe humbuni nė fantazi.
DEGJONI MUZIK ENERGJIKE
Lėshoni ndonjė muzikė me zė tė lartė, kėndoni dhe bėrtisni sa mė shumė qė mundeni. Edhe pse kjo nuk do t’u pėlqejė fqinjėve tuaj, ju do ta keni shumė mė lehtė. Shfrytėzoni kėngė tė tilla, siē ėshtė “I hate you so much right now”, po ashtu pozitivisht do tė ndikojnė edhe tekstet e kėngėve, si “Hit the road, Jack and don't you come back no more, no more, no more, no more”, apo diēka tjetėr
USHTRONI

Shkoni nė palestra dhe flertoni me ndonjė djalosh tė bukur i cili ushtron pranė jush. Shpenzojeni energjinė negative me ushtrime dhe do tė ndjeheni mė mirė.

Mos iu pėrgjigjni nė telefon

Nė asnjė mėnyrė nuk duhet ta ēelni telefonin deri sa ai thėrret. Ende mė mirė ėshtė qė nė vend tė emrit tė tij tė shėnoni “Idiot”. Ky epitet do tė ju pėrkujtoj se nuk i vlen as tė bisedoni me tė.
NDRYSHONI STILIN
Shkoni nė ndonjė sallon bukurie dhe ndryshoni modelin e flokėve tuaja. Blini tesha tė reja. Mos bėni ndonjė ndryshim radikal, por paksa shmanguni nga stili i mėparshėm, sigurisht qė do tė ndjeheni mė mirė.
GJEJE NJE TE DASHUR TJETER
Nuk ėshtė patjetėr tė jetė diēka serioze. Njė “tip kalimtar” do t’ju shėrbejė qė ta riktheni vetėbesimin, dhe njėkohėsisht do tė kaloni njė kohė tė mirė, do tė shoqėroheni dhe do tė
avatar
ermir bogdani
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Greqi
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 25/10/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 285
<b>Pikėt</b> Pikėt : 673
<b>Votat</b> Votat : 8
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Dashuri Pansjon

Buzqeshje Re: SI DO TA HARRONI ME LEHT ISH-TE DASHURIN

Mesazh nga ermir bogdani prej 30/10/2010, 11:57

Te besh nje lidhje tjeter
avatar
dea
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 19/08/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4
<b>Pikėt</b> Pikėt : 10
<b>Votat</b> Votat : 2

Buzqeshje Re: SI DO TA HARRONI ME LEHT ISH-TE DASHURIN

Mesazh nga dea prej 20/8/2011, 04:52

kur je e dashuruar vertet nuk harrohet por e dashuron dhe me shum

Sponsored content

Buzqeshje Re: SI DO TA HARRONI ME LEHT ISH-TE DASHURIN

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 26/5/2018, 12:03