Mos e humb besimin, por as vetveten!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Mos e humb besimin, por as vetveten!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 27/10/2010, 08:13Besimi ėshtė fjala magjike sot. Ai ju tha qė ta besoni atė dhe dashurinė qė ai ka pėr ju. Besimi ėshtė e vetmja gjė qė ju kėrkoni nė njė marrėdhėnie dhe veēanėrisht nė njė marrėdhėnie ku dy njerėz kanė njė jetė aktive seksuale dhe dashurore. Nė ēdo lidhje duhet tė ketė besim te njėri-tjetri, dhe kur ju jeni nė dashuri me dikė dhe ai ta thyen zemrėn a pushon sė dashuri atė? E kam dashuruar thellėsisht atė person, kam parė diellin tė lind ēdo mėngjes me tė, kam dashur ēdo detaj te ai.

I kam besuar ēdo fjalė qė mė thoshte dhe e dija qė kurrė nuk do tė mė gėnjente apo tė mė lėndonte. E kuptova me vonė qė ai ishte njė gėnjeshtar. U lėndova aq shumė nga kjo dashuri. Por si mund ta duash njė person qė tė lėndon dhe tani qė besimi ėshtė zhdukur nė lidhjen tuaj? Ēdo lidhje apo marrėdhėnie njerėzore ėshtė e ndėrtuar mbi besimin dhe ėshtė nė dorėn tonė pėr tė vendosur se nė cilin nivele duam ta ēojmė njė lidhje qoftė miqėsore apo dashurore. Sepse besimi ėshtė diēka qė fitohet dhe jo mėsohet.

Ish- i dashuri im mė thoshte qė duhej tė besoja vetėm fjalėt e tij dhe se ajo ishte pėrfundimtare. Ai gjithashtu thoshte se e kaluara ėshtė e kaluar. Por ai ėshtė i njėjti njeri qė ėshtė pėrpjekur pėr tė rindėrtuar besimin e humbur. Ndėrkaq fillonte tė gėnjente dhe tė mė mbushte mendjen se ēdo gjė ėshtė nė rregull pėrderisa unė kisha njė shtėpi, para pėr tė paguar faturat e kaq. Ndėrsa pėr mua ishte e nevojshme qė tė rifitoja besimin te ai, sepse mendoj se besimi ėshtė njė besim i pėrgjithshėm me njė person dhe njė mirėkuptimi pėrbashkėt nė marrėdhėnie.

Besimi pėr mua ėshtė sinqeritet, i vėrtetė, bashkim, siguri, dhe gjithēka. Sipas mendimit tim ēdo kush ėshtė i mirė dhe seksi nėse ju jeni besnik apo keni besim, nuk duhet tė ketė dy mėnyra nė lidhje me kėtė sepse nė ēdo marrėdhėnie qė pėrfshin paratė apo ndjenjat duhet tė ketė pak besim. Nė njė marrėdhėnie qė keni me njė burrė apo njė grua duhet tė ketė respekt, unė nuk mendoj qė njė burrė qė ju tradhton ka fije respekti pėr ju. E di qė kjo ėshtė deklaratė e ashpėr, por ėshtė e vėrtetė.

Nė qoftė se dikush ju respekton nuk ju mashtron, nėse ju respektoni vetveten ju nuk do tė mashtroheni. Mos pretendoni tė ndryshoni atė, por ai duhet tė ndryshojė vetė, jepni hapėsirė pėr t’i zgjidhur ēėshtjet tuaja, por jo aq sa ta keqpėrdorin atė. Sepse duhet tė kuptoni nė ia vlen apo jo qė ju ta prisni kėtė ndryshim, besimin mos e humbisni, por as vetveten!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

Kleandra
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 24/11/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 3302
<b>Pikėt</b> Pikėt : 6931
<b>Votat</b> Votat : 33

Buzqeshje Re: Mos e humb besimin, por as vetveten!

Mesazh nga Kleandra prej 27/10/2010, 10:24

Kurr njeriu nuk duhet te humbas besimin ne vetvete se e vetmja gje besnike mundet te jete vetem edhe pervetem vevetja jote asnje tjeter

    Ora ėshtė 23/6/2018, 19:48