Dhjetė kėshilla pėr meshkujt qė duan tė joshin femrėn me verė...

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Dhjetė kėshilla pėr meshkujt qė duan tė joshin femrėn me verė...

Mesazh nga LePuRuShJa prej 25/10/2010, 16:42Nė mes tė njė mashkulli dhe njė femre shtojmė edhe fjalėn verė. Me kėtė element dhe me dhjetė kėshillat e mėposhtme, meshkujt mund tė gjejnė ndihmėn e duhur pėr tė joshur femrėn e tyre.

1. Nė pjesėn mė tė madhe tė rasteve njė verė e mirė kantine tė hap dyert drejt njė femre. Femrat tentojnė ta mendojnė njė mashkull qė koleksionon verėrat, si njė mashkull xhentil, ofrues, mendimtar, tė pjekur aq sa pėr tė menduar pėr tė ardhmen. Kėshtu ata janė tėrheqės.

2. Por tė paturit e njė kantine nuk ėshtė gjithēka. Pjesa tjetėr duhet tė lidhet me sjelljen, me personin.

3. Mos e zgjidh asnjėherė verėn para se tė vijė e ftuara juaj. Merreni atė tė zgjidhni verėn bashkė. Ėshtė njė moment i mirė pėr tė thyer akullin nė mėnyrė tė sjellshme dhe pėr tė kuptuar se ēfarė mendon ajo pėr verėn (pra pėr shijen).

4. Gjithmonė para darkės ofroji femrės njė gotė vere me shkumė tė pėrgatitur nga ju. Vetėm nėse e dini qė ajo preferon mė shumė koktejlet, atėherė ofrojini njė tė tillė.

5. Nėse nė njė darkė tė saj femra tė kėrkon tė zgjidhni verėn bashkė, bėje pa diskutime.

6. Mos u freno asnjėherė kur do tė porositėsh njė verė tė kuqe tė trėndafiltė, sido qė tė jetė. Femrat gjithmonė e adhurojnė prezencėn e trėndafilave dhe kjo do tė jetė njė pikė nė favorin tėnd.

7. Mėso tė ngresh dolli tė bukura. Ėshtė njė art qė ēdo mashkull xhentil duhet tė performojė sa herė qė i shėrbehet vera. Pėrgatitu pėr kėtė detaj tė cilin femrat e adhurojnė.

8. Mos u deh tė paktėn deri nė takimin e tretė. Pavarėsisht nėse je i turpshėm apo jo, nuk ėshtė mirė tė dehesh e tė thuash gjėra qė s’duhen e tė bėsh gjėra qė s’duhen.

9. Nėse do t’i bėsh ndonjė dhuratė njė femre, mos i dhuro verė. Nėse nuk do tė hash darkė me tė, nuk ėshtė vera dhurata mė e mirė. Ajo ėshtė e parėndėsishme pėr shumicėn e femrave. Zgjidh njė dhuratė mė domethėnėse qė ajo do ta vlerėsonte mė shumė.

10. Vera ėshtė pija mė e mirė pėr tė shuar trishtimin e dashurisė. Nėse gjėrat kanė shkuar keq dhe je ndarė nga femra jote, vera me alkoolet e saj inferiore do tė tė mbrojė nga melankolia, trishtimi, dėshpėrimi i njė fundi lidhje dashurie. Tė jep edhe kohė pėr tė menduar, ndaj zgjidh diēka mė ndryshe.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 12/12/2018, 00:08