Me kalimin e kohes

avatar
Kleandra
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 24/11/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 3302
<b>Pikėt</b> Pikėt : 6931
<b>Votat</b> Votat : 33

Buzqeshje Me kalimin e kohes

Mesazh nga Kleandra prej 24/10/2010, 19:42

First topic message reminder :

Do kuptosh qe miqte e vertete numerohen me gishta,dhe ai qe nuk lufton per te ruajtur miqesine e tyre,heret a vone do perfundoje i rrethuar me miqesi te rreme...
Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Me kalimin e kohes - Faqe 6 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Re: Me kalimin e kohes

Mesazh nga Arlo prej 27/1/2013, 18:54

Asgje nuk ndryshoka...Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
Plaku
Plaku
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/10/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 6067
<b>Pikėt</b> Pikėt : 11453
<b>Votat</b> Votat : 63
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Jam krenar qe jam shqiptar

Buzqeshje Re: Me kalimin e kohes

Mesazh nga Plaku prej 28/1/2013, 19:12

... te rinjte behen pleqe..Me kalimin e kohes - Faqe 6 16a8jcz
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Me kalimin e kohes

Mesazh nga Princesha... prej 29/1/2013, 06:47

me kalimin e kohes gjithqka ndrishon dhe behet me e reMe kalimin e kohes - Faqe 6 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Me kalimin e kohes

Mesazh nga Vizitor prej 29/1/2013, 08:53

Me kalimin e kohes ti do te bindesh ne dashurine qe une kam per ty!
Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Me kalimin e kohes - Faqe 6 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Re: Me kalimin e kohes

Mesazh nga Arlo prej 29/1/2013, 18:54

Kupton qe:
Mashkulli ka tė sigurt vetėm njė dashuri – Dashurinė e Nėnės.Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Me kalimin e kohes

Mesazh nga Vizitor prej 30/1/2013, 07:37

@Arlo shkruajti:Kupton qe:
Mashkulli ka tė sigurt vetėm njė dashuri – Dashurinė e Nėnės.

Bravo Arlo...Thenje me te goditur ka kohe qe nuk kam lexuar
Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Me kalimin e kohes - Faqe 6 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Re: Me kalimin e kohes

Mesazh nga Arlo prej 31/1/2013, 01:13

Thnx Ylli Ok

Kuptova qe:
Nėse ekspozimi i trupit tuaj ėshtė modernizėm, atėherė
Kafshėt janė krijesat mė moderne nė Tokė.Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Me kalimin e kohes

Mesazh nga Princesha... prej 31/1/2013, 06:11

Duartrookitje Shum e vertet vlen edhe per vajza 8)
Disa njerėzve mė shumė probleme u sjell sinqeriteti i tyre i tepėrt sesa mashtrimi i tė tjerėve...Me kalimin e kohes - Faqe 6 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Me kalimin e kohes

Mesazh nga Vizitor prej 31/1/2013, 13:01

Jeta nuk eshte dhurate me te cilen mund te abuzohet, ajo eshte dhurate per te cilen duhet te kemi kujdes te vecante!
Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Me kalimin e kohes - Faqe 6 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Re: Me kalimin e kohes

Mesazh nga Arlo prej 31/1/2013, 17:05

Nje pamje dimri, me pemet e mbeshtjella me shall debore,
nuk do te na kujtohet me ne pranvere !Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Me kalimin e kohes

Mesazh nga Vizitor prej 31/1/2013, 17:08

Me kalimin e kohes, do te mundohemi te mbajme mend vetem gjerat e bukura qe i perjetuam ne jete, por dhembja e perjetuar do te mbetet gjithmone me ne dhe ne ne!
Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Me kalimin e kohes - Faqe 6 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Re: Me kalimin e kohes

Mesazh nga Arlo prej 31/1/2013, 17:13

Kupton se fjalet e saja kan qene vetem genjeshtra!Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Me kalimin e kohes

Mesazh nga Vizitor prej 31/1/2013, 17:14

E veren se gjithecka eshte kalimtare ne kete jete, vetem dhembja eshte e perhereshme!
Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Me kalimin e kohes - Faqe 6 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Re: Me kalimin e kohes

Mesazh nga Arlo prej 31/1/2013, 17:15

Mesohesh dhe me dhembjet.Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Me kalimin e kohes

Mesazh nga Vizitor prej 1/2/2013, 08:31

Gjerat vyshken dhe e humbin hijeshine qe kishin me pare!
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Me kalimin e kohes

Mesazh nga Princesha... prej 1/2/2013, 22:22

-Ato momentet kur e ndjen se dikush te mungojne njesoj si ajri, njesoj si dielli, kupton se mungon egzistenca jote e vertet, kupton se gjithēka eshte kot, ēdo perpjekje, cdo sfide, kupton se ndjen tik-tak-et e nje bombe brenda teje qe pritet te shperthej nga momenti ne moment!
Kupton se bota eshte e akullte, ajri eshte ndryshe, qielli eshte nje genjeshter blu, muzika eshte mikja jote vajtuese! Kupton se nuk jetohet mbi re, ato nuk te mbajne dot, mesohesh me idene se gjithemone do te mungoj ashtu si me perpara dhe mbyll dyert e zemres, perpara ēdokujt, shuan shpresen per te shpresuar dhe fillon te jetosh me ftohtesi, nen nje qiell qe duket gjithemone e me shume siper teje, me afer...
Nuk mbetet asgje tjeter vetem fundi i nje historie te hidhur ne brendesi te zemres tende...Me kalimin e kohes - Faqe 6 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n
Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Me kalimin e kohes - Faqe 6 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Re: Me kalimin e kohes

Mesazh nga Arlo prej 2/2/2013, 00:30

Mungesa jote po behet e pa durueshme...Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Me kalimin e kohes

Mesazh nga Vizitor prej 4/2/2013, 15:28

Princesha - me kalimin e kohes dashuria ime per ty cdo dite e me shume po vyshket...i mungon uji i dashurise tende....qe ta ujis
Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Me kalimin e kohes - Faqe 6 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Re: Me kalimin e kohes

Mesazh nga Arlo prej 4/2/2013, 19:14

Kupton qe: I duruari, i fituari !!Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Me kalimin e kohes

Mesazh nga Vizitor prej 5/2/2013, 07:33

...e kupton qe largesia mund te jete fatale
Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Me kalimin e kohes - Faqe 6 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Re: Me kalimin e kohes

Mesazh nga Arlo prej 5/2/2013, 23:03

Dy zemra qe jane destinuar te rrine bashke,
s'ka distance qe ti pengoje!Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: Me kalimin e kohes

Mesazh nga Albatros prej 22/2/2013, 13:09

Ka persona tė cilėt qė nga koha qė i njeh, nuk do pushosh sė dashuri kurrė!

Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Me kalimin e kohes

Mesazh nga Vizitor prej 22/2/2013, 13:33

...e ven re qė dielli ēdo ditė lindė nė tė njėjtėn anė tė horizontit....
avatar
Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Me kalimin e kohes

Mesazh nga Burrelsja prej 3/3/2013, 10:30

Me kalimin e kohes...
...do kuptosh qe te rrish me dike vetem sepse
te ofron nje te ardhme te mire do te beje qe heret a vone te duash te
kthehesh ne te kaluaren tende...
Me kalimin e kohes...

...do
te kuptosh qe te martohesh vetem sepse"po ngelesh vetem" eshte nje
paralajmerim i qarte qe martesa do te jete nje deshtim total....

Me kalimin e kohes...

...do
kuptosh qe vetem ai qe eshte iafte te te doje me gjithe te metat e
tua,pa pretenduar te te ndryshoje,mund te te jape te gjithe lumturine qe
kerkon...

Me kalimin e kohes...
do kuptosh qe nqse do
rrish ne krah te personit te dashur vetem per te shoqeruar vetmine
tende,do perfundosh duke mos dashur te shohesh me...

Me kalimin e kohes...

...do kuptosh qe miqte e vertete vlejne me shume se cdo sasi parash....

Me kalimin e kohes......do kuptosh qe miqte e vertete nunerohen me gishta,dhe qe ai qe nuk
lufton per te ruajtur miqesine e tyre heret a vone do perfundoje i
rrethuar me miqesi te rreme...

Me kalimin e kohes...do kuptosh qe fjalet e thena ne nje moment ne ikje e siper mund te lendojne personin tjeter pergjate gjithe jetes...

Me kalimin e kohes...

...do te kuptosh qe cdokush mund te kerkoje falje,por mund te falin vetem ata qe kane nje shpirt te madh...

Me kalimin e kohes...

...do te kuptosh qe nqs ke lenduar rende nje mik/e,ka shume mundesi qe shoqeria te mos jete me kurre e njejte...

Me kalimin e kohes...
do kuptosh qe cdo eksperience e jetuar me cdo person eshte e paperseritshme...

Me kalimin e kohes...

...do
te kuptosh qe ai qe turperon ose perbuz nje qenie humane,heret a vone
do te vuaje te njejtat turperime dhe perbuzje por te shumefishuara...Me kalimin e kohes ...

...do te mesosh te ndertosh gjithcka mbi te sotmen,pasi e nesermja eshte shume e pasigurt per te bere plane...

Me kalimin e kohes...
do te kuptosh qe t'i sforcosh gjerat qe te ndodhin do te beje qe ne fund te mos jene sic i prisje...

Me kalimin e kohes...

...do te kuptosh qe ne te vertete me e mire nuk ishte e ardhmja,por momenti qe po jetoje ne ato caste...

Me kalimin e kohes...

...do
te kuptosh qe te tentosh te falesh apo te kerkosh falje,te thuash qe
dashuron,te thuash qe te ka marre malli,te thuash qe ke nevoje,te thuash
qe do te behesh mik/e....

para nje varri...
Dhe kujto keto fjale:"Njeriu plaket shume shpejt dhe mencurohet shume vone"

...Tamam atehere kur:


"NUK KA ME KOHE"

...nuk vlen me....

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Me kalimin e kohes

Mesazh nga LePuRuShJa prej 29/12/2013, 00:38

Me kalimin e kohės do mėsosh se pėr gjithēka qė do tė arrish do tė duhet tė heqėsh dorė nga diēka tjetėr. Do tė tė duhet tė bėsh njė zgjedhje ēdo herė, sado e vėshtirė tė jetė ajo!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

Sponsored content

Buzqeshje Re: Me kalimin e kohes

Mesazh nga Sponsored content


  Ora ėshtė 25/8/2019, 00:00