Zemra e pakuptuar

Share

Kleandra
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 24/11/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 3302
<b>Pikėt</b> Pikėt : 6931
<b>Votat</b> Votat : 33

Buzqeshje Zemra e pakuptuar

Mesazh nga Kleandra prej 23/10/2010, 16:04

Zemra eshte e pakuptueshme dhe aq sa eshte e komplikuar eshte edhe e thjeshte!
Mundohet qe me disa shumezime te grades se vogel t'i vere nje diēiture
jetes ne vazhdim,pastaj te te thote nje rezultat qe nuk e pret,nje
enigme qe nuk e kupton!
Sa shume gjera mbeshtillen ne jeten e njeriut duke marre nje emer
qe nuk e meritojne,duke marre nje fytyre qe nuk e njohin,pastaj hidhen
ne krahet e dikujt qe nuk i kupton dhe gjithēka behet e komplikuar dhe
e rendomte njekohesisht...
Jeta eshte nje melodi e njejte per te gjithe,por veshet e secilit
kane nje ndjeshmeri te ndryshme duke i dhene ngjyra dhe timbre qe nuk i
ka dhe ne te gjitheve na duket se jeta jone eshte me e mira,me e
kuptueshmja,me e shtrenjta!
Asnjeri nga ne nuk e ka pyetur veten,valle nė jemi ne kaq te kushtueshem per jeten?!
A i dhimbsemi ne asaj ashtu siē na dhimbset ajo neve?!
A i duhemi ne asaj siē na duhet ajo neve?!
Por eshte nje pyetje pergjigjen e se ciles eshte me mire qe te mos
e dime se lendohemi gjer ne ate pike sa ekzistenca jone te na duket nje
absurd dhe asgje me shume!
Njeriu ka nevoje qe dikush ta doje perfundimisht,por dhe qe te doje
dike ne te njejten menyre,sepse eshte e pakundershtueshme qe jemi qenie
qe jetojme nga dashuria,lindim nga ajo dhe gjate gjithe jetes kemi
nevoje per ate si per ajrin qe thithim,si per ujin,apo per buken qe
hame.

    Ora ėshtė 21/6/2018, 06:18