Shikimi i Dashurise

Share

Kleandra
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 24/11/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 3302
<b>Pikėt</b> Pikėt : 6931
<b>Votat</b> Votat : 33

Buzqeshje Shikimi i Dashurise

Mesazh nga Kleandra prej 22/10/2010, 20:12

Te dashurosh do te thote te kuptohesh pa folur me tjetrin...do te thote te mesosh sesi te respektohesh,dashuria eshte nje dhurate qe asnjehere nuk duhet refuzuar,pasi eshte nje nga me te bukurat qe mund te shpresojme dhe enderrojme.

Te dashurosh do te thote qe te kesh nje zemer qe rreh per tjetrin,per dike qe na jep lumturi dhe na ben te ndjehemi ne mirekuptim me veten dhe me jeten.
Dashuria eshte si nje lule qe dalngadale rritet dhe qe mund te venitet nqs nuk kujdesemi per te.
Dashuria eshte kjo ndjenje e bute qe e ben jeten kaq te bukur....
Te dashurosh do te thote te japesh gjithēka,pa kerkuar asgje si kembim,te duash do te thote te japesh pa llogaritur,te falesh gjithe dashurine...
Dashuria eshte nje ndjenje shpirti e mbushur me momente te veēanta,qe bejne te mundur njohjen e ēasteve magjike ne jeten tone..
Te dashurosh do te thote te falesh zemren dhe te jepesh i gjithi,teresisht e plotesisht me mendje dhe me trup,te dashurosh do te thote te mos kesh frike nga ndjenjat!
Dashuria eshte nje nga favoret me te bukura qe ekzistenca jone mund te na krijoje.....eshte butesia me e madhe qe njohim ne nje bote mizore!
E vetmja qe i ngjan dashurise eshte vete dashuria....
Te duash dhe te te duan eshte njelloj sikur te ndjesh diellin dy here,te ngrohesh nga te dyja anet...
Te dashurosh do te thote ti thuash tjetrit..."te dua jo vetem per ate qe ti je,por edhe per ate person qe ndjehem kur jemi bashke"!
avatar
Dona20
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 04/06/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1825
<b>Pikėt</b> Pikėt : 3863
<b>Votat</b> Votat : 48
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Mos i merr gjėrat personalisht !! Njerėzit i bėjnė gjėrat pėr vete e jo pėr ty!!

Buzqeshje Re: Shikimi i Dashurise

Mesazh nga Dona20 prej 22/10/2010, 22:27

Shumė e sakt, mė pėlqej shumė.
Kur je me njeriun e zemres trupi, shpirti, mendja janė njė.
I bashkon tė gjitha dashuria dhe ngrohtėsia pėr tė qenė gjithmonė bashkė, pėr tė pėrballuar gjithēka bashkė.
Kur dy njerėz janė bashkė qellimi i tyre duhet tė jetė pėrjetėsia e shpirtėrave tė tyre... tė shohin se bashku jetėn e jo njėri-tjetrin sepse njė ditė do tė lodhen dhe do tė kėrkojnė njė tjetėr shikim.

    Ora ėshtė 23/6/2018, 19:48