A e dini se..... (Kuriozitete)

Share
Dino
Dino
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 25/01/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4950
<b>Pikėt</b> Pikėt : 11414
<b>Votat</b> Votat : 95
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ''Beju te tjereve,ate qe te tjeret do deshiroje te benin per ty....!

Zemėr A e dini se..... (Kuriozitete)

Mesazh nga Dino prej 21/10/2010, 23:30

First topic message reminder :

1. Femra qė ka lindur mė shumė fėmijė ėshtė njė ukrainase. Ajo ka lindur 69 fėmijė, nga tė cilėt vetėm dy i kishin vdekur gjatė lindjes.

2. Fėmija mė i rėndė nė botė ėshtė lindur nė vitin 1954 nga italiania Carmelina Fdele nga Aversa. Djali i saj peshonte ditėn e lindjes 10,2 kg.

3. Bethoveni para se tė kompozonte fuste kokėn nė ujė.
Anjshtanji deri nė moshėn 9 vjeē nuk fliste normalisht.

4. I vetmi majmun qė ėshtė dėnuar nga njė gjykatė e vėrtetė ėshtė shimpanzeja Coco nė Florida, nė vitin 1984. Ky majmun jetonte me njė tė papunė artist, i cili jepte spektakle tė vogla. Shuma e vjedhur arrinte vlerat 200 000 USD. Ai u dėnua me burgim tė pėrjetshėm.

5. Libri qė mban rekordin mė tė madh pėr shitje ėshtė ai i Hillary Klintonit, me librin autobiografi “Histori e pėrjetuar”. Nė ditėn e parė tė hedhjes nė treg tė kėtij libri, nė qershor tė vitit 2003, u shitėn nė njė ditė (rekord) 200 000 ekzemplarė tė tij.

6. Mbiemri mė i shpeshtė nė botė nė rangun internacional ėshtė mbiemri Chang. Rreth 75 milionė njerėz nė Kinė kanė kėtė mbiemėr. Vendin e dytė e ka mbiemri Smith nė Angli. Rreth 800 000 veta e kanė kėtė mbiemėr.

7. Kazinoja mė e madhe e botės gjendet nė MGM – HOTEL, nė metropolin e Las Vegasit. Nė njė sipėrfaqe afėrsisht 16 000 kuadrat metėr, gjenden pothuajse 3500 automate tė lojėrave tė ndryshme dhe 165 tavolina loje.

8. Biblioteka mė e madhe nė botė gjendet nė kryeqytetin amerikan Uashington. Kjo bibliotekė u ndėrtua nė 24 Prill 1800. Nė tė gjenden 107 milionė shkrime tė tė gjitha arteve.

9. I vetmi elefant nė botė qė flet ėshtė pjesėtar i njė cirku rus. Ky elefant mundet tė thotė deri nė 20 fjali. Elefanti ka jetuar qė nė vogėli mes njerėzve dhe ka arritur tė artikulojė tinguj njerėzish.

10. Burri mė i shkurtėr nė botė ėshtė Gul Mohammed nga India. Pas matjeve tė bėra mė 19 qershor 1990 nė spitalin “Rahm Manohar” tė New Delphit (In), u arrit se ai ėshtė vetėm 57 cm dhe mban deri mė sot rekordin.LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: A e dini se..... (Kuriozitete)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 4/6/2014, 12:52

Gjate natės truri ėshtė me shume aktiv se sa gjate ditės
Ushtari i fundit pjesėmarrės ne Luftėn e Pare Botėrore vdiq ne moshėn 111 vjeē, 1 muaj, 1 jave dhe 1 dite
Zahra Aboutalib nga Maroku ishte shtatzėne pėr 46 vjet me radhe. Kjo anomali e rralle lidhet me njė patologji qe quhet lithopedion
Te kėnduarit ju bėn mire pėr shėndetin. Gjate kėsaj kohe ju ushtroni sistemin tuaj kardiovaskular dhe atė te frymėmarrjes, ndėrkohė qe ne trup lėshohet hormoni endorfinė qe ju bėn te ndjeheni mire
Ēmimi i bojės se printerit ėshtė me e shtrenjte se ai i gjakut te njeriut
Nėse ju do te niseni ne orėn 8.00 te mėngjesit nga Tokyo pėr ne Honolulu, jo do te arrini atje ne orėn 17.30 te ditės pararendėse. Ne kėtė mėnyrė ju keni mundėsuar kėshtu njė udhėtim ne kohe
Te pėrtypurit te ēamēakėzit ndihmon ne pėrqendrimin tuaj ne atė qe jeni duke bere. Gjate kėsaj kohe truri juaj ėshtė me efektiv
Mungesa e vazhdueshme e gjumit ėshtė ne gjendje te vrase disa qeliza te posaēme te trurit te cilat janė pėrgjegjės pėr aktivitetin dhe vigjilencėn tuaj. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: A e dini se..... (Kuriozitete)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 8/6/2014, 12:36

Pėr te pare te gjitha videot qe momentalisht ndodhen te postuara ne YouTube, do tu duheshin plot 1700 vjet
Ne Yakutia ne Rusi, temperatura ėshtė aq e ftohte sa edhe pemėt shpėrthejnė. Aty edhe frymėmarrja shndėrrohet ne njė shi kristali. Njerėzit e vendit kėtė fenomen e quajnė edhe psherėtima e yjeve
Kandidatja pėr zėvendės presidente ne SHBA ne vitin 2008 gjate fushatės se saj ka profetizuar se pa vendosmėria e Obama-s do te inkurajoje Putin-in qe te sulmoje Ukrainėn
Sa me shume moshat e reja dėgjojnė muzike, aq me shume rritet mundėsia qe ne moshe te rritur te bien pre e depresionit
Mendohet se ne vitin 2020, depresioni te jete njė prej shkaqeve me te mėdha te invaliditetit dhe vdekjeve
Ēiftet qe dėgjojnė me shume muzike kane gjasa te kenė njė marrėdhėnie me te shėndetshmeE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: A e dini se..... (Kuriozitete)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 8/6/2014, 12:36

Mbretesha Elizabeth II ka shėrbyer si mekanike dhe shofere gjate Luftės se Dyte Botėrore
Johnny Quinn, atleti amerikan gjate lojėrave olimpike te Sochi-t mbeti i mbyllur brenda ne banje. Pėr te dale atij ju desh te pėrdorė disa metoda qe e afronin shume me disiplinėn e tij sportive
Pak muaj me pare, njė ēift gjeti ne kopshtin e tij njė thesar monedhash floriri me vlere 10 milion dollarėE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: A e dini se..... (Kuriozitete)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 10/6/2014, 14:53

Njerėzit qe kane arritur te kenė mes tyre njė shoqėri te forte janė ne gjendje te komunikojnė me njeri-tjetrin edhe vetėm nėpėrmjet mimikės
Facebook ėshtė duke menduar te filloje pėrdorimin e njė software i cili do te jete ne gjendje te njohe dy foto qe i takojnė se njėjtės fytyre me 97% saktėsi
“No Place Like Home” quhen njė pale kepce te cilat janė ne gjendje tu tregojnė rrugėn pėr ne shtėpi
Loja me letra Solitaire ėshtė krijuar nga Microsoft vetėm pėr te mėsuar pėrdoruesit e kompjuterit te tėrheqin, rrėshqasin dhe lėshojnė
Pėr te shpėrndarė dhe ruajtur informacioni ne internet janė te nevojshme 540 miliard trilion elektrone. Pesha e te gjithė kėtyre elektroneve te marra se bashku ėshtė e barabarte me atė te njė luleshtrydhe
Shumica e njerėzve arrijnė kėnaqėsinė maksimale ne intervalin e orės 7 deri 8 te shtunėn
Edhe e qeshura falso ju bėn qe te ndiheni me te kėnaqur
Njerėzit e menēur pėrgjithėsisht janė mendje hapur dhe me te pranueshėm prej te tjerėve
Ne moshėn 32 vjeēare ju tashme keni kaluar eksperiencėn e 1 miliard sekondave
Njerėzit fillojnė te gėnjejnė qėkurse ata arrijnė moshėn katėr vjeēare. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: A e dini se..... (Kuriozitete)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 12/6/2014, 18:53

Shpesh ne Kine provimet zhvillohen ne ambient te hapur pėr te shmangur kopjimin
Pėrllogaritet se sot mesatarisht njeriu ecėn 10% me shpejt se dhjete vjet me pare

Muri i madh kinez duket edhe nga sateliti
Ne 16 maj 2010, Hėna, Jupiteri dhe Venusi i rreshtuan ne atė pozicion mes tyre duke dhėnė imazhin e njė fytyre qe qesh
Fjala e pare qe u shqiptua nga njeriu ne Hėnė ishte OKE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: A e dini se..... (Kuriozitete)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 12/6/2014, 18:56

Ne Shba, ne ēdo sekonde shiten 350 pizza
Didaskaleinophobia ėshtė frika prej te vajturit ne shkolle
Natali Portman mungoi ne premierėn e filmit The Phantom Menance, pasi te nesėrmen kishte provim
Ata qe martohen ne te njėzetat kane gjasa te jene me te suksesshėm dhe te fitojnė me shume
Ylli i NBA-se, DeShawn Stevenson mėsohet se ka njė makineri ATM brenda ne shtėpinė e tij
Angleina Jolie mėsohet se han insekte. Jo si pjese e ndonjė diete, por thjeshte perfektin se ato i pėlqejnė, veēanėrisht larvat e bletėve dhe deri buburrecat
Kate Winslet e quajti djalin e saj Bear Blaze. Kjo pasi pseudonimi i pare i dashur pėr te ka qene pikėrisht Bear
Kenga Hey Jude ėshtė shkruajtur nga Paul McCartney pėr djalin e John Lennon  Julian, ne kohen kur prindėrit e tij ishin duke e u ndare
Bill Gates aktualisht fiton 114 dollarė ne sekonde. Nėse fitimet e tij bien nen 100 dollarė ne sekonde, ai nuk do te mund te jete me njeriu me i pasur ne bote
Brian Acton, bashkėthemeluesi i WhatsApp i ėshtė refuzuar aplikimi pėr pune pranė Facebook. Fcebook e bleu WhatsApp pėr 19 miliard dollarė/ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: A e dini se..... (Kuriozitete)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 13/6/2014, 11:07

Personat e trishtė pėrgjithėsisht janė me te prirur pėr te shpenzuar ne supermarket ne krahasim me personat e tjerė
Personat qe pėrgjithėsisht ngrihen pėrpara orės 7 janė me te lumtur dhe njėkohėsisht me te mprehte gjate ditės
Ekzistojnė disa dyshekė te posaēėm pėr personat de dėshirojnė te flenė te pėrqafuar
IKEA i ndėrton dyqanet dhe ekspozitat e veta ne atė mėnyrė qe njerėzit te kenė vėshtirėsi pėr te dale qe aty
99% e njerėzve nuk e shijojnė cigaren, birrėn, vėren dhe kafen, kur i provojnė pėr here te pare
Lumturia ėshtė ngjitėse. Nėse jeni ne njė ambient me njerėz te lumtur, te tille do te ndjeheni edhe ju
Oktapodėt i vendosin gjerat e shndritshme dhe gurėt ne forme te tille si te ndėrtojnė njė kopsht. E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: A e dini se..... (Kuriozitete)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 19/6/2014, 15:32

Kompania gjigande e shpėrndarjes UPS ėshtė themeluar nga njė 19 vjeēar. Ai e filloi aktivitetin e tij me njė biēiklete dhe 100 dollarė borxh
Ne Facebook pėrgjithėsisht mbivlerėsohet lumturia qe reflektohet tek miqtė tuaj. Kjo gjė ju bėn me shume te dėshpėruar
Me shume se 35 % e specialisteve IT karrierėn e tyre e mbajnė sekret si nga miqtė, ashtu edhe nga familjaret
Njerėzit qe ne vogėli kane gėnjyer me shume kane tendencėn te jene me te suksesshėm ne jete
Me shume se 7 milion njerėz ne te gjithė boten vdesin gjate njė viti pėr shkak te ndotjes se ajrit

Ėshtė llogaritur se 95% e njerėzve e kane “ngrėnė” celularin ne fytyre pėr shkak te zakonit te lexuarit te mesazheve ne shtrat
Te varfrit janė ne gjendje te lexojnė me mire emocionet e te tjerėve. Sipas njė studimi, sa me pak para ne xhep, aq me shume empati pėr te tjerėt
Zebrat e kane lėkuren me vija pėr te shpėtuar nga shqetėsimet e mizave. Njė studim ka treguar se mizat nuk sulmojnė sipėrfaqe me vija. Mendohet se ky ėshtė njė zhvillim evolutiv
Elefantėt qajnė jo vetėm te afėrmit e tyre, por ato tregojnė ndjenja edhe ndaj kafshėve te specieve te tjera
90% e njerėzve e lagin furēėn e dhėmbėve pasi kane vendosur ne te pasten. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: A e dini se..... (Kuriozitete)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 21/6/2014, 08:04

1.    Nėse do te vendosni pranė banane te pjekur dhe domate jeshile, kėto te fundit do te piqen ne saje te gazit etilene qe ēlirojnė bananet

2.    Majmunet e racės Macaque ne Japoni janė ne gjendje te vjedhin portofolat nga xhepat e njerėzve, te nxjerrin qe andej monedhat dhe t’i pėrdorin ato pėr te blere pije dhe ushqime tek makinat elektronike

3.    Qetėsia behet bezdisėse vetėm pas 5 sekondash

4.    Milingonat nuk flenė


5.    Ne anglishten e vjetėr, “Njė moment” nėnkuptonte 90 sekondaE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: A e dini se..... (Kuriozitete)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 21/6/2014, 08:05


7.    Koha qe njerėzit kane shpenzuar duke luajtur “Call of Duty”, ėshtė me e madhe se e gjithė koha e njerėzimit

8.    Njerėzit qe kane maninė te vete diagnostikohen duke konsultuar sites online, ka shume mundėsi te zhvillojnė tek vetja, te njėjtat simptoma te sėmundjes se dyshuar

9.    E puthura ėshtė me e shėndetshme dhe me higjienike se shtrėngimi i duarve


10.    Pėrzierja e bananes me qumėshtin lufton ndjesinė e te pėrzierit
   E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: A e dini se..... (Kuriozitete)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 25/6/2014, 23:36

1.    Mesatarisht ēdo njeri ka 3 deri ne 5 miq te ngushte, ndėrsa se paku urren njė ne rrethin e tij shoqėror

2.    Sipas njė studimi te Superdrugs, brunet janė bashkėshorte, por edhe shoqe me te mira

3.    Delfinėt janė ne gjendje te njohin njė mikun e tyre edhe 20 vite pas ndarjes

4.    Ju humbni 2 miq kur bini ne dashuri

5.    Te mos kesh miq dhe te pish dy paketa cigare ne dite shkaktojnė te njėjtin dem ne organizėm

6.    Pėr Kandilin e Detit, ajo qe shėrben pėr goje, shėrben edhe pėr anus

7.    Pupila e syrit zgjerohet njėsoj si kur sheh atė qe dashuron, ashtu dhe atė qe urren

8.    Njė shoqėri e forte te jep mundėsinė e te kuptuarit me njeri-tjetrin dhe nėpėrmjet shprehjeve

9.    Mjelmat janė te lidhur pėr jete. Nėse njė prej tyre vdes, vdes edhe partneri


10.    Mesatarisht, njė njeri shpenzon 540 ore gjate jetės se tij pėr puthjet. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: A e dini se..... (Kuriozitete)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 25/6/2014, 23:44


4.    Truri i njeriut ėshtė ne gjendje qe brenda 90 sekondave te vendose te pėlqejė ose jo njė person tjetėr.


5.    Ne bibliotekėn e Harvard-it, ndodhen katėr libra me lėkurė njeriu.


8.    Njė pėrdorues kontrollon celularin e tij mesatarisht 110 here ne dite.

9.    Textaphrenia ėshtė njė sėmundje e cila shkakton veēanėrisht tek te rinjtė, ndjenjėn e ardhjes se vazhdueshme te mesazheve, edhe kur ato ne te vėrtetė nuk kane ardhur.


10.    Kostoja e prodhimit te njė Aple 5S ėshtė 168 dollarė. Ēmimi ne treg ėshtė 699 dollarė.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: A e dini se..... (Kuriozitete)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 30/6/2014, 22:46

1.    Aroma qe ju parapėlqeni pėrcaktohet edhe nga personaliteti juaj

2.    Aroma e mollėve jeshile dhe bananeve ndihmon pėr te ulur ne peshe

3.    Pėrgjithėsisht nenat janė me te kujdesshme dhe te ndjeshme ndaj peshės se fėmijėve, baballarėt ndaj gjatėsisė

4.    Ky fermer i varfėr tajlandez, pas vdekjes se te shoqes gjate lindjes, beri te pamundurėn me pas pėr te mundėsuar dėrgimin ne kolegj te djalit te tij

5.    Miliarderi amerikano irlandez Chuck Feeney, tashme 83 vjeēar, ka dhėnė ne forme donacionesh te ndryshme, 99% te gjithė pasurisė se tij prej 6,3 miliardė dollarėsh. Aktualisht, pasuria e tij llogaritet ne vetėm 2 milion dollarė

6.    Pavarėsisht se pasuria e saj pėrllogaritet ne 33 milion dollarė, Susan Boyle aplikoi pėr njė pune me page 10 dollarė ne ore ne njė lokal bastesh

7.    Ne Kentucky te SHBA, ēdo qytetar ėshtė i detyruar me ligj te lahet se paku njė here ne vit

8.    Ne vitin 2005, Dean Karnazes, arriti te vrapoje 560 km ne 80 ore dhe 44 minuta pa fjetur fare

9.    Te pasurit vėshtirėsi pėr tu zgjuar ne mėngjes, ėshtė njė gjendje e pėrcaktuar qe ndryshe quhet edhe “Dysania”

10.    Nėse flini ne anėn e majte te shtratit, kjo do t’iu beje me te pozitive gjate ditės, me te kėndshėm dhe alegro
   E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: A e dini se..... (Kuriozitete)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 1/7/2014, 18:13

1.    Personat ne gjendje depresive hane dy here me shume ēokollata se sa personat e lumtur

2.    Ne bote janė akoma te gjalle vetėm 8 persona te cilėt kane lindur ne 1800-en

3.    Personat qe ngrihen pėrpara orės 7 te mėngjesit, pėrgjithėsisht janė me te hareshėm dhe aktive

4.    Kjo ėshtė zona qe Microsoft pėrdori pėr Wallpaper-in e saj te Windows. Fotoja ėshtė marre nga Charles O’Rear ne vitin 1996

5.    Pėr te krijuar Windows XP, inxhinieret e Microsoft ishin te detyruar te krijonin 45 milion linja kodesh

6.    17 vjeēari Mike Rowe ėshtė kėrcėnuar nga Microsoft me njė padi ne gjyq, kur djaloshi hodhi website-in e tij: MikeRoweSoft.com

7.    Ne foto duket kamera e pare e prodhuar. Siē duket, fotoja e pare qe ėshtė bere, ėshtė njė ...selfie

8.    Facebook ėshtė duke punuar pėr ndėrtimin e njė aplikacioni te ri: “DeepFace”. Ky do te mundėsojė pėrcaktimin nėse dy foto mund te jene te te njėjtit person. Saktėsia mendohet te jete 97%
9.    “I am Rich” ishte njė aplikacion qe ėshtė shitur ne Apple App Store. AI kushtonte 999.99 dollarė dhe nuk ishte ne gjende te bėnte asgjė, e megjithatė, e blinin...!

10.    Ne 1 Janar te kėtij viti, ishte me ftohte ne Kanada (-31 grade celsius) se sa ne Mars (-29 grade celsius) /ikub/
   E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: A e dini se..... (Kuriozitete)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 2/7/2014, 13:05

1.    Modelja Kate Upton ėshtė e para ne Bote qe ka pozuar pėr njė set fotografish ne kushtet e mungesės se peshės

2.    Ne SHBA ka me shume biblioteka publike se sa lokale te McDonald’s

3.    Ne Gjermani, njė student amerikan mbeti i mbėrthyer ne buzėt e njė vagine gjigande prej guri. Pėr ta nxjerre qe andej, u desh ndihma e zjarrfikėsve

4.    Kur Abraham Linkoln ishte duke shkuar ne dasmėn e tij dhe u pyet se pėr ku po shkon, ai ju pėrgjigj: “Besoj se ne Ferr”

5.    Stecey Irvine ėshtė njė vajze e cila pėr gjate 15 viteve te fundit ėshtė ushqyer vetėm me mish pule. Nėse tani ajo do te tentoje te haje ndonjė gjė tjetėr, gjendja e saj shėndetėsore pėrkeqėsohet shume

6.    3 vjeēarja Victoria Wilcher u detyrua qe me kėrkesė te stafit, te largohet nga restoranti ku po drekonte me prindėrit, pasi fytyra e saj i trembte klientėt. Vajza pak kohe me pare ishte sulmuar nga njė qen qe i kish shkaktuar asaj dėmtime te renda ne fytyre. Me pas, ne forme pendese, administratori i restorantit pagoi 30 mije dollarė pėr t’i dhėnė kėshtu udhe njė fushate pėr mbledhje fondesh pėr vajzėn, qe pėrmes saj mundi te grumbulloje 130 mije dollarė

7.    Ne Universitetin e Victorias ne SHBA ekziston njė kurs pėr studimin e shkencės se Batman-it

8.    Idea se ne bote nuk ka ushqim mjaftueshėm pėr te ushqyer ēdo njeri mbi Toke ėshtė veēse njė mit

9.    McDonald’s ka pagua me 6 milion dollarė kėngėtarin Justin Timberlake pėr te pasur zėrin e tij ne reklamėn e fundit kur prononcohet fraza “I’m Lovin’it”

10.    75% e popullsisė botėrore “vuan” nga Glossophobia, e quajtur ndryshe, frika pėr te mbajtur fjalime ne publik. /ikub/
   E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: A e dini se..... (Kuriozitete)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 6/7/2014, 00:21

1.    Asnjė nuk e di se kush ėshtė shpikėsi i fikėsit te zjarrit. Kjo pėr shkak se patenta e kesaj shpikjeje u dogj ne zjarr

2.    Shpikėsi i llambės elektrike, Thomas Edison kishte frike errėsirėn

3.    Fshirėset e xhamave, xhupat antiplumb, printeri dhe shkallet kundra zjarrit kane njė gjė te pėrbashkėt. Ato janė te shpikura nga femrat

4.    Qėndrimi pėr me shume se tre dite ne errėsirė te plote ju bėn pėrfundimisht te verbėr

5.    Nėse do te ulėrini pėr 8 vjet, 7 muaj dhe 6 dite, energjia e shpenzuar do te mjaftonte pėr te zier njė filxhan kafeje

6.    Beautiful Existence, kėshtu quhet vajza qe pėr njė vit te tere (2013), ka ngrėnė vetėm produkte te Starbucks. Ne fund ajo pranon se pėr ēdo muaj ka shpenzuar vetėm 500 deri ne 600 dollarė dhe se gjate kėsaj kohe ajo ka humbur ne peshe dhe njėkohėsisht ndjehet shume mire

7.    Ulėrima e tigrit mund te dėgjohet ne njė rreze prej 4 km

8.    Meet Larry Tesler ėshtė shpikėsi i proceseve kompjuterike Copy-Paste dhe Cut (kopjimi dhe prerja)

9.    Pas shpikjes se lapsit prej plumbi, u deshėn edhe dy shekujt te tjerė pėr te shpikur gomėn fshirėse

10.    Ne mesjete, femrat me flokė te kuqe mendoheshe se kishin njė ngarkese dhe dėshirė te madhe seksuale dhe rrjedhimisht njė degjenerim moral. Flokėkuqet kane qene stigmatizuar si shtriga dhe vampirė, dhe ne periudhėn e inkuizicionit, ato konsideroheshin se kishin vjedhur flaket e ferrit./ikub/
   E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: A e dini se..... (Kuriozitete)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 6/7/2014, 00:26

1.    92% e te pyeturve nuk dinin t’i pėrgjigjeshin sakte kėsaj  shprehje numerike

2.    Ne njė bisede mes dy personave, ai i cili ėshtė me i nevrikosur ka me shume gjasa qe ta ketė gabim, kjo pasi inati errėson logjiken

3.    Studimet tregojnė se mesatarisht njė njeri ka rene 7 here ne dashuri, pėrpara se te martohet

4.    Ne fėmijėrinė e tij, Jim Carrey mbante te veshura edhe ne shtrat kėpucėt e klounit. Kjo pasi ai dėshironte qe ne ēdo moment te ishte gati pėr te bere te qeshin prindėrit e tij

5.    Pėrbėrja kimike e lotit ėshtė ne varėsi te emocioneve qe jeni duke pėrjetuar

6.    Nėse pėrpiqeni te mbani pėr njė kohe te gjate te qeshurėn, me shume gjasa ajo do te shpėrthejė edhe me mė shume force

7.    E qeshura parandalon rrudhat dhe ngadalėson plakjen

8.    Badybuilder-i brazilian ka pranuar se muskujt e tij janė tėrėsisht falso. Ato janė te krijuara prej pėrdorimit te mineraleve te injektuara dhe alkoolit

9.    Shakaxhinjtė e kane me te theksuar aftėsinė pėr te zgjidhur probleme te vėshtira ne krahasim me te tjerėt
10.    Rrjetet sociale shkaktojnė pagjumėsi. Aktualisht ato janė njė nga shkaqet kryesore te kėtij fenomeni sot. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: A e dini se..... (Kuriozitete)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 7/7/2014, 20:08

1.    Ne Greqinė e vjetėr, hedhja e njė molle ndaj njė gruaja pėrbėnte njė propozim martese

2.    Njerėzit qe martohen ne te njėzetat rezultojnė me te jene me te suksesshėm dhe te afte pėr te fituar me shume sesa te tjerėt

3.    Ne Britani, njė ēift i martuar, pas disa kohesh zbuloi se ishin binjake te ndare qe ne vogėli dhe te birėsuar nga familje te ndryshme

4.    Mesatarisht, njė grua shpenzon njė vit ne jetėn e saj vetėm pėr te vendosur se ēfarė do te veshe

5.    Nėse njė organ i njė gruaje shtatzėne dėmtohet gjate kėsaj kohe, nga fetusi shkojnė qeliza staminale pėr te korrigjuar dėmtimin

6.    Njė parashutist hodhi njė iPhone nga lartėsia 4200 m. Kur ai u ul ne Toke, vuri re se vetėm ekrani ishte dėmtuar paksa, gėrvishtur. Te gjitha funksionalitetet ishin te paprekura

7.    Njė grua pėsoi njė shock diabetic pikėrisht ditėn kur adaptoi njė mace. Macja me pas shkoi ne dhomėn e djalit te saj, duke u pėrpjekur qe ta zgjoje atė nga gjumi, i cili me pas njoftoi shėrbimin e urgjencės

8.    Ne Greqinė e lashte, termi “idiot” i referohej personave qe interesoheshin vetėm pėr punėt e tyre personale, pa u bere vone pėr ēėshtjet e te tjerėve

9.    Luleshtrydhet kane me shume vitamine C se portokallet

10.    Puna e gjate ne kompjuter dhe shikimi i ekzagjeruar i televizionit mund te shkaktoje te ashtuquajturėn “ Tired All The Time Syndrome”
   E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: A e dini se..... (Kuriozitete)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 9/7/2014, 17:30

1.    Sa me inteligjent te jete njė njeri, aq me pak gjasa ka qe ai te ruaje vlerat tradicionale

2.    Njerėzit qe pėrgjithėsisht nuk shqetėsohen shume kane koeficientin IQ me te larte

3.    Njerėzit qe ecin me shpejt, pėrgjithėsisht jetojnė me gjate

4.    Fėmijėt pėrgjithėsisht, 80% te inteligjencės se tyre e trashėgojnė nga nenat

5.    Meshkujt me gishtin e unazės me te gjate se ai tregues, pėrgjithėsisht janė me atraktive ne sytė e femrave

6.    Nėse gjate provimit do te pėrtypni te njėjtin ēamēakėz(arome) sikurse edhe gjate mėsimit dhe studimit, kjo do t’iu ndihmoje pėr te mbajtur mend me shume

7.    Me shume se 50% e femrave i zgjedhin veshjet e tyre te brendshme ne pėrputhje me gjendjen e tyre shpirtėrore

8.    Njerėzit qe kane pasur njė fėmijėri jo te lumtur, kane me shume gjasa pėr tu pasuruar ne te ardhmen, pasi ėshtė pikėrisht fėmijėria e tyre qe i motivon ata pėr te bere me te mirėn

9.    Njerėzit qe asnjėherė nuk kėnaqen dhe tentojnė qe ne ēdo gjė te gjejnė gabimin, bėhen pėrgjithėsisht te varur nga negativiteti dhe quhen Negaholics


10.    Pizzeria e pare ne bote ėshtė hapur pėrpara 276 vitesh ne Itali dhe ėshtė ende ne pune/ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: A e dini se..... (Kuriozitete)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 17/7/2014, 09:12

1.    Ish agjenti i CIA-s, Edward Snowden ėshtė nominuar pėr Ēmimin Nobel te Paqes nga dy politikane norvegjeze, te cilėt mendojnė se pas zbulimit te dokumenteve sekrete prej tij, bota ėshtė bere me paqėsore

2.    Aftėsia pėr t’iu pėrgjigjur njė pyetje idiote ne mėnyrė sarkastike ėshtė tregues i njė truri te shėndetshėm

3.    Studimet kane treguar se kur nuk jeni OK nuk duhet te pretendoni te kundėrtėn, pasi kjo veēse do te pėrkeqėsonte gjendjen dhe do t’iu bėnte te ndjeheshit edhe me keq

4.    Ėshtė provuar se ne mėnyrė te pavullnetshme, njeriu ėshtė i tėrhequr nga njerėz me te njėjtat shije muzikore

5.    34 vjeēarja Gina Mihail nga Romania pretendon se ajo ka marre njė selfie nga gjyshja e saj, e cila kėrkon vendosjen e kontakteve me boten e tjetėr

6.    Sipas nje studimi, gjate 20 viteve te fundit, ne Carmel ne shtetin Indiana, te gjitha kryqėzimet me semaforė u zėvendėsuan me rrethrrotullime. Si pasoj e kėsaj, aksidentet u ulen ne masėn 40%, plagosjet si pasoje e aksidenteve ranė me 80%, ndėrsa ne total, llogaritet se edhe konsumi i karburantit ra me afro 90 tonelata ne harkun kohor te njė viti

7.    Ne qershor, pėrvojat dhe studimet kane treguar se niveli i stresit, depresionit  dhe ankthit tek studentet bie ne masėn 70%

8.    Studimet kane treguar se ju jeni me te prirur te mbani mend me mire ato gjera qe i keni shkruar me boje blu, se sa ato qe keni shkruar me boje te zeze

9.    Ne trurin tuaj ka me shume lidhje nervore se sa yje ne galaksi

10.    Edhe ne kushtet e errėsirės se plote ju jeni ne gjendje te gjeni buzėt e te dashurit tuaj. Kjo pasi ne tru ka disa neurone te cilat na ndihmojnė ne kėtė drejtim. /ikub/
   E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: A e dini se..... (Kuriozitete)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 17/7/2014, 09:13

1.    Truri i njeriut ėshtė me shume aktiv natėn se sa ditėn

2.    Shkencėtarėt franceze kane arritur te kuptojnė arsyen se perse disa njerėz nuk janė ne gjendje te rikujtojnė ėndrrat. Sipas tyre, njė zone pėrgjegjėse pėr kėtė ne trurin e njeriut, Temporo-Parietal Junction (TPJ) tek kėta individė ėshtė inaktive

3.    Ėshtė me e shėndetshme te flemė 4 here nga dy ore ne dite se sa 8 ore pa ndėrprerje

4.    Nėse ju duket vetja me tėrheqėse se ē’jeni ne realitet ndėrsa shiheni ne pasqyre, dijeni se ky ėshtė njė “mashtrim” qe ju bėn vete truri

5.     “Cheerleader Effect” ėshtė prova shkencore e teorisė sipas se cilės femrat ne grup janė edhe me shume tėrheqėse

6.    Zilet qe dėgjoni ne veshėt tuaj tregojnė se truri ėshtė duke u pėrpjekur te vete rregullohet por pa sukses

7.    Sa me shume videogame-s te shihni, aq me shume ėndrra te qarta do te shihni. Videolojrat ndihmojnė trurin tuaj pėr te njohur me lehte realitetet e tjera

8.    Te dėgjosh muziken e dėshiruar te ndihmon ne pėrmirėsimin e memories dhe dėmtimeve te trurit

9.    Evolucioni detyroi qenin qe te zhvillonte njė tru me te madh dhe inteligjent pėr te qene me shume social se konkurrentja e tij, macja

10.    Kur udhėtoni ne ėndėrr, ju zgjoheni pasi ne kėtė moment truri mendon se jeni duke vdekur. /ikub/
   E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: A e dini se..... (Kuriozitete)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 3/8/2014, 21:16iPhone 5S e ka koston 168 dollarė, ndėrsa ne treg ai shitet 699 dollarėE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: A e dini se..... (Kuriozitete)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 3/8/2014, 21:16Rekordi i martesės me te gjate ne bote ėshtė 91 vjet dhe 12 dite.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: A e dini se..... (Kuriozitete)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 3/8/2014, 21:18

1.    Kompania e cila kish marre me qira te dyja godinat e World Trade Center, kish planifikuar qe pikėrisht ne datėn 11 shtator 2011, ne katin e 88 te godinės Nr. 1, te organizonte njė takim pėr te diskutuar planin e veprimeve ne rast te njė sulmi terrorist. Pėr shkak te mungesės se njėrit prej anėtarėve te bordit, mbledhja qe  njė nate me pare u shty pėr njė date tjetėr

2.    Ēamēakėzi i fundit i pėrtypur nga sir Alex Ferguson ne takimin e tij te fundit si trajner i ekipit te Manchester United ėshtė shitur ne eBay pėr 640 mije dollarė. Te ardhurat shkuan pėr fondacionin bamirės te skuadrės

3.    Gjate gjithė karriges se tij te deritanishme, Cristiano Ronaldo ka arritur te shėnojė ne secilėn minutė te njė ndeshjeje futbolli

4.    Lusail, njė prej qyteteve qe do te mikpresė Kampionatin Botėror te Futbollit ne Katar 2020, nuk ekziston ende

5.    Shkuma e pėrdorur nga gjyqtaret pėr te pėrcaktuar pozicionimin e murit mbrojtės ne ndeshjet e Kampionatit te Fundit Botėror te Futbollit shpėrbėhet brenda 60 sekondave

6.    Kėnga “Yesterday” e Beatles, struktura e ADN-se, Tabela Periodike e Mendelejevit si dhe Google, janė ngjizur si ide te lindura ne gjumė

7.    Mollėt janė me efektive se kafja ne mėngjes pėr te larguar gjumin

8.    Efekti qe vjen pas njė qėndrimi 17 ore pa gjumė ėshtė i barabarte me atė te dy gotave vere. Kėshtu qe kur jeni pa gjumė, me mire ėshtė te mos e ngisni makinėn

9.    Ne vitin 2004, 200 gra indiane vranė me thika kuzhine njė pėrdhunues seria. Pas kėsaj te gjitha ato pranuan pėrgjegjėsinė pėr krimin

10.    Prodhimi i opiumit ne Afganistan ėshtė 3 fishuar ne krahasim me 7 vite me pare, pra pėrpara pushtimit amerikan/ikub/
   E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

Sponsored content

Zemėr Re: A e dini se..... (Kuriozitete)

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 21/2/2019, 15:43