Maska per floke te shendetshem dhe te shkelqyeshem

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Maska per floke te shendetshem dhe te shkelqyeshem

Mesazh nga LePuRuShJa prej 14/10/2010, 19:23Smogu, zakonet e keqija, gjate dimrit kemi floke te dobet. Ja disa keshilla qe mund ti ndiqni ne shtepi, te cilat mund tju ndihmojne per ti dhene jete dhe shkelqim flokeve.

Nese problemi juaj eshte thatesia, te verdhat e vezeve dhe kakao do te jene aleatet tuaj me te mire. Ne fakt veza ushqen dhe hidraton ne menyre delikate lekuren e kokes, ndersa pluhuri i kakaos shkelqen poret. Perzieni 2 te verdha vezesh dhe kakao, aplikojeni ne te gjithe gjatise e flokeve dhe lereni te pushoje per 30 minuta, ne fund shpelajeni normalisht.

Edhe kosi eshte nje shkelqyes shume i mire i flokeve, qofte per lekuren ashtu dhe per floket, dhe mund te aplikohet shume thjeshte ne koke, duke e mbajtur per 20 minuta ne koke, me pas shpelajeni normalisht. Ne fund nje nder klasiket e bukurise natyrale, vaji i bajameve te embela, mund te perdoret ne te gjithe gjatesine e flokut pasi te keni larjen e zakonshme. Kujde! Nese keni floke te yndyrshem, pasi rrezikoni ti yndyrosni me shume. Shpelajeni mire koken per te eleminuar mbetjet e vajit dhe thajini normalisht, ne kete menyre floket tuaj do te jene ne forme te mire.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
fatjeta88@hotmail.com
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 09/02/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 3
<b>Pikėt</b> Pikėt : 4
<b>Votat</b> Votat : 1
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : menaxhere

Buzqeshje Re: Maska per floke te shendetshem dhe te shkelqyeshem

Mesazh nga fatjeta88@hotmail.com prej 9/2/2011, 09:37

pershendetje forumi,e per floke te yndyrshem qfare maske eshte e pershatshme ....
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Maska per floke te shendetshem dhe te shkelqyeshem

Mesazh nga LePuRuShJa prej 9/2/2011, 09:43

Pėrshėndetje Fatjeta ... Po kėrkojė nėse ka ndonjė artikull nė forum nė lidhje me kėtė dhe nėse po tė shkruaj ...E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
fatjeta88@hotmail.com
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 09/02/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 3
<b>Pikėt</b> Pikėt : 4
<b>Votat</b> Votat : 1
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : menaxhere

Buzqeshje Re: Maska per floke te shendetshem dhe te shkelqyeshem

Mesazh nga fatjeta88@hotmail.com prej 9/2/2011, 12:39

ok flm e mirpres pergjigjen nga ju,flm edhe njehere....
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Maska per floke te shendetshem dhe te shkelqyeshem

Mesazh nga LePuRuShJa prej 9/2/2011, 13:06

Gjeta kėto tema mė poshtė Fatjeta ... Ndoshta tė ndihmojnė ... Pėr momentin apo gjejė tė tjera ..

http://www.botashqiptareforum.com/t5611-floke-me-yndyre-jo-me

http://www.botashqiptareforum.com/t6096-floke-me-yndyre-ja-disa-keshilla

Tė pėrshėndes..E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

Sponsored content

Buzqeshje Re: Maska per floke te shendetshem dhe te shkelqyeshem

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 18/6/2018, 22:37