Dashuria nė shikim tė parė! Egziston ose jo ?‏

Share
avatar
Dino
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 25/01/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4950
<b>Pikėt</b> Pikėt : 11414
<b>Votat</b> Votat : 95
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ''Beju te tjereve,ate qe te tjeret do deshiroje te benin per ty....!

Buzqeshje Dashuria nė shikim tė parė! Egziston ose jo ?‏

Mesazh nga Dino prej 14/10/2010, 11:43


Shkenctarėt britanik nė sajė tė njė studimi tė bėrė kanė vėrtetuar se kur vjen fjala pėr te femrat, dashuria nė shikim tė parė nuk egziston. Ata kanė nevojė pėr 6 shikime dhe 45 sekonda.

Pra, mė nė fund ėshtė e qartė! Dashura nė shikim tė parė nuk egziston pėr gratė, mėgjithatė egziston dashuri nė shikim tė gjashtė, transmeton geniusbeauty.com

Shkenctarėt pohojnė se kanė arritur tė deshifrojnė mekanizmin e dashurisė te femrat kur ėshtė fjala pėr Britaniket. Hulumtimet tregojnė se sa kohė ju duhen femrave pėr ti tėrhequr apo mos ti tėrhequr partneri potencial.

Pėr tė “rėnė” nė dashur me nje djalė, mė saktėsisht pamjen e tij, erėn, shprehjen dhe lėvizjen e fytyrės, mesatarisht njė grua ka nevojė pėr 45 sekonda dhe 6 shikime.

Ja si femrat e vlersojnė mashkullin nė 6 shikimet e tyre:

1. Shikimi i parė zgjat rreth 5 sekonda dhe ėshtė e fokusuar nė ngjyrėn e syve tė tij dhe pamjen.

2. Shikimi i dytė zgjat rreth 10 sekonda dhe kryesisht fokusohet nė rrobat dhe pedanterinė e mashkullit.

3. Shikimi i tretė zgjat 5 sekonda, kurse ėshtė i fokusuar nė stilin e flokėve dhe frizurėn.

4. Pamja e katėrt ėshtė te duart me qėllim tė shohin nėse i ka thonjėt e pastėr, duart e shkallta dhe a ka ndonjė unazė martese apo fejese.

5. Shikimin e pestė e dėrgojnė te kėpucėt

6. Pamja e gjashtė zgjat 15 sekonda dhe skenon sjelljen, rritmin, lėvizjet e fytyrės dhe gjestikulacionet.

Ėshtė interesante se njė studim i ngjashėm, i bėrė nė SHBA, ka konstatuar se ata sė pari janė tė pėrqėndruara nė buzėt e partnerit, dhe mė pas nė trup. Me sa duket kjo ėshtė e mjaftueshme qė amerikanet tė sigurohen nėse ju pėlqen ose jo njė mashkull.avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Dashuria nė shikim tė parė! Egziston ose jo ?‏

Mesazh nga Vizitor prej 14/10/2010, 11:59

me nje shikim mu dashuru??? booo pak si e cuditshme , sod njerzit po rrine me vite me nejrin tjetrin e ndoshta nuk po krijojn nje ndjenje te mirfillt dhe nje shikim do dashurohen disa te tjere , terheqje fizike po kjo te jep stimul per njohje me shum po dashuri jo
avatar
Laura
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 09/06/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1422
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2747
<b>Votat</b> Votat : 20

Buzqeshje Re: Dashuria nė shikim tė parė! Egziston ose jo ?‏

Mesazh nga Laura prej 14/10/2010, 13:41

un mendoj se dashuria me shikim te par nuk egziston sepse per te dashur nje person duhet me teper se pamja e jashtme qe ta duash ate duhet te dish se cfare tipi eshte etj pra nuk te terheq vetem pamja fizike por dhe shpirterore....

Kleandra
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 24/11/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 3302
<b>Pikėt</b> Pikėt : 6931
<b>Votat</b> Votat : 33

Buzqeshje Re: Dashuria nė shikim tė parė! Egziston ose jo ?‏

Mesazh nga Kleandra prej 19/10/2010, 00:08

Egziston eshte e vertet kjo shikimi i pare kupton shum gjera e ka shum ndjenjia

Sponsored content

Buzqeshje Re: Dashuria nė shikim tė parė! Egziston ose jo ?‏

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 26/5/2018, 12:07