Shqipėria sė shpejti me bashkėpunim mė tė zgjeruar me Google

Dino
Dino
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 25/01/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4951
<b>Pikėt</b> Pikėt : 11415
<b>Votat</b> Votat : 95
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ''Beju te tjereve,ate qe te tjeret do deshiroje te benin per ty....!

Buzqeshje Shqipėria sė shpejti me bashkėpunim mė tė zgjeruar me Google

Mesazh nga Dino prej 8/10/2010, 23:44

Shqipėria sė shpejti me bashkėpunim mė tė zgjeruar me Google Thumbnail.php?file=Google_Corp_326562488[b]Ministria e Brendshme e Shqipėrisė ka gati tė gjithė materialin e nevojshėm dhe po shqyrton mundėsinė e kontaktimit me kompaninė Google, nė mėnyrė qė tė dhėnat elektronike tė adresave tė qytetarėve shqiptarė, si dhe hartat vektoriale tė mund tė kalojnė edhe nė kuadėr tė gjigantit botėror tė internetit.
Nėse do tė mund tė realizohet marrėveshja me kėtė kompani, qytetarėt shqiptarė do tė mund tė gjejnė nė kėtė faqe interneti adresėn e tyre tė banimit apo edhe atė tė personave pėr tė cilėn ata janė tė interesuar.

Zv/ministri i Brendshėm, Ferdinand Poni, u shpreh ndėr tė tjera se “ekzistojnė tė gjitha kushtet dhe jemi nė prag tė fillimit tė bisedimeve me kompaninė e internetit Google, nė mėnyrė qė tė dhėnat elektronike tė adresave tė qytetarėve, tė mund tė transportohen edhe nė kėtė faqe”.

Sipas Ponit, mbi 230 njėsi vendore, mė tė mėdhatė nė vend, qė mbulojnė rreth 3.5 milionė banorė, ose 85 pėr qind tė saj, kanė pėrfunduar hartat territoriale, ku janė pasqyruar emėrtimet publike pėr ēdo rrugė, rrugicė, bulevard, shesh publik, ndėrkohė qė ėshtė i gatshėm dhe materiali pėr sistemet e identifikimit territorial me pėrjashtim tė disa komunave, me mė pak se 3000 banorė.

Nė vazhdim tė ecurisė sė kėtij procesi, zv/ministri Poni bėri tė ditur gjithashtu se “pėr shkak edhe tė teknologjisė sė avancuar si dhe praktikave mė tė mira mbi tė cilat ėshtė i bazuar ky sistem, ėshtė menduar qė pas muajit shtator 2010, tė fillojė popullimi i tė gjitha ndėrtesave”. Kjo, sipas tij, do tė bėjė tė mundur krijimin e njė baze tė qartė tė dhėnash nė bashkitė e komunat nė vend dhe nė serverin qendror tė Drejtorisė sė Pėrgjithshėm tė Gjendjes Civile nė Ministrinė e Brendshme.Shqipėria sė shpejti me bashkėpunim mė tė zgjeruar me Google 1e8g1z

    Ora ėshtė 19/6/2019, 10:50