Trupi flet per ju

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Trupi flet per ju

Mesazh nga LePuRuShJa prej 5/10/2010, 19:21Ne pune me shefin

Per te mos i shprehur shefit se po kalon nje periudhe te veshtire, ne menyre qe mos te te "shtyp", provoni te mbani nje pozicion trupi te mire ne pune. Kur jeni ne tavolinen e punes mbani shpinen drejt dhe koken lart, ne kete menyre do te jepni gjithemone nje imazh profesional, ndersa shpatullat e harkuara dhe shikim i ulet do tju bejne te dukeni me te dobet dhe te pazote te perballoni punen e besuar.

Ne intervisten e punes

Perpara njerezve qe te sygjestionojne duhet te beni shume kujdes dhe te mos e leshoni veten tju kap nervozizmi dhe pasiguria duke marre pamje te ndryshme. ne rast se po flisni me dike dhe jeni ne kembe mundohuni te mos kryqezoni krahet pasi kjo eshte tipike shenje e stresit, mundohuni te keni nje pamje dhe sjellje te qetesuar. Nese jeni te ulur mbeshtesni duart ne krahet e karriges apo kolltukut.

Gjate nje mbremjeje te rendesishme

Ne darkat e rendesishme nuk ndjeheni mire? Duhet te takoni te afermit e saj/tij? Keni organizuar nje mbremmje me nje mik te vecant? Nervozizmi luan shaka te keqija ne raste te tilla. Xheste te sikletshme si te luani me floket, te hani thonjte, te spostoni peshen e trupit nga njera kembe tek tjetra vazhdimisht, te luani me varesen apo me vathet keto xheste jane te shpeshta. Mundohuni te jene koshient te ketyre xhesteve dhe provoni ti kontrolloni ato duke marre fryme thelle, ne raste ekstreme ndryshoni pozicion ne salle apo ne dhome, nderhyni ne bisedim ose largohuni nga grupi per pak kohe.

Mbremje te merzitshme

Mund te ndodhe qe edhe mbremjet me miqtete mos jene argetuese dhe te duhet te mbani buzeqeshjen te stampuar ne fytyre, batuta gati dhe shikimi i interesuar jane bere me te vertet te veshtira. Ne kete rast mos u ngjisni mbas celularit per te pare sms apo mail qe te kane ardhur, ky eshte nje sinjal qe tregon hapur qe mezi po pret te largoheni, por propozoni nje aktivitet, hidhni nje debat apo shpikni nje problem dhe largohuni prej andej, me mire te shkeputeni nga grupi sesa tju shohin te merzitur.IkubE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

Kleandra
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 24/11/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 3302
<b>Pikėt</b> Pikėt : 6931
<b>Votat</b> Votat : 33

Buzqeshje Re: Trupi flet per ju

Mesazh nga Kleandra prej 19/10/2010, 10:54

Ka raste qe trupi kur je shum i lodhur apo e lodhur edhe flet ..Por vjen nje moment qe as shefin se pyes kur un jam e lodhur apo nuk ndjehem ne ate gjendje te punoj ..Ndersa per te tjerat qe jan me poshte ne ate qe ka shkruajtur Lepurushja jan ca gjera qe njerezit enderrojne ne shumcen e rasteve

Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Trupi flet per ju

Mesazh nga Burrelsja prej 24/7/2013, 08:28

Gjate nje mbremjeje te rendesishme

Ne darkat e rendesishme nuk ndjeheni mire? Duhet te takoni te afermit e saj/tij? Keni organizuar nje mbremmje me nje mik te vecant? Nervozizmi luan shaka te keqija ne raste te tilla. Xheste te sikletshme si te luani me floket, te hani thonjte, te spostoni peshen e trupit nga njera kembe tek tjetra vazhdimisht, te luani me varesen apo me vathet keto xheste jane te shpeshta. Mundohuni te jene koshient te ketyre xhesteve dhe provoni ti kontrolloni ato duke marre fryme thelle, ne raste ekstreme ndryshoni pozicion ne salle apo ne dhome, nderhyni ne bisedim ose largohuni nga grupi per pak kohe.

Sponsored content

Buzqeshje Re: Trupi flet per ju

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 21/6/2018, 06:10