Themi duam dike shume.. por kur vjen personi tjeter kuptojme ke duam vertet !!

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Themi duam dike shume.. por kur vjen personi tjeter kuptojme ke duam vertet !!

Mesazh nga Vizitor prej 5/10/2010, 08:13

Themi qe duam dike... E duam me gjithe shpirt, e ndjejme thelle brenda nesh... mendojme se eshte dashuria e vetme e jetes tone... mendojme se eshte unikja, se eshte ai/ajo qe kemi pritur prej kohesh ....
por kur na vjen nje person tjeter ne jete dhe e duam me shume sec donim personin e pare ... atehere kuptojme se ke duam vertet .... atehere kuptojme se ne jete ndjenja e njeriut eshte vertet shume ndryshe nga se mund te imagjinonim....
Shume here ndjenjat na bejne te gabohemi ... na bejne te mendojme se kurre me nuk duam dike tjeter si kemi dashur "ate" ... por .... gjerat ndryshojne ashtu si ndjenja, dhe jeta, dhe dashuria!!!
Mundohemi te kuptojme shpesh se cila eshte dashuria e vertete!!
Pyes veten shpesh: a ekziston vertet dashuria e madhe ... kur mendojme se e kishim gjetur dhe me pas vanitet, humbet ne mjegull ... duke i lene vendin dikujt tjeter ... qe me kohen e ndjen ndoshta akoma dhe me shume sesa mendonim se donim ate qe ne mendjen dhe zemren tone ishte "i/e vetmi/ja" ... Duke kuptuar me ditet ne vazhdim qe ndoshta jemi gabuar....
Ndjej cudi ne veten time, ne njerzit qe shikoj perreth meje te cilet thone se duan dike por kur hyn nje tjeter ne jeten e tyre ... kuptojne me te vertet se ke duan !!!

Do desha te dija mendimet tuaja ne lidhje me kete ndjenje ... ne lidhje me keto ndryshime qe na ndodhin ne jeten sentimentale ....
Mendoni se kjo shprehje ku bazohet dhe titulli i temes qendron apo jeni kunder ? Diskutim te kendeshem !!!

    Ora ėshtė 26/5/2018, 02:21