Rovena Stefa-Per nje te puthur

Moza
Moza
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 23/03/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2910
<b>Votat</b> Votat : 17
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Ne pune lind dashuria,prandaj ai qe punon asnjehere nuk ankohet per mund...

Buzqeshje Rovena Stefa-Per nje te puthur

Mesazh nga Moza prej 1/4/2009, 17:37

Per njė te puthur---Rovena Stefa

- Rovena -
Une hap dritaren ne mengjes
ti pret perjashta dhe me sheh
mos rri o djale kaq shumė ne diell
te poqi vapa po te djeg.

- Erjoni -
Do te pres shiun qe te bjere
dhe te me shuaje se po vdes
me quajne horr por une pėr ty
pėr ty po vuaj une tani.

-Refreni te dy here -
Do te shkoj ne fund te botes
te harrohem
Nuk dua me moj zemer
te dashurohem.
- - -

-Rovena-
Kush te ka thene se me pelqen
mendja e ēmendur te genjen
i dehur edhe sherrxhi
vazhdo e lagu ti ne shi.

-Erjoni-
Ah, kur te pashe pėr here te pare
mu duke shumė e bukur ti
se do te hyja dhe ne varr
pėr njė te puthur une tani.

-Refreni 2 here -
S'ėshtė e thene qe te te dua
te me duash
jo mos u lodh moj zemer
se do te vuash.
- - -

Do te shkoj ne fund te botes
te harrohem
Nuk dua me moj zemer
te dashurohem.

    Ora ėshtė 25/6/2019, 20:20