Poni-Si Trendafil

Moza
Moza
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 23/03/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2910
<b>Votat</b> Votat : 17
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Ne pune lind dashuria,prandaj ai qe punon asnjehere nuk ankohet per mund...

Buzqeshje Poni-Si Trendafil

Mesazh nga Moza prej 1/4/2009, 15:25

Poni - Si trendafil

Dashuria shuhet ne heshtje
si thahet trendafili ne etje
tani kam nevoje pėr buzqeshje qe me fale ti
Pa ty shumė I ftohte ėshtė janari
Pa ty nuk me ngroh as zjarri
Ishe I pari qe zgjove ndjenjat pakufi

I heshtur ėshtė momenti
I heshtur je dhe ti
E heshtur ėshtė biseda qe humben ne te dy
Tani gjerat kuptohen ajo qe do te thuash kerkon shpjegim
se gjerat komplikohen dhe ēdo fillim ka njė mbarim


shumė e brishte ėshtė dashuria
ndoshta shumė e brishte jam une pėr ty
Po ku ndodhtet lumturia qe une e kisha me ty
E kujtoj shpesh situaten ateher kur ish si trendafil
trendafili tani vyshket . vyshket pa jete

Dashuria shuhet ne heshtje si thahet trendafili ne etje
tani kam nevoje pėr buzqeshje qe me fale ti
Pa ty shumė I ftohte ėshtė janari
Pa ty nuk me ngroh as zjarri
Ishe I pari qe zgjove ndjenjat pakufi (x2)


Shpresa le te vdes e fundit sdua te te harroj
dhe ne ujevaren e jetes e di ti ku do te te takoj
ndonse ne u deshem ne dashuri kurre nuk heshtem
tani e ngushelloj veten se dita dites pėr ty po tretem

shumė e brishte ėshtė dashuria
ndoshta shumė e brishte jam une pėr ty
Po ku ndodhtet lumturia qe une e kisha me ty
E kujtoj shpesh situaten ateher kur ish si trendafil
trendafili tani vyshket , vyshket pa jete

Dashuria shuhet ne heshtje si thahet trendafili ne etje
tani kam nevoje pėr buzqeshje qe me fale ti
Pa ty shumė I ftohte ėshtė janari
Pa ty nuk me ngroh as zjarri
Ishe I pari qe zgjove ndjenjat pakufi (x2)

    Ora ėshtė 25/6/2019, 19:49