Rregullat e joshjes

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Rregullat e joshjes

Mesazh nga LePuRuShJa prej 24/9/2010, 15:25Fazat qe kalojne ne lindjen e nje cifti te ri, ka sjellje te cilat mund te quhen "standart".

Faza e pare e joshjes, eshte ajo e te renit ne sy, apo te bejme te kuptojme personit qe duam se jemi "te gatshem". Nje femer e arrine lehte kete fakt, duke e ecur e vetme, apo duke lene nje grup miqsh per tu bashkuar me nje mashkull i cili i pelqen, duke bere nje loje shikimesh. Mashkulli ne keto momente duhet te tregohet i sigurt per te kaluar ne fazen tjeter.

Menjehere pas pjeses joshese e kombinuar me shikime dhe levizje te trupi "miqesore", kalohet ne dialogun e pare. nuk eshte i rendesishem argumenti, por toni dhe menyra sesi fillohet biseda. Fillimsht keshillohet te mbani tema te lehta dhe jo te kaloni menjehre ne sferen private. Gjate kesaj faze, buzeqeshja duhet tju ndricoje fytyren. Te qeshni se bashku do te ul tensionin dhe do tju bej te keni me pak ndrojtje. Vetem ne nje faze tjeter mund te flisni pak me ne afrimitet duke ndare ne kete menyre eksperienca personale. Pasi te keni "thyer akullin" kalohet ne fazen tjeter, kontakti fizik. Ky moment vjen si pasoje e sinjaleve te ndryshme si menyra e te qendruarit. apo duke u afruar drejt personit qe kemi perball. Nese ne kontaktin e pare fizik, i cili ndodh rastesisht dhe ne nje zone neutrale, si psh ne krah, duke te larguar fijet flokeve nga veshja e tjetrit dhe tjetri nuk reagon, atehere kjo do te thote se jeni ne rruge te mbare.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 23/6/2018, 19:52