"Pėr Njė Ēast Mė Ndali Zemra" nga Rovena Dilo & Pirro Cako

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje "Pėr Njė Ēast Mė Ndali Zemra" nga Rovena Dilo & Pirro Cako

Mesazh nga LePuRuShJa prej 15/9/2010, 12:08

Pėr njė ēast, mė ndali zemra, s'ishe ti,
Shpirtin sonte, ma trazove pėrsėri
Mė kujtohet ,sa shumė prisja
Qė tė ndjeja erėn tėnde
Kthehu, dhe njė herė ,tė tė shihja.

Ėndrra gjumin ,ma kėputi e mė zgjoi ,
Mbi nėnkres tė ndjeva frymėn, ku je ti ,
Puthjet ende janė tė nxehta,
S'na i ftoh dot largėsia
Eja ,mos u fshih vetėm nė ėndrra.

Unė dhe ti ,
Lusnim natėn qė edhe pak tė zgjaste,
Tė mos kish agim ,
Edhe dielli fare tė mos lindte,
Vetėm unė dhe ti ,
Lusnim natėn qė pafund tė zgjaste
Tė mos kish mbarim,
Edhe dielli atė ditė tė shuhej ,
Ndarje tė mos kish
Nėse mijėra kilometra sot na ndajnė .


Mos mė thuaj humbi dashuria
Mė tė madhe e bėn largėsia
Eja zemer netėt ti pėrcjellim si dikur

Dashuria nis me ty ,me ty mbaron
Je kuptimi qė merr dita sa fillon
Puthjet ende janė tė nxehta
S'na i ftoh dot largėsia
Eja, mos u fshih vetėm nė ėndrra


Unė dhe ti
Lusnim natėn qė edhe pak tė zgjaste
Tė mos kish agim
Edhe dielli fare tė mos lindte
Vetėm unė dhe ti
Lusnim natėn qė pafund tė zgjaste
Tė mos kish mbarim
Edhe dielli atė ditė tė shuhej
Ndarje tė mos kish..Ndarje te mos kish..ooo...oo

Unė dhe ti
Lusnim natėn qė pa fund tė zgjaste
Tė mos kish mbarim

Edhe dielli atė ditė tė shuhej
Ndarje tė mos kish
nese mira kilometra sot na ndajn

Mos mė thuaj humbi dashuria
Mė tė madhe e bėn largėsia
Eja zemer netėt ti pėrcjellim si dikur

Mos mė thuaj humbi dashuria
Mė tė madhe e bėn largėsia
Eja zemer netėt ti pėrcjellim si dikur

Mos mė thuaj humbi dashuria
Mė tė madhe e bėn largėsia
Eja zemer ..ejaaa si dikur..E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 17/6/2019, 03:10