Diferenca e moshes ne dashuri, risk apo avantazh ???

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Diferenca e moshes ne dashuri, risk apo avantazh ???

Mesazh nga LePuRuShJa prej 31/8/2010, 11:14


Ka nga ata qe e quajne te pa tolerueshme dhe nga ata qe e konsiderojne si nje stimul shume i mire per jeten ne cift. Sot ky aspekt i marredhenive ne cift eshte totalisht relativ, duke marre parasysh stilin e jetes dinamike te cdo moshe. per me teper Vip-at jane nje shembull sesi mosha nuk ben difernce te madhe. Por cilet mund te jene problemet te cilat derivojne nga diferenca e moshes te konsiderueshme? nese dikur mendohej se vetem meshkujt terhiqeshin nga vajza me te reja, tashme edhe femrat e maturuara terhiqen nga meshkuj me te rinj. Shume femra kerkojne nje mashkull me te madh se veten, pasi i garanton nje sens sigurie, mbrojtjeje, ndersa disa te tjera preferojne ti rikthehen ndjenjes si te ishin femije.

E rendesishme eshte te beni kujdes ndaj mekanizmave, duke evituar qe me i madhi nga te dy te behet "prindi". nje problem tjeter mund te jete diversiteti i interesave, si te dilni me miqte, mbremje te cmendura dhe argetime. Sigurisht, cdo rast eshte ndryshe dhe nuk mund te pergjithesohet, por pergatituni per cdo gje.

Ju,,, ēfarė mendimi keni tė dashur anėtarė ????E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 15/12/2018, 05:17