Ku qėndron kuptimi i jetės?

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Ku qėndron kuptimi i jetės?

Mesazh nga Vizitor prej 22/8/2010, 22:16

Jeta na shpije nė shumėllojshmėri tė netėve,ditėve,sekondave dhe orėve.
Nė secilen ditė njeriu jeton mė ndryshe dhe nga secila pėrvojė pėrsonaliteti vėshtron nga njė kėndvėshtrim krejt tjetėr jetėn dhe rrjedhat e saja.Arsyja mė e pa qėllimt ėshtė kuptimi jetėsor pėr ta arritur sepse qdo shpirt ka njė frym dhe qdo frym e ka kuptimin e tė folurit,tė shprehurit,tė jetuarit dhe mė thjeshtėsisht tė shijuarit e Jetes.
"Jeta nuk ėshtė pėr ta kuptuar por pėr ta jetuar atė"thjesht jetoje aty qė ke pėrpara duke menjanuar vetėdijėshem mundohu tė tejkalosh sfida tė ndryshme,ekstreme tė pa avansueshme mes prioriteteve tua pėrsonale.Mundohu tė pėrballesh me cilen do shkallė sociale tė njerėzimit,me secilen do kultur popullore,me secilin do njeri qė krejtėsisht ka kuptim jo homogjen jetėsor pėrpara se ti tė kuptosh se qfar ėshtė jeta ..

Kleandra
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 24/11/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 3302
<b>Pikėt</b> Pikėt : 6931
<b>Votat</b> Votat : 33

Buzqeshje Re: Ku qėndron kuptimi i jetės?

Mesazh nga Kleandra prej 6/1/2011, 10:22

Kuptimi i jetes. jan sfidat jan shkallet e saj kur ne morim ti arrime me ngadal edhe duke realizuar me te vertet ate qe ti ndjen ..Kuptimi i jetes ajo qe ti perjeton relizon enderron Kuptimi i jetes eshte forca vullneti qe njeriu ka Kuptimi i jetes eshte buzeqeshja e mengjesit merzia e nates heshtja merzia e shum gjera te tjera Perjetoje jeten ashtu sikur te perballet ty jo sikur thone te tjeret

    Ora ėshtė 15/12/2018, 05:17