Ēfarė i josh burrat

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Ēfarė i josh burrat

Mesazh nga LePuRuShJa prej 23/7/2010, 18:09Pėr kėtė pyetje seksologėt kanė pyetur 1000 meshkuj. Ja pėrgjigjet e tyre, se ēfarė u duket shumė seksi te njė femėr.


Vathėt nė pjesė tė ndryshme tė trupit: 55% e burrave iu duket shumė erotike njė vathi ngulur nė kėrthizėn e zbuluar tė njė femre, 25% e tyre iu duket me seksi vathėt nė gjinjtė e njė femre, 16% nė gjuhė, 13% nė buzė, 63% e tyre pohojnė se nuk i durojnė dot kėto budallallėqe.

Kėmbėt e depiluara: 75% e meshkujve mendojnė se kėmbėt apo trupi i padepiluar i njė femre nuk i ngjall asnjė dėshirė seksuale, 70% e tyre mendojnė se vetullat e njė femre janė shumė seksi, nėse janė tė harkuara me kujdes, por jo shumė tė holla.

Tatuazhe: 25% e tė pyeturve, nuk iu duken aspak seksi tatuazhet, 40% e tyre, mendojnė se tatuazhet e fshehura nė parakrahun e njė femre janė shumė seksi, 46% e tyre, pėlqejnė tatuazhet nė shpinė. Dhe disa prej tyre i duan mbi kėrthizė. 28% tek kyēi i kėmbės. Unanimisht pėrgjigjen sa mė e vogėl tatuazhi, aq mė mirė.

Gjoksi: Vetėm 1/3 e meshkujve tė pyetur mendojnė se gjoksi i madh ėshtė shumė seksi. Pėr shumicėn (60%) nuk ėshtė i tiėlė. Shumica dėshirojnė pėrmasat mesatare tė njė gjoksi, ndėrsa pohojnė se "Mbajtja e gjoksit nė dorė dhe pėrkėdhelja e tij ėshtė njė ndjesi shumė erotike".

Veshjet intime: Modelet mė tė fundit ose perizomat janė shumė popullore. 68% e meshkujve mendojnė se janė shumė seksi. Vetėm 4% e tyre nuk i pėlqejnė. Njė e treta e tyre pohojnė se u duket shumė erotike, qė njė grua tė mos mbajė veshje intime. Ndėrsa shumica mendojnė: "Nuk ėshtė aspak higjienike". 50% adhurojnė materialin e mėndafshtė nė pėrbėrjen e veshjeve intime. 37% pėlqejnė modelet sportive dhe material pambuk elastik nė to, 40% theksojnė reēipetat si pjesėn mė seksi tė veshjeve intime, 5% nuk i pėlqejnė fare ato. "Sepse nuk arrijmė tė kuptojnė se sa i madh ėshtė realisht gjoksi i njė femre", ankohen burrat.

Thonjtė: 50% e tyre thonė, manikyri i bardhė dhe trasparent ngjan shumė erotik, nė thonjtė e njė femre. "Thonjtė e lyer janė shenjė qė tregojnė se njė grua i kushton shumė rėndėsi paraqitjes", mendojnė meshkujt. Manikyri i kuq shkėlqyes ėshtė seksi pėr 23% tė meshkujve tė pyetur. Thonjtė e lyer tė gishtave tė kėmbės, janė seksi pėr njė nė tre meshkuj.

Lėkura e nxirė: 75% e meshkujve mendojnė se s'ka gjė mė seksi sesa trupi i njė femre tė sapokthyer nga deti. Njė grua me lėkurė tė nxirė duket e magjishme. 25% e tyre preferojnė femrat me lėkurė me ngjyrė tė zbehtė, pasi duket mė natyrale, mė e drejtuar, pra mė provokuese.

Bizhuteritė: 65% e burrave pėlqejnė mė tepėr bizhutė e argjendta nė qafėn ose duart e njė femre. 24% pėlqejnė floririn, kurse 10% e urrejnė atė. 63% preferojnė bizhutė delikate, elegante, mundėsisht ar tė bardhė. 75% e meshkujve nuk i durojnė dot shumė bizhu tek njė femėr. "Asgjė nuk mė ul mė shumė interesin apo dėshirėn seksuale tek njė femėr, sesa kur ajo ėshtė e mbuluar dingas me ojna floriri".

Sytė: 61% e burrave mendojnė se njė femėr qė pėrdor syze, ėshtė shumė joshėse. "Ėshtė njė vėshtrim inteligjent dhe i sofistikuar, ashtu siē e duam", pohojnė disa prej tyre. 16% pėlqejnė sytė qė pėrdorin lente tė ngjyrave tė ndryshme.

Aroma: Duhet tė jetė subtile, ja ēfarė quajnė vėrtet seksi nė lidhje me aromėn tek njė femėr, burrat. Parfumi i fortė, nė vend tė tė dashurės qė kam parasyve, mė kujton mamanė", thotė njė tjetėr. 30% e tyre parapėlqejnė aromat e barishteve nė parfume. 27% pėlqejnė aromat e frutave. 15% aromat e luleve tė ėmbla. 25% nuk duan fare parfum. "Mė pėlqen aroma natyrale e trupit tė njė femre, pse duhet ta maskojė mė kot atė", thonė meshkujt.

Grimi: 33% e meshkujve, asgjė nuk u duket mė shumė seksi sesa njė femėr e ēliruar nga kompleksi i grimit. "Pa tė, ato duken mė tė freskėta", mendon njėri prej tyre. Thuajse gjysma e tyre pėlqejnė njė grim fare tė lehtė. 18% mendojnė se buzėt flakė tė kuqe janė tė mėrzitshme dhe jo seksi. Ndonėse ka edhe nga ata qė mendojnė se "buzėt e kuqe janė klasike, seksi".

Kėpucėt: 60 % e meshkujve mendojnė se pėr nė mbrėmje, pėr njė natė kur ke dalė tė argėtohesh, takat janė vėrtet seksi. "Po tek vajzat e shkurtra, takat e larta i bėjnė tė duken qesharake", thotė njė tjetėr. 50% e tyre duan kėpucėt me taka tė ulėta pėr pėrdorim tė pėrditshėm. 30% i pėlqejnė femrat me taka tė ulėta, sidomos nė mbrėmje elegante. "Femrat qė s'pėrdorin taka tė larta janė mė tė prirura drejt qejfit dhe argėtimit". Pastaj, nė rastin e takave shumė tė larta, shndėrrohet nė njė kompleks edhe gjatėsia e meshkujve.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

Kleandra
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 24/11/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 3302
<b>Pikėt</b> Pikėt : 6931
<b>Votat</b> Votat : 33

Buzqeshje Re: Ēfarė i josh burrat

Mesazh nga Kleandra prej 19/10/2010, 00:34

Po flas ne menyre me te thjeshte ..Pa e ekzagjeruar ...menyra e joshjes se mashkullit eshte vetem menyra neqoftese femra ja din haberin krevatit edhe ja ploteson qefin deri aty ku mashkulli mos te ket sy per tjeter
avatar
MARINO
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 16/10/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 11197
<b>Pikėt</b> Pikėt : 21958
<b>Votat</b> Votat : 92

Buzqeshje Re: Ēfarė i josh burrat

Mesazh nga MARINO prej 19/10/2010, 16:57

un per vete do thoja vashja intime dhe aroma e nje femreKarakterin tim s'do ta ndroja me asgje....
Ndoshta s'eshte perfekt por eshte i sinqert

Kleandra
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 24/11/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 3302
<b>Pikėt</b> Pikėt : 6931
<b>Votat</b> Votat : 33

Buzqeshje Re: Ēfarė i josh burrat

Mesazh nga Kleandra prej 20/10/2010, 11:26

E shumta e rasteve eshte sensualiteti i femres

Sponsored content

Buzqeshje Re: Ēfarė i josh burrat

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 24/5/2018, 12:08