Sa e bukur Miqėsia....

Share
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Sa e bukur Miqėsia....

Mesazh nga LePuRuShJa prej 23/7/2010, 16:52Nga pikepamja objektive, me miqesi kuptohet nje lloj lidhjeje shoqerore e nderthurur me nje ndjenje te forte dashurie dhe reciproke mes dy ose me shume personave te se njejtes ose jo gjini. Nga pikepamja subjektive, se bashku me dashurine, miqesia eshte nje qendrim ndaj te tjereve qe karakterizohet nga nje emocion i forte duke zbukuruar edhe me shume jeten sociale te nje individi.

Pothuajse ne te gjitha kulturat, miqesia kuptohet dhe perceptohet si nje marredhenie e barabarte, e bazuar te respekti, vleresimi dhe gatishmeria reciproke. Ne pergjithesi dallohen miqesi te ndryshme te medha. Per shembull nje prej tyre eshte miqesia e rastesishme qe lidhet me nje simpati: lind papritur ne nje rrethane te caktuar. Nje miqesi tjeter eshte edhe ajo e ashtuquajtur e ngushte, ose me sakte qe lidhet me nje marredhenie te vazhdueshme ne kohe, mes personave te cilet arrijne te krijojne nje shkalle mirebesimi reciprok te krahasueshem me ate tipik te lidhjes ne ēift. Ne ēdo epoke, miqesia eshte konsideruar nje nga eksperiencat me te rendesishme njerezore dhe eshte shenjteruar nga te gjitha besimet.

Risia e fundit vjen nga Shtetet e Bashkuara, iniciative qe ka vene ne levizje sociologe dhe docente, psikologe dhe shume familje. Qellimi eshte: zbulimi i mitit te mikut te zemres. Promovuar nga “New York Times” dhe prezantuar nga site e bloge te ndryshme, tema ne fjale eshte shume me teper se nje provokim: “friendship coaches”. Gjithēka eshte organizuar per te treguar demet qe shkaktojne miqesite e ngushta. Studimi i fundit eshte kryer nga “Harris Interactive” te tremije amerikane nga mosha 8-24 vjeē: 94 per qind e te intervistuarve jane pergjigjur se kane pasur nje mik te ngushte, nje perqindje goxha e larte krahasuar me emigracionin dhe shqetesimet e ndryshme. “Duhet te bejme gjithēka per te mos i lejuar miqesite e ngushta”, thote nje studiuese. “Femijet duhet te nxiten qe te frekuentojne grupe te medha shoqerore, ne menyre qe te mos zhvillojne ndjenja posesiviteti”. Arsyeja? Sepse miqesia mund te jete nje lidhje e forte dhe e gjate deri ne vdekje, si ne romanin e momentit, bestsellerin “Beautiful Malice”, i autores Rebeca James.

“Zbulimi i mikut me te mire eshte njesoj si te eksplorosh boten”, thote nje mesues amerikan i cili i meson femijet se si te behen miq me te gjithe. “Femijet jane te perfshire ne shume aktivitete jashteshkollore; eshte e pamundur te rrethohesh vetem nga personat qe njeh”.

“Asnje i rritur nuk mund te jete nje mik i mire, nese kur ka qene i vogel nuk eshte lejuar te njihet me persona te ndryshem”, thote nje neuropsikiater, autor i librit “Femija prej ēokollate”. “Pjesa ne te cilen njerezit gabojne eshte se nuk dine t’i ndajne miqesite. Krijimi i nje miqesie te ngushte nuk eshte e keshillueshme, sepse mund te jete vertet nje limit; shoku i preferuar ju imponon te beni nje zgjedhje, qe me vone e beni spontanisht etj.”.

Debatit mbi miqesine e ngushte vazhdon te mbetet i hapur. Te rriturit nuk e ngaterrojne lehte ndjenjen e miqesise me te tjerat. Per shume persona miqesia eshte e pazevendesueshme, joformale, e hapur, qe pershtatet me lehtesi. Me shume se dashuria dhe familja, miqesia eshte lidhja me e forte dhe me e sigurt e kohes.

“Familja eshte gjeja me e rendesishme ne jete. E njejta gje mund te thuhet edhe per miqesine. Miku i zemres eshte njesoj si nje i aferm, qe e ke te veshtire te ndahesh prej tij. Me shoket e shoqet mund te jesh vetvetja. Miqesia moderne eshte pergjigjja e shume ndryshimeve sociale. Ajo sintetizon nevojen e lidhjeve te verteta. Familjet me origjine te larget, marredheniet e paqendrueshme ne ēift dhe pasiguria bejne qe miqesia te jete struktura me e forte e nje marredhenieje. Miqesia eshte mbeshtetja me e madhe, sidomos ne momentet me te veshtira te jetes: ne rast divorci, zie, veshtiresish”, thote nje 35-vjeēare.

“Per mua miqesia ka qene gjithmone me e rendesishme se familja”, shprehet aktorja Serra Yilmaz. “Kam miq te mire te cilet me kane zgjedhur per ate qe jam jo per ate ēka perfaqesoj. Rri me ta sepse me pelqen te ndajme ēdo gje bashke. Edhe pse jane shume te ndryshem nga une, kane disa gjera misterioze qe na bashkojne”.

Cili eshte ndryshimi mes meshkujve dhe femrave? Mos valle femrat kane rreth me te zgjeruar shoqeror sesa meshkujt?. “Femrat bejne dialoge mjaft te rendesishem; meshkujt e kane te veshtire te flasin, preferojne “te bejne” gjera bashke. Nuk me pelqejne rrethet miqesore vetem me homoseksuale: sekreti fshihet ne perzierjen e te dyja gjinive. Kam pasur lidhje dashurie me persona me te cilet fillimisht kemi qene shoke. Nuk duhet te harroni kurre qe dashuria mbaron, ndersa miqesia mbetet pergjithmone”.

Miqesia eshte me e rendesishme se dashuria? “Ndonjehere po”, thote nje studiuese nga Universiteti i Manēesterit. “Miqesia infekton me joformalitetin e saj edhe vete dashurine. Kolonizon lidhje te tjera. I ben te njejta me veten”. Ngaterruese, por jo totalizuese. “Miqesia eshte me e rendesishme se dashuria”, pohon para psikologeve nje 29-vjeēare. “Miqesia eshte me e nevojshme se dashuria”, nderhyn nje 28-vjeēar. “Nuk bazohet te seksi, por te nje afersi me e rendesishme, karakteri”, shton nje tjeter.

“Dashuria te krijon ankth, eshte shume e ngaterruar. Miqesia duket me pak e nderlikuar. Nese nuk je i kenaqur me diēka i hapesh menjehere tjetrit”. Miqte jane burim ndihme, nje thesar i vertete.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Kleandra
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 24/11/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 3302
<b>Pikėt</b> Pikėt : 6931
<b>Votat</b> Votat : 33

Buzqeshje Re: Sa e bukur Miqėsia....

Mesazh nga Kleandra prej 19/10/2010, 10:57

Miqesia eshte rrethi shoqerore i joni ku miqesia eshte familja e dyte e jona ku mundohemi te kemi nje perkrahje me teper ..Po dua te them vall ne miqesi ka sinqeritet miqesia eshte gje qe nuk mundesh te rrish pa miqesi por duhet te kesh edhe kujdes nganjehere nga miqesia sepse tani ne kete kohe ska miqesime sinqeritet ne shumicen e rasteve edhe miqesia e ka me hile
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Sa e bukur Miqėsia....

Mesazh nga Vizitor prej 19/10/2010, 11:33

Miqesia per mua eshte gjithqka .Ke nje shok/shoqe qe te kupton qe mund te flasesh me ta ne cdo koh qe jane pran teje gjithmone kur je e merzitur dhe e une jem shume lumtur qe kam nje shoqeri shum te mir dhe bisedoj shum lirshem i dua shum ...
avatar
Kleandra
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 24/11/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 3302
<b>Pikėt</b> Pikėt : 6931
<b>Votat</b> Votat : 33

Buzqeshje Re: Sa e bukur Miqėsia....

Mesazh nga Kleandra prej 22/10/2010, 20:22

Miqesia duhet te jet ,,ajo qe nuk te flet nga mbrapa ,,miqesia duhet te jete ajo qe te rrespekton pa servilizem,,, miqesia eshte ajo qe nuk te perbuz ,,miqesia eshte ajo qe te jep nje mendim nje ide apo nje ndihme kur ti ke nevoje
Por ekziston sot miqesia per interes edhe ketu duhet te kemi shum kujdes se ka shum qe e perdorin ne kete menyre duke shfrytezuar miqesine tone
avatar
Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Sa e bukur Miqėsia....

Mesazh nga Burrelsja prej 25/7/2013, 11:41

miqesia asgje....ate qe dikur mthoshte moter shoqe desh mcoi nhasmeri me dynjan mar ska miqsi e as se kam nmend me zen bes askujt
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Sa e bukur Miqėsia....

Mesazh nga Vizitor prej 25/7/2013, 13:29

I/E pa besi/a nuk i ze bese askujt - ka thene populli

Njeriu pa miq, si peshku pa uje - eshte nje thenje tjeter
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Sa e bukur Miqėsia....

Mesazh nga Princesha... prej 31/8/2013, 11:24

Miqesia eshte mbeshtetja me e madhe, sidomos ne momentet me te veshtira te
jetes,,,,Natalie
Natalie
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 01/01/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 9340
<b>Pikėt</b> Pikėt : 17547
<b>Votat</b> Votat : 68
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : If you can't be kind, than be quiet.

Buzqeshje Re: Sa e bukur Miqėsia....

Mesazh nga Natalie prej 31/8/2013, 11:26

Miqesia eshte sekreti ku i tregon vetem atij qe i beson!!LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Sa e bukur Miqėsia....

Mesazh nga LePuRuShJa prej 1/9/2013, 01:19

Nėse miqėsia ėshtė pika jote e dobėt, atėherė je personi mė i fortė nė botė...E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Sa e bukur Miqėsia....

Mesazh nga Princesha... prej 12/12/2013, 15:28

Gjithcka ecen me ritmin e kohes. Sa me shume te flasesh me nje person aq me shume ecen miqesiaLePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Sa e bukur Miqėsia....

Mesazh nga LePuRuShJa prej 5/1/2014, 15:59

Atje ku nuk ka zėnė rrėnjė sinqeriteti, nuk mund tė ket miqėsi tė vėrtetė..!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Sa e bukur Miqėsia....

Mesazh nga Princesha... prej 4/3/2014, 18:40

Miqėsia ėshtė shumė mė shumė se njė fjalė e thjeshtė,
mund tė tentosh pėr ta pėrshkruar,por vetėm koha do ti japė kuptimin e drejtė."LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Sa e bukur Miqėsia....

Mesazh nga LePuRuShJa prej 22/3/2014, 11:44

Nuk mund tė ketė Miqėsi pa Virtyt, sepse Virtyti s'ėshtė gjė tjetėr veēse e kundėrta e Egoizmit, i cili ėshtė pengesa kryesore pėr Miqėsinė.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Sa e bukur Miqėsia....

Mesazh nga Princesha... prej 31/3/2014, 08:36

Thuhet qe duhet nje minute per te vene re nje njeri te vecante, nje ore per ta cmuar, nje dite per ta dashur dhe pastaj nje jete te tere per ta harruar.Kjo fraze mendoj tregon sinqerisht se c'eshte miqesia .....LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Sa e bukur Miqėsia....

Mesazh nga LePuRuShJa prej 31/3/2014, 09:58

Pėr mikun jam gati ta bėj shpinėn urė! Mjafton qė mbi mua tė kalojnė kėmbė qė mbajnė zemėr tė pastėr.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Sa e bukur Miqėsia....

Mesazh nga Princesha... prej 4/4/2014, 08:59

Se besoj se percaktohet kufiri miqesis. 

Gjithcka ecen me ritmin e kohes. Sa me shume te flasesh me nje person aq me shume ecen miqesiaLePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Sa e bukur Miqėsia....

Mesazh nga LePuRuShJa prej 19/4/2014, 09:26

Ndonjėherė mjafton vetėm njė ditė pėr tė treguar miqtė e vėrtetė.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Sa e bukur Miqėsia....

Mesazh nga LePuRuShJa prej 10/5/2014, 10:26

Qė tė ekzistojė miqėsia duhet t'i besojmė njeri-tjetrit, e qė tė besojmė duhet tė jemi miq.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Sa e bukur Miqėsia....

Mesazh nga Princesha... prej 13/12/2014, 23:58
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Sa e bukur Miqėsia....

Mesazh nga LePuRuShJa prej 17/12/2014, 18:26

Ėshtė pjesė e momenteve tė lumturisė tėnde.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Sa e bukur Miqėsia....

Mesazh nga Princesha... prej 5/1/2015, 08:31

Per mua miqesia ka qene gjithmone me e rendesishme se familja”, shprehet aktorja Serra Yilmaz. “Kam miq te mire te cilet me kane zgjedhur per ate qe jam jo per ate ēka perfaqesoj. Rri me ta sepse me pelqen te ndajme ēdo gje bashke. Edhe pse jane shume te ndryshem nga une, kane disa gjera misterioze qe na bashkojne”.
Sponsored content

Buzqeshje Re: Sa e bukur Miqėsia....

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 21/2/2019, 15:46