Meshkujt e urrejne makeup, me te pelqyera femrat e thjeshta

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Meshkujt e urrejne makeup, me te pelqyera femrat e thjeshta

Mesazh nga LePuRuShJa prej 15/7/2010, 18:25Hulumtimet kane treguar se meshkujve u pelqen me shume dukja natyrore e gjinise se bukur.

Gjate nje ankete, nje nga pese meshkuj kane thene se u pelqejne femrat me pak makijazh, ndersa nje nga dhjete thone se me shume iu pelqen kur partnerja nuk ka aspak makijazh. Me te padeshiruara per meshkujt jane qerpiket e rrejshem, buzekuqte e shndritshem dhe vizatimi i buzeve dhe syve me laps te zi. Madje meshkujve nuk iu pelqen as pudra e zakonshme te cilen e verejme zakonisht te femrat, ndersa makijazhi i lene gjate nates, ben qe meshkujt ta kthejne koken ne anen tjeter.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 21/4/2018, 23:13