Gjykimi i te tjereve kushtezon zgjedhjen e partnerit

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Gjykimi i te tjereve kushtezon zgjedhjen e partnerit

Mesazh nga LePuRuShJa prej 23/6/2010, 18:18Fjalet e te tjereve jane te bezdishme, por kane peshe. Per fat te keq na kushtezojne edhe pse me raste nuk ja veme veshin. Jemi te kujdesshem per look-n tone, per te qene te bukura dhe per tu vleresuar. Ekspertet kane bere nje studim dhe kane ndare vullnetaret ne dy grupe, dhe u ngacmuan virtualisht. Meshkujt dhe femrat lejonin qe te udhehiqeshin nga mendimi i te tjereve. Kushtet sociale peshojne me shume se ato familjare. Per fat te keq eshte nje zbulim i hidhur, pasi kjo tregon qe njerzit orientohen ne baze te parase, estetikes, titujve etj apo faktore qe mund te kene aprovimin e grupit.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 18/10/2018, 16:20