Zbuloni tre pikat mė tė dobėta tė meshkujve

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Zbuloni tre pikat mė tė dobėta tė meshkujve

Mesazh nga LePuRuShJa prej 23/6/2010, 14:41Meshkujve nuk u pėlqen qė tė tregojnė dhe shfaqin dobėsitė dhe problemet e tyre, por kjo nuk dmth se ata nuk kanė gjėra tė tilla. Mėsoni se cilat janė pikat mė tė dobėta tė burrit tuaj, nė mėnyrė qė ta kuptoni mė mirė atė dhe tė mund ta pėrkrahni kur tė ketė nevojė. Ėshtė vėshtirė tė thuhet se cila ėshtė frika mė e madhe e pėrbashkėt e meshkujve, por ekspertėt thonė se ekzistojnė tri gjėra tė cilat e mundojnė ēdo njeri.

Frika nga dėshtimi

Gati ēdo mashkull pėrfshihet nga frika, sidomos nė fillim tė martesės, se a do tė jetė nė gjendje qė t’i plotėsojė pritjet seksuale tė gruas. Pėr kėtė shkak, ata mbyllen nė vete dhe evitojnė pėrkėdheljet. Pėrpos nė fillim tė lidhjes, probleme tė tilla mund tė paraqiten edhe mė vonė.
Kėshillė: Nėse vėreni se partneri juaj eviton prekjet tuaja epshore, dijeni se atė e mundon ndonjė gjė. Zgjidhja qėndron te trajtimi i tij me fjalė tė buta. Kjo do t’i ndihmojė atij qė tė qetėsohet dhe tė ketė mė shumė besim nė ju.

Nevoja pėr lavdėrim

Seksi ėshtė burim i fuqisė dhe shėrben si dėshmi e burrėrisė. Ekspertėt thonė se seksi pėr meshkujt dmth se janė tė fortė dhe tė qėndrueshėm, se mund tė pėrkujdesen pėr gruan e tyre, ta furnizojnė atė dhe se janė dashnorė tė mirė. Nė fakt, burri juaj dėshiron qė tė jetė superhero dhe dėshiron qė edhe ju ta shihni si tė tillė. Kur ju kėnaqė seksualisht, ai ndihet si supermen.
Kėshillė: Nėse doni qė burri juaj tė ndihet i sigurt dhe i suksesshėm, duhet qė ta lavdėroni vazhdimisht. Gjatė marrėdhėnies seksuale thoni fjalė tė buta, meqė ekspertėt thonė se pėr meshkujt, kėto fjalė kanė rėndėsi tė madhe.

Mos e refuzoni

Njė rregull themelor qė duhet ta mėsoni, ėshtė se kurrė nuk duhet ta refuzoni partnerin bashkėshortor kur ju fton qė tė keni marrėdhėnie intime. Natyrisht, kur nuk jeni nė gjendje, apo nė disponim, kėtė duhet t’ia thoni atij nė mėnyrė tė butė. Ekspertėt thonė se femrat nuk duhet ta pėrdorin refuzimin e seksit si mjet ndėshkimi pėr burrat e tyre.
Kėshillė: Gjeni mėnyrė qė partnerit tuaj t’ia bėni gjithmonė me dije se vazhdon qė t’ju pėlqejė dhe se vazhdoni qė tė kėnaqeni nė pėrqafimin e tij. Partneri juaj ka njė dėshirė tė zjarrtė qė tė jeni ju ajo qė ia fillon seksit, prandaj mos hezitoni qė ta bėni njė gjė tė tillė. IkubE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
eri dr
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Greqi
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 31/07/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 15
<b>Pikėt</b> Pikėt : 34
<b>Votat</b> Votat : 1

Buzqeshje Re: Zbuloni tre pikat mė tė dobėta tė meshkujve

Mesazh nga eri dr prej 31/7/2010, 14:32

Jane te shumta ato qe djemt kerkojne

    Ora ėshtė 24/5/2018, 12:16