Si vleresohen meshkujt dhe femrat midis tyre

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Si vleresohen meshkujt dhe femrat midis tyre

Mesazh nga LePuRuShJa prej 23/6/2010, 14:00Meshkujve iu mjafton vetem nje pjese e sekondes per te vleresuar se a i joshe ndonje femer, apo jo, thuhet ne nje studim te shkencetareve britanike, te botuar ne revisten e Oksfordit per psikologji sociale dhe per neurologji afektive. Por, kjo nuk dmth se meshkujt jane siperfaqesor, por se jane gjenetikisht te programuar per ta bere nje gje te tille, thone profesoret Mark van Voght dhe Johan van Hof nga Universiteti i Amsterdamit, te cilet e kane bere kete studim. Meshkujt vleresojne partneret e tyre potenciale ne baze te pamjes se jashtme, meqe keshtu i detyron instinkti i tyre i mbijeteses.

Fytyra e kendshme femerore per meshkujt eshte shenje e pelleshmerise dhe garanci se nuk do t’u humbe ‘fara’. Ne anen tjeter, femrave iu duhet nje kohe me e gjate per ta vleresuar partnerin potencial, meqe ju duhet qe ta marrin vesh se a do t’ju qendroje ai besnik dhe a do te jete ne gjendje qe t’u siguroje siguri materiale, gje qe eshte pjesa e tyre e instinktit per mbijetese."Fytyra e bukur mashkullore nuk i terheqe automatikisht femrat, meqe ato kane nevoje per me shume deshmi se mashkulli ne fjale do te jete partner i mire", thone shkencetaret holandeze.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 26/5/2018, 02:15