Fier,2motra dashuronin te njejtin djale,tentojn vetvrasje..

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Fier,2motra dashuronin te njejtin djale,tentojn vetvrasje..

Mesazh nga Vizitor prej 21/6/2010, 07:53

Fier, 2 motra dashuronin te njejtin djale, tentojn vetvrasjen.. e

Dy motra adoleshente, nga fshati Kurjan i Roskovecit ne Fier, prej 1 viti kane perjetuar dashurine e fshehte per nje te ri.
Por, kur dje kane marre vesh se kishin ndare ndjenjat per 1 person kane vendosur tei japin fund jetes.
Ky eshte motivi qe kane treguar dje te aferm te motrave O. dhe F.Metahu, 17 dhe 18 vjeee, pas shtrimit ne spitalin e Fierit ne gjendje kritike per jeten. Mjeket kane nderhyre me shpejtesi, kur ato jane transportuar me urgjence mesditen e djeshme ne urgjence.
Sipas tyre, shenjat e shfaqura tregojne se ato kane konsumuar fostoksine. Rreth pasdites, motra e vogel ishte jashte rreziku, ndersa me rende paraqitej gjendja e 18-vjeeares.
Te aferm te familjes, te cilet kane qene te vetmit qe kane dhene deklarata te pakta mbi kete ngjarje kane pohuar se dy vajzat dashuronin te njejtin djale dhe fakti qe kjo situate nuk ishte ne moralin e tyre i eoi te ndermarrin kete akt veteflijimi.
Dy vajzat jane gjetur te shtrira ne dhomen e tyre, ne gjendje te rende shendetesore.
Prinderit, te cilet kishin vetem dy vajzat, kane vene re mungesen e tyre neper shtepi, duke i kerkuar me pas ne dhome. Ata kane trokitur ne dere, por nga brenda jane degjuar vetem disa zera te mekur qe kerkonin ndihme..
Fillimisht kane dyshuar se vajzat po benin shaka, por kur pane se as njera e as tjetra nuk po reagonin jane alarmuar.
Ato jane vajza te mira e te rregullta. Madje te gjithe thoshin sa mire qe shkojne me njera-tjetren te dyja. Nuk e dime se si na ndodhi kjo, kaq papriture, thote nje e aferme e familjes Metahu, e cila dje qendronte ne spital.
Nderkaq njera nga vajzat, ajo qe aktualisht paraqitet me shendet me te mire ka deklaruar se, ishte dieka kalimtare qe nuk duhej te ndodhte. Ajo nuk ka pranuar te tregoje emrin e djalit, i cili eshte bere strumbullari i ngjarjes qe ka rrezikuar jeten e dy motrave.
avatar
SamkaQika
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 16/06/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 209
<b>Pikėt</b> Pikėt : 605
<b>Votat</b> Votat : 30
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : !!!... Nuk kam kohė tė urrejė ata qė mė urrejnė, ngase jam shumė e zėnė duke i dashur ata qė mė Duan...!!!...!!

Buzqeshje Re: Fier,2motra dashuronin te njejtin djale,tentojn vetvrasje..

Mesazh nga SamkaQika prej 27/6/2010, 02:42

ooo mein gott sa gjynaaa breee

    Ora ėshtė 23/6/2018, 19:46