Ngjyra juaj e preferuar flet per ju

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Ngjyra juaj e preferuar flet per ju

Mesazh nga Vizitor prej 17/6/2010, 07:44

Nėse e pėlqeni ngjyrėn rozė do tė thotė jeni romantike, nėse ngjyra juaj ėshtė e verdhė e ndezur kjo nėnkupton se gati gjithmonė jeni tė disponuar. Apo ndoshta nuk ėshtė kėshtu. Psikologja nga Hamburgu, Angelika Fas zbulon ēka ngjyra juaj e preferuar flet pėr ju...


ROZE: triku juaj- qėllimet e vogla


Ēka do tė thotė kjo ngjyrė:
Ngjyra rozė e nxit aftėsinė e tė menduarit. Disa detaje tė tilla nė tavolinė tuaj tė punės do tė bėjnė mrekulli tė vėrtetė. Nėse ngjyra juaj e preferuar ėshtė rozė:
Ju jeni tė gjallė dhe keni sens pėr detaje. Ia vendosni vetės qėllime tė vogla dhe dini ta shpėrbleni vetėn pėr suksesin e arritur. Punėt mė tė mėdha pėr ju nganjėherė paraqesin ngarkesė andaj preferoni t’ua lini tė tjerėve.VJOLLCE: ju jeni krijues


Ēka do tė thotė kjo ngjyrė:
Ngjyra vjollce nėnkupton kreativitet dhe prirje ndaj artit. Muret e ngjyrosura nė vjollce do t’iu relaksojnė dhe qetėsojnė. Nėse ngjyra juaj e preferuar ėshtė vjollcė:
Juve iu pėlqen ekstravaganca, jeni krijues dhe dini tė pikturoni, shkruani apo merreni me dekorime. Shumica konsiderojnė se jeni kokėfortė, por kush iu njeh e di se sa keni rėndėsi pėr tė. Ju keni stil qė kėnaqet me ushqim ekzotik.VERDHA: ēdo ditė ėshtė fillim i ri


Ēka do tė thotė kjo ngjyrė:
E verdha heq mendimet e kėqija, inspiron dhe vepron duke iu nxitur. Nėse ngjyra juaj e preferuar ėshtė e verdha:
Ju qė herėt nė mėngjes jeni tė zgjuar dhe plot pritje tė ditės sė re. Jeni plot ide e nėse rastėsisht vjen deri tek grindja ju dini t’i pajtoni palėt nė konflikt. Atmosfera harmonike ka rėndėsi pėr ju. Ju pėlqen puna ekipore dhe keni sens pėr humor.KUQE: pasion, forcė dhe dominim


Ēka do tė thotė kjo ngjyrė:
Ngjyra e kuqe mban forcėn dhe dominimin. Kush dėshiron tė jetė i vėrejtur do tė vesh diēka tė kuqe dhe me kėtė tė tregojė natyrėn pasiononte dhe impulsivitetin. Nėse ngjyra juaj e preferuar ėshtė e kuqe:
Ju jeni luanėsh e vėrtet. Plot vetėbesim, ēka synoni kėtė e realizoni. Nuk iu pėlqen t’iu komandojnė. Andaj grindeni shpesh po ata qė ju njohin e dinė se jeni tė ndjeshėm, madje edhe romantik. Nė lidhje jeni tė pasionuar dhe merrni iniciativė.PORTOKALLET: ju e njihni vetėm pozitiven


Ēka do tė thotė kjo ngjyrė:
Ngjyra e portokallit flet pėr njeri tė hapur dhe tė gatshėm pėr shoqėrim. Ndreq disponimin dhe kuzhina me kėtė ngjyrė do tė freskojė nė orėt e hershme tė mėngjesit edhe gjumashet me tė mėdhenj. Nėse ngjyra juaj e preferuar ėshtė e portokallit:
Ju jeni tė gėzuar dhe tė kthjellėt dhe gjithēka e shihni vetėm nė anėn pozitive. Me lehtėsi iu leni pėrshtypje tė tjerėve. Ndryshimi i planit pėr ju nuk paraqet kurrfarė problemi. Pėrveē kėsaj ju kėnaqeni nė kontakt fizik- pėrqafimet e miqve dhe njerėzve tė afėrt kanė rėndėsi pėr ju.


KAFET: do t’ia dal, sigurisht!


Ēka do tė thotė kjo ngjyrė:
E kafetė nėnkupton qetėsi, durim dhe qėndrueshmėri. Nėse jeni nėn stres, vishni diēka ngjyrė kafe dhe do ta keni mė lehtė. Nėse ngjyra juaj e preferuar ėshtė e kafet:
Ju jeni praktik, me kėmbėngulje i ndiqni qėllimet tuaja dhe dini tė kėnaqeni. Vėshtirėsitė nuk mund t’iu qesin nga takti: gjithmonė gjeni zgjidhje e cila i kėnaq tė gjithė.


GJELBERT: ngjyra e vetėbesimit


Ēka do tė thotė kjo ngjyre:
E gjelbra shton koncentirmin. Kėshilla: kur shkoni nė bisedė tė rėndėsishme vishni diēka tė gjelbėr. Nėse ngjyra juaj e preferuar ėshtė e gjelbėr:
Ju jeni person i besueshėm dhe i gatshėm qė tė dėgjoni gjithkėnd. Pėr ju ka rėndėsi siguria, por njėkohėsisht jeni tė hapur ndaj opinionit.


ZEZA: elegancė, kokėfortėsi, sharmė


Ēka do tė thotė kjo ngjyrė:
Ngjyra e zezė ka efekte tė misterit. Nėse visheni nė tė zeza do tė dukeni elegante dhe sharmante. Nėse ngjyra juaj e preferuar ėshtė e zeza:
Iu bėnė qė rrethi ta ketė vėmendjen tek ju, e jo nė gardėrobėn tuaj. Kur duhet tė sillni vendim nuk i merrni parasysh ndjenjat por vetėm argumentet.


KALTER: uji i qetė rrėnon bregun...


Ēka do tė thotė kjo ngjyrė:
Ngjyra e kaltėr simbolizon miqėsinė, qetėsinė dhe baraspeshėn e brendshme. Nėse ngjyra juaj e preferuar ėshtė e kaltėr:
Ju shpesh dukeni si me kokė nė re, por gjithmonė jeni aty pėr t’iu ndihmuar miqve. Dini t’i vlerėsoni mirė mundėsitė tuaja, por edhe njerėzit rreth jush.


BARDHE: vetėm pa kaos!


Ēka do tė thotė kjo ngjyrė: :
E bardha ėshtė simbol i rendit dhe pastėrtisė por edhe rezervave. Nėse ngjyra juaj e preferuar ėshtė e bardha:
Ju jeni shumė tė ndjeshėm. E doni pastėrtinė dhe situatėn e qartė. Nė rrethin tuaj gjithēka duhet tė jenė nė rregull. Dini tė caktoni prioritete nė punė, ashtu edhe nė jetėn private.express
avatar
SamkaQika
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 16/06/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 209
<b>Pikėt</b> Pikėt : 605
<b>Votat</b> Votat : 30
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : !!!... Nuk kam kohė tė urrejė ata qė mė urrejnė, ngase jam shumė e zėnė duke i dashur ata qė mė Duan...!!!...!!

Buzqeshje Re: Ngjyra juaj e preferuar flet per ju

Mesazh nga SamkaQika prej 17/6/2010, 11:28

e Kalter edhe Rosa me Pelqen shum
avatar
jana
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 18/06/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 59
<b>Pikėt</b> Pikėt : 159
<b>Votat</b> Votat : 7
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ta duash dike me gjith zemer eshte knaqesia me e madhe ne ket bot

Buzqeshje Re: Ngjyra juaj e preferuar flet per ju

Mesazh nga jana prej 18/6/2010, 02:08

mua me pelqen e kuqja se simbulizon dashurin[b]

Sponsored content

Buzqeshje Re: Ngjyra juaj e preferuar flet per ju

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 26/5/2018, 12:07