Tė bėni njė mashkull pėr vehte

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Tė bėni njė mashkull pėr vehte

Mesazh nga LePuRuShJa prej 13/6/2010, 19:56

Edhe pse tė gjithė meshkujt e kanė anėn e tyre emotive, megjithatė nuk janė tė gatshėm ēdo herė ta shfaqin atė. Pėr ta modifikuar lidhjen tuaj me mė shumė intimitet dhe romantikė, duhet tė ndėrmerni disa masa.

Meshkujt dhe femrat, definitivisht nuk janė nga e njėjta planetė. Nėse dėshironi ta ēoni burrin tuaj tu shprehet emocionalisht, atėherė duhet tė jeni tė sigurtė se nė cilin fushė shkelni. Mos harxhoni kohė gjithnjė duke i bėrė vetes pyetje se si tė veproni, por tentoni tė kuptoni se si meshkujt funksionojnė.

1. Komplimentet
Rruga mė e shkurtėr drejt zemrės sė njė mashkulli, ėshtė pėrmes egos sė tij. Vlerėsoni dukjen e tij, inteligjencėn, aftėsitė e veēanta… jepni njė pėrshtypje se jeni tė impresionuar pas atij dhe me siguri do tė funksionojė;

2. Dhuratė e zgjedhur me kujdesė
Nuk ėshtė me rėndėsi sa do tė kushtoj, por me rėndėsi ėshtė qė dhurata t’i pėrshtatet shijes sė tij, apo aq mė mirė do tė ishte nėse dhurata yte do ti hynte diēka nė punė. Mos harrojmė se pėrderisa pėr femrat ėshtė e rėndėsishme romantika, meshkujt bie pre e gjėrave praktike;

3. Visheni kėmishėn e tij
Pėrderisa edhe pėr femrat ky akt konsiderohet si romantik, poashtu edhe meshkujve u pėlqenė tė tė shohin brenda kėmishės sė tij. Ndoshta edhe kėtu hyjnė nė punė egoja e tyre;

4. Sens humori
Kjo fushė ende mund tė konsiderohet si njė fushė e pashkelur, pasi qė kur bėhet fjalė pėr femrat qė kanė sens humori, ėshtė i hollė kufiri nė mes suksesit dhe dėshtimit tė tyre. Anashkaloni shakat e panevojshme dhe qeshni me anekdotat e tij. Kjo do t’ja plotėsonte egon dhe do ta kėnaqte;

5. Kujtimet
Asnjė mashkull nuk do tė pranonte se i duket romantizėm mbajtja e fotografisė sė tij nė portofolin e saj, por e vėrteta qėndron ndryshe.
Meshkujt i duan femrat qė i ruajnė kujtimet, siē janė fotografitė, gjėsende tė pėrbashkėta, apo kujtime nga takimet e tyre tė fillimit… fundja, kush nuk e dėshiron njė gjė tė tillė ?!

6. Shėtisni vetėm ju tė dy
Pa marrė parasysh vendin se ku dilni (ne klub, kino, koncert…), nėse u pėrcjellė deri nė shtėpi dhe ju pėrshėndet me njė puthje, konsiderojeni kėtė si njė romantik tė vėrtetė;

7. Surpriza
Nėse e pritni me njė seks tė lehtė pas ardhjes nga puna, ose me njė mėngjes nė krevat duke i shtuar edhe disa puthje nėpėr tėrė trupin e tij, defenitivisht e keni fituar. Zbulojeni atė me lojė, ndoshta pikėrisht ju mund ta ngjallni fuqinė e tij tė fshehur. IkubE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 21/6/2018, 06:11