Sa kushton dashuria e njė mashkulli?

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Sa kushton dashuria e njė mashkulli?

Mesazh nga LePuRuShJa prej 3/6/2010, 12:49Nė kėrkim tė dashurisė dhe tendencės pėr tė qenė e dashuruar, njė grua mesatare harxhon njė shumė tė konsiderueshme parashė.

Nė njė hulumtim britanik, ku morrėn pjesė 3.000 femra nga 18-45 vjeē, tė cilat i publikuan shpenzimet e tyre, rezultoi se pėr tu pėrballur njė femėr me mashkullin e ėndėrrave tė saj, ajo duhet tė takohet sė paku 17 herė me tė. Kjo domethėnė, blerje tė garderobės, kozmetikės dhe harxhime tjera rreth rregullimit tė stilit tė flokėve. Me fjalė tjera, kostoja ėshtė vetėm 2.000 euro sa pėr fillim, qė njė femėr tė ndjehet e dashur dhe tėrheqėse. Nėse eventualisht ėshtė e dashuruar, kėsaj shume duhet t’ua shtoni edhe ato pėr blerjen e tė brendshmėve, parfumosjes, transportit dhe alkoolit.Pra, shihet qartė se dashuria e njė mashkulli e ka koston e vet !E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 17/10/2018, 09:45