Cfarė nuk duhet tė hani nė takimin e parė

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Cfarė nuk duhet tė hani nė takimin e parė

Mesazh nga LePuRuShJa prej 3/6/2010, 12:44Rregulli i parė : Supė

Ju nuk duhet tė hani as mė shumė e as mė pak se femra qė ju keni zgjedhur pėr tė dalė me tė. Nėse ajo ka porositur meze, atėherė edhe ju duhet tė bėni tė njėjtėn gjė. Kurrė mos porositni supė, sepse nuk ka asgjė mė tė pakėndshme. Supa nuk preferohet nė takimin e parė sepse ėshtė e nxehtė dhe ėshtė e vėshtirė pėr t’u ngrėnė dhe ju nė pamje nuk do tė dukeni aspak tė freskėt.

Rregulli i dytė: Sallatė

Sallata nuk preferohet nė takimin e parė sepse femrat menjėherė do tė mendojnė qė ju jeni tė brengosur pėr peshėn tuaj, apo ajo do tė mendojė se ju dėshironi tė dukeni mė i civilizuar. Mund tė dukeni qesharak dhe i mėrzitshėm.

Rregulli i tretė: Misėr

Misri ėshtė ushqimi mė i bezdisshėm. Ėshtė vėshtirė tė tretet dhe mundet shumė lehtė tė mbetet nėpėr dhėmbėt tuaj dhe ju shkakton njė ndjenjė jo tė rehatshme.

Rregulli i katėrt: Karavidhe

Karavidhet janė shumė tė shijshme, por nuk preferohen nė takimin e parė .Nuk janė aspak tė pėrshtatshme pėr t’u ngrėnė. Ju pėr njė moment edhe mund tė dukeni sikur jeni duke “shitur mend” te e dashura juaj e ardhshme.

Rregulli i pestė: Hamburger

Hamburgeri nuk preferohet aspak nė takimin e parė . Kėto ushqime mė shumė preferohen kur ju keni hyr nė njė marrėdhėnie.

Rregulli i gjashtė:Qumėsht

Kurrė mos porositni nga menyja e fėmijėve. Nuk keni arsye pse tė porosisni qumėsht, pas darke ju mund tė pini ndonjė kafe. Nėse merrni qumėsht, atėherė femra do tė mendojė qė ju jeni njė mashkull-fėmijė,i cili duhet tė pijė njė gotė qumėsht pėr tė fjetur.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 18/10/2018, 15:47