Numerologjia, dashuritė verore!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Numerologjia, dashuritė verore!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 26/5/2010, 09:44Numerologjia tė lejon tė mėsoshė momentet mė tė rėndėsishme tė ekzistencės. Dashuria tė lė takim kėtė verė. Pėr tė mėsuar sesi do tė jetė klima juaj sentimentale gjatė verės llogarisni numrin tuaj duke mbledhur ditėt e lindjes me muajin kurė keni lindur deri sa tė pėrfitoni njė numėr njėshiforė. Pėrshembull, nėse ditėlindja juaj ėshtė me 12 maj, numri juaj ėshtė 12 + 5 = 17 dhe 1 + 7 = 8. Pra, 8 ėshtė numri qė ju pėrfaqėsonė.

Numri 1

Nėse keni gjetur shpirtin binjak nuk duhet tė jeni shumė kėrkues. Rrezikoni tė mos jeni nė humorė dhe tė kėrkoni shumė. Jeni xhelozė, posesivė dhe gjatė gjithė kohės pėrpiqeni tė mbroheni. Nė njė farė pike do jeni tė detyruar tė bėni bilancin e situatės. Nėse keni mundėsi shkoni pėr pushime jashtė vėndit, pak ekzotizėm do tė bėjė mė pikante marrėdhėnien tuaj. Nėse jeni vetėm, njė dashuri me shikim tė parė me njė burrė tė pasur do tė ndryshonte jetėn tuaj.

Pėr ta joshur gjeni ekujlibrin e duhur, mos u tregoni arrogantė, as shumė modestė. Do tė mposhtni disa virale pėrpara se tė fitoni zemrėn e tijė. Por mund tė josheni edhe nga njė intelektual apo njė artistė. Vendi i pėrshtatshėm pėr njė puthje ėshtė ashensori i njė hoteli apo njė varkė.

Numri 2

Drithėrimat verore do tju bėjnė mė tė ndjeshėm. Do tė ndjeheni e brishtė. Nėse jetoni nė ēiftė do ti bėni vetes njė mijė pytje. Lėreni gjėrat tė rrjedhin. Nga njė situatė e vėshtirė mund tė lindė pasioni. Mos hezitoni tė kėshilloheni me njė femėr qė keni pranė. Nėse jeni vetėm dhe nėse gjėrat nuk shkojnė mirė me partėnerin tuaj, njė takim i ri mund tju ndryshojė jetėn.

Me kalimin e ditėve do tė ndjeheni mė pakė e brishtė dhe mė e sigurtė nė vete. Mos keni frikė tė tregoni vlerat tuaja. Nėse e dini se ēfarė doni do tė gjeni dashurinė. Vėndi i pėrshtatshėm pėr njė puthje pasionante ėshtė njė ishull i shkretė, nėn njė palmė ose njė restorant me pamje nga deti.

Numri 3

Ēdo mbrėmje do tė jeshė mė e bukura. Ata qė janė vetėm nuk do tė humbin rast pėr tė tėrhequr meshkujt. Atmosfera do tė jetė argėtuese. Nėse keni komplekse, ato do tė zhduken si me magji. Nėse keni plane afatgjata nė ēift, ėshtė momenti ideal pėr ti vėnė nė praktikė. Fundi i verės do tė jetė i mbushur me eksperienca si pozitive edhe negative.

Duhet tė pėrshtateni. Nėse keni pakė kohė qė keni njohur princin e kaltėr duhet tė jeni e mirėkuptueshme. Gjėrat nuk do tė ecin shumė shpejtė, por mos u shkurajoni. Ēiftet do tė jetojnė nė harmoni. Partėneri pretė shumė nga ju, prandaj tregohuni bujare. Vėndi i pėrshtatshėm pėr njė puthje pasionante ėshtė diskoteka.

Numri 4

Nuk keni pasur kohė pėr tė menduar pėr dashuri, prandaj mezi po i prisni pushimet verore. Megjithatė, duhet tė tregohuni tė kujdesshme nėse doni tė krijoni njė marrėdhėnie tė qėndrueshme dhe tė mos jetoni njė aventurė tė ngritur mbi rėrė. Pėrpara se tė bėni projekte sė bashku, duhet tė gjeni harmoninė prefekte. Mos lini pas dore detajet.

Do tė takoni shumė njerėz, prandaj keni mundėsi tė zgjidhni mashkullin e duhur. Nėse jetoni nė ēift, mos mendoni vetėm pėr familjen por gjeni momente intimiteti me partėnerin. Vendi ideal pėr njė puthje pasionante ėshtė nėn njė ujėvarė apo nė njė kopėsht tė bukur.

Numri 5

Do tė jeshė joshėse. Nėse e keni pasur tė vėshtirė tė kuptoheni me partėnerin kohėt e fundit, ky ėshtė momenti pėr tė zgjidhur konfliktet, gjatė njė udhėtimi tė shkurtėr. Qėndroni vetja dhe shijoni verėn. Partėneri do tju ndjekė..

Nėse jeni vetėm do tė njihni njė person qė do tju pėlqejė. Ndoshta aventura nuk do tė zgjasė shumė, sepse do tė jeshė shumė kėrkuese. Do tė mendoshė mė shumė pėr punėn sesa pėr dashurinė. Vendi i pėrshtatshėm pėr njė puthje pasionante ėshtė deti ose zyra.

Numri 6

Tregohuni e duruar. Mos u nxitoni pėrpara se tė keni konkretizuar gjėrat. Nėse nuk e keni pushtuar tėrėsisht zemrėn e tij, evitoni ta ndiqni deri nė fund tė botės. Ecni pėrpara dhe gjeni dikė qė tju vlerėsojė. Vetė ndjenjat e vėrteta do tju bėjnė tė ndjeheni e vlerėsuar. Kėtė verė ju duhet tė bėni zgjedhje. Mendohuni mirė.

Tregohuni tolorante dhe pėrpiaeni tė pershtateni me ndryshimet. Parashikohen shumė surpriza mbi tė gjitha nėse nuk keni njė partėner. Nėse jetoni nė ēift do tė ndjeheni mė autonomė, pa lėnė pas dore dėshirat e partėnerit, gjė qė nuk do tė jetė e lehtė. Vendi ideal pėr njė puthje pasionante ėshtė pranė njė shatervani.

Numri 7

Njė mashkull do tė hyjė nė jetėn tėnde dhe prezenca e tij do tė ndryshojė mėnyrėn se si i sheh gjėrat. Do tė ndjehesh nė qiellin e shtatė dhe do tė duket sikur po fluturon, por mos nxito pasi rrezikon tė mos jeshė objektive dhe tė mos kuptosh as vetė se ēfarė do. Nė fund tė verės do tė jeshė mė pak impulsive dhe do tė keshė nevojė pėr pakė pushimė. Nėse shkonė pėr pushime me partėnerin nuk do tė jeshė e lumtur. Do tė keshė dyshime dhe jo gjithmonė do tė marrėsh pėrgjigje pėr pytjet e tua.

Familja do tė jetė shumė prezente. Gjejė momente intimiteti me partėnerin, nė mynyrė qė tė diskutoni qetėsisht. Vendi i pėrshtatshėm pėr njė puthje pasionante ėshtė nė majė tė njė mali apo poshtė yjeve.

Numri 8

Vetėm ata qė pėlqejnė femrat me karakter tė vėshtirė do tė joshen prej teje. Duhet tė jeshė hero pėr tė ardhur pas teje, sepse nuk do tė kėnaqė asgjė. Do tė jeshė agresive dhe do tė pėrpiaesh gjithmonė tė mbrohesh. Nuk do tė lesh rast pa qortuar partėnerin. Edhe ai ka fajet e veta, por shumė mė pakė nga se mendon ti.

Nėse tregohesh mė e hapur dhe tolerante, princi yt i kaltėr do tė tregojė sekretet e veta. Nėse je vetėm, shtoi pakė mė shumė ėmbėlsi buzėqeshjes tėnde dhe evito tė tregohesh zheloze me meshkujt qė sapo njehė. Vendi i pėrshtatshėm pėr tė dhėnė njė puthje pasionante ėshtė njė varkė nė venecia.

Numri 9

Po sikur tė mos pėrpiqesh tė kontrollosh gjithēka? Pse tė mos keshė mė shumė besim te partėneri? Nėse nuk ke njė partėner, njė i huaj apo njė mashkull qė do tė takosh gjatė njė udhėtimi do tė bėjė zemrėn tėnde tė rrahė. Por mos bėjė projekte afatgjata. Kėnaqu me atė qė ofron e tanishmja. Nė fund tė verės do tė jeshė e ndjeshme dhe do tė keshė nevojė pėr ngrohtėsi.

Nėse tė duket se gjėrat me partėnerin nuk shkojnė ashtu si do, mos nxirr konkluzione tė nxituara dhe tregohu objektive. Mos hezito tė bėsh njė udhėtimė. Ti dhe partėneri keni nevojė tė dilni nga rutina pėr tė rizbuluar njėri-tjetrin. Vendi ideal pėr tė shkėmbyer njė puthje pasionante ėshtė bregdeti nė perendim tė diellit ose nė njė avion.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Dona20
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 04/06/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1825
<b>Pikėt</b> Pikėt : 3863
<b>Votat</b> Votat : 48
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Mos i merr gjėrat personalisht !! Njerėzit i bėjnė gjėrat pėr vete e jo pėr ty!!

Buzqeshje Re: Numerologjia, dashuritė verore!

Mesazh nga Dona20 prej 26/5/2010, 17:30

Hmmmm ....

Numri 9

Po sikur tė mos pėrpiqesh tė kontrollosh gjithēka? Pse tė mos keshė mė shumė besim te partėneri? Nėse nuk ke njė partėner, njė i huaj apo njė mashkull qė do tė takosh gjatė njė udhėtimi do tė bėjė zemrėn tėnde tė rrahė. Por mos bėjė projekte afatgjata. Kėnaqu me atė qė ofron e tanishmja. Nė fund tė verės do tė jeshė e ndjeshme dhe do tė keshė nevojė pėr ngrohtėsi.

Nėse tė duket se gjėrat me partėnerin nuk shkojnė ashtu si do, mos nxirr konkluzione tė nxituara dhe tregohu objektive. Mos hezito tė bėsh njė udhėtimė. Ti dhe partėneri keni nevojė tė dilni nga rutina pėr tė rizbuluar njėri-tjetrin. Vendi ideal pėr tė shkėmbyer njė puthje pasionante ėshtė bregdeti nė perendim tė diellit ose nė njė avion.
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Numerologjia, dashuritė verore!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 27/5/2010, 19:16

Mua mė del numri 3

Numri 3

Ēdo mbrėmje do tė jeshė mė e bukura. Ata qė janė vetėm nuk do tė humbin rast pėr tė tėrhequr meshkujt. Atmosfera do tė jetė argėtuese. Nėse keni komplekse, ato do tė zhduken si me magji. Nėse keni plane afatgjata nė ēift, ėshtė momenti ideal pėr ti vėnė nė praktikė. Fundi i verės do tė jetė i mbushur me eksperienca si pozitive edhe negative.

Duhet tė pėrshtateni. Nėse keni pakė kohė qė keni njohur princin e kaltėr duhet tė jeni e mirėkuptueshme. Gjėrat nuk do tė ecin shumė shpejtė, por mos u shkurajoni. Ēiftet do tė jetojnė nė harmoni. Partėneri pretė shumė nga ju, prandaj tregohuni bujare. Vėndi i pėrshtatshėm pėr njė puthje pasionante ėshtė diskoteka.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

Sponsored content

Buzqeshje Re: Numerologjia, dashuritė verore!

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 21/10/2018, 19:20