A E Din Se Skillz

Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje A E Din Se Skillz

Mesazh nga Vizitor prej 19/3/2009, 07:07

Prishtin shkup tirane
shpejt se me tren po vin 3 trent
i sheh sun i nxen
i majn men si msimet para provimit
albumin e qesin veres e ngojn edhe gjat dimrit
prej fillimt tkom thon une krejt i kom
bash qashtu eshte se une krejt i kom
kom respect edhe per ato qe si du
veq shpejtesine me ma nalin si politci
shepejt ne na vin tu u rrit
terrin ta bojm drite
ngelen tu na prit edhe qy ky se me hit
zemer ti veten e afron me ma bo mu afron
jo mi art po me rep me tratht
ti e trazon prapanicen para meje
afrohu pikene e dobet te une vet gjeje
po skom e qka me bo qe jet tu hallakat
perderisa une venin e ēoj krejt hallakam

Refreni[X2]
Biatch
a e din se jom i shtrenjt zemer
a e din se me neve bon emen
a e din se une i boj temen
Qeshtu qe ja secili per secilin bon.

mos prek n gjep jom shmek vet kom shmek n rep boj rep shmek e me qit sen une ti marr ment jom ma i trent e vren vet kur ma nin zanin repi ngjep um flen si kryt tem njastek ta nin emocionin ta kthej ki me pa vet qe um ndjen thom jom i shtrejt ama mu sun um blen e vren edhe nese se ki thoben e qune edhe nksi raste tboj mu ni seksi vi ni dit si koncerte tveres prap i pershtatna atmosferes e kllab shitna mafijash si do une nuk dal jasht une jom dhe ko me kan qatu ku krejt jena dhe kena me kan mu bash kete sen baba rekords bashk me ni ven ti tash sun flen kur um sheh thu veten elash pa ven kcen si zezak nbasket livrit paska rep pe di qe pe din po qa me bo qe un po du me fjet apet

Refreni[X2]

a e din se jom i shtrenjt zemer
a e din se me neve bon emen
a e din se une e boj temen
qeshtu secili per secilin bon

pak Muzik pa politik me tematik t`kapshme per publik hey oj ti qik mos ja le vetit pik nese niher vjen te un mo kurr ski me ik a e din se afer meje mashum vlen a e din se kushtoj shtrejt e sun em blen a e din se mat fort se un mo nuk gjen
Kom qef met kallxu qa o me bo qef jom shef met msu qysh o mu bo shef edhe jom i mir edhe nafakli skisha than per veti po qeshtu kom ni un e boj temen secili e bon t`veten nashta dikush rren po un e thom t`verteten ngjitesh per meje si lajmet per gazeten qaq shum lipitiesh saqe muj me ta shtu jeten

Refreni[X4]

a e din se jom i shtrenjt zemer
a e din se me neve bon emen
a e din se une e boj temen
qeshtu secili per secilin bon
_________________

    Ora ėshtė 17/6/2019, 02:45