Dituria me perndjek po un jam me e shpejte

Share

Kleandra
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 24/11/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 3302
<b>Pikėt</b> Pikėt : 6931
<b>Votat</b> Votat : 33

Buzqeshje Dituria me perndjek po un jam me e shpejte

Mesazh nga Kleandra prej 15/5/2010, 18:46

1.Nese morri i fundit qe kishe ne kok ngordhi dhe je prap koka ju ha,mos
u shqetesoni sepse eshte fisi i morrit qe ka hardhur per varrim.

2.Kur isha i vogel familja ime ishte shum e varfer sa qe po te mos
kisha qen mashkull s'do te kisha me c'fare te luaja.

3.Kur edashuar ime mbeti shtatezane i ati saj ne fillim ishte kunder
abortit.Pastaj me pa dhe patem te njejtin mendim.Dorio Vergassola

4.Punoj ne fushen e spektaklit qe prej 10-vjetesh dhe kam fituar ap
popullaritet sa mund te punoj fare kollaj si agjent sekret.Pierfrancesco
poggi

5.Ajeri i kondicjonuar: impiant moderrn qe te lejon te marresh nje
plevit jo vetem ne dimer.Anonim

6.Ai qe e ka provuar ndonjehere kafen angleze e kupton me se miri perse
ata preferojne cajin.

7.Cdo anglez eshte nje ishull ne nje ishull.Pierre Daninos

8.Te besh profetesi eshte e veshtire vecanerishte kur bejet fjale per
te ardhmen.Markus M.Ronner

9.Bomba atomike:shpikja qe i ben te teperta gjithe shpikjet e
tjera.Anonim

10.Bibla na meson ti duam armiqte njesoj si miqte,ndoshta s ejan
njelloj.Vittorio de Sica

11.fali armiqet e tu pormos i harro kurre emrat e tyre.John Kennedy

12.Sa e sa here arsyea e ka gabim.Wilhelm Mubs

13.Arti modern quhet keshtu sepse nuk ka asnje mundesi te behet
antik.Nikita Krushov

14.nga te gjitha gjerat e kota,arti eshte me i nevojshmi.Oscar Wilde

Kleandra
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 24/11/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 3302
<b>Pikėt</b> Pikėt : 6931
<b>Votat</b> Votat : 33

Buzqeshje Re: Dituria me perndjek po un jam me e shpejte

Mesazh nga Kleandra prej 15/5/2010, 18:47

15.Artisti diletant imiton,ai prefesional vjedh.Lionel Triting

16.Te mos besh asgje eshte gjeja me e veshtire ne bote.Oscar Wilde

17.Avokati eshte nje xhentellmen qe ju shpejton nga armiqte tuaj per ti
mbajtur ato per vete.Henry Peter Brougham

18.Fakti qe disa bankier kane perfunduar ne burg nuk eshte
skandaloz:skandaloz eshte fakti qe gjithe te tjeret jan ende te
lire.Honore de Balzac

19.eshte e rezikshme te besh banje para se te kalojen 3-ore nga ngrenia e
kerpudhave helmuese.Cavanna

20.Bashkbisedimi:monolog ne prani te te tjereve.Anonim

21.Po qe se artit te bisedimit do ti jepnim rendesine e duhur, rritja
deomografike do te ishte me e vogel.Slanislaw Jerzy Lec

22.Bashkbizedimi:konkurrenca zerash ku ai qe po merr fryme quhet
degjues.Anonim

23.Arti i bashkbizedimit eshte t''I fshehesh bashkbiseduesit mjerimin e
tij.Marina Cretaewa

24.Bashkbizedimi midsi Adamit dhe Eves ka qen i veshtire sepse s''skane
ditur ke te marrin ne goje.Anonim

25.Nje tip vuante tmerresisht nga belebezimi:ne gojen e tij dhe fjala me
e thjeshte behej telenovele.Medail

26.Beqari preferon te doj dicka qe nuk e ka,ne vend qe te ket dicka qe
nuk e do.Anonim

27.Beqari:burre qe ka humbur rastin te beje te palumtur nje grua.Garland
Pollard

28.Zoti e di perse i mbron prifterinjte e tij nga martesa.Anonim

29.Beqarija nuk trashegohet.Arthur Sordi

30.Beqare:gruaja qe ka thene jo nje here me teper:Inge Meysel

31.Kulmi i besnikeris:ne krahet e nje tjetere te mendosh per tenden

32.Besnikeria eshte mbi te gjitha mungese fantazie.Roberte Gervaso

33.Sipas meje nuk eshte e nevojeshme te rritet ndeshkimi per bigamin.Nje
burr bigam ka dy vjerra:ndeshkimi me duket se mjafton.Sir Winston
Churchill

34.Cdo njeri lind binjak:ai qe eshte dhe ai qe kujton se eshte.Martin
Kessel

35.Paralelizmi ne jeten e binjakeve eshte i hatashem:njoh 2 binjake qe
ne te njejeten dite ju vdiq tezja.Jerry Lewis

36.Me se fundi je lajm i mire:bomba atomike nuk e shkakton
kancerin.Marcello Marchesi

37.Cfare gallate sikur te mos kete asgje ne boten e perjeteshme.Anonim

38.Gjeja me e mire qe ofron kjo bote eshte deshira per nje tjeter.Martin
Kessel

39.Bota eshte nje magazin baruti ku s''eshte e ndaluar te pish
duhan.Friedrich Durrenmatt

40.Kushedi sa mund te nxehet nje beshke qe pas 2kilometrash she s ka
gabuar rruge!Fabio Fazio

41.Me hoqi syzet dhe me tha:''Oh,pa syze je shum e bukur!''Edhe ti,pa
syzet e mija nuk je keq''Kit Hollerbach

42.Shendeti ka nje avantazh kundrejt bukuris:ajo zgjat me teper.Daniel
Musy

43.Gruaja eshte nje burr inferior.Aristoteli

44.Burrat jan gati te flasin me ore te tera per te njejten tem,grat nuk
kan nevoje sa per tem.Curt Baldy

45.Gabojne burrat apo kemi te drejt ne grate?Syusy Baldy

46.Burri im me genjeu,prandaj dhe u detyrova u maretova me te.me tha se
ishte me barre.Carol Leifer

47.Nuk jam mizoghin:Te fejuaren po te kisha nje kopeshte,do ta mbaja.RGS

48.Ajo zonja skoceze vrau veten me gaz.Burri e ndoqi ne varre disa dit
me vone,pasi lexoj faturen e gazit.Anonim

49.Nqs nje burr i hap gruas deren e makines,o eshte e re makina,o eshte e
re gruaja.Filipi I Edimburgut

50.Degjo Xhulia,une ne fund te fundit nuk eshte se kam shum
pretendime.Dua qe vetem burri ime te jete i mire dhe te ket pamje mjaft
te kendshme.A thua eshte eshtee veshtire te gjesh nje miljarder te
tille.Gino Bramieri

51.Me mire te jesh mashkull, se dhe mashkulli me idjot eka nje grua per
te komanduar.Isabel Allende

52.Burri ideal nuk egziston.Burri ideal mbetet beqar.Oscar Wilde

53.Nese je memec qesh me sy,nese je i verber qesh me goje, nese je dhe i
verber dhe memec s'ka arsye pse te qeshesh.Roberto Antoni

54.nese jeta te buzeqesh,do te thot qe ka paraliz faciale.Paco D'Alcatrz

55.Cinik eshte ai qe thot te verteten ne moment e gabuar.Oliver
Hassencamp

56.Censura eshte dicka e mie,sepse ne kete menyre cdo liber e ka te
garantuar te pakten nje lexues te vemendshem.Alan Ayckbourn

57.Ne kete jete rendesi ka vetem 2 gjera:shendeti e dashuria per te
punuar.Une kam shendetin,gruaja ime dashurin per te punuar.S'kemi
probleme.Anonim

58.Nje cift i ri shiti femijen,or ama leket e fituara i dhane per
bamiresi.Fabi Di Jorio

59.Une dhe gruaja kemi qen te lumtur per 20-vjet rrjesht.Pastaj u
takuam. Rodney Dangerfield

60.shkaku kryesor i divorcit mbetet maretesa. Jerry Lewis

61.Lindim te gjith te cmendur.Ndokush mbetet i tille.Stanislaw Jercy Lec

62.Erdha tani i kujtoj me mall te gjitha castet kur nuk e kam
takuar.Oscar Levant

63.Kur njeriu e kupton se eshte e kot te duash te kuptosh,ka kuptuar
gjithcka qe ja vlen te kuptoje.Jean Paul Sarte

64.Dashurija mund te bej shume, paraja gjithcka.Anonim

65.Dashuria neuroze kalimtare qe sherohet me marte.Antonio Fagazzaro

66.Dashuria e vertet eshte si fantazma.te gjithe flasin por vetem pak e
kane pare.Ezio Greggio

67.Dashuria eshte e verber, thuhet: e megjithate ajo duhete te dalloje
shume mire unazen prej 2 kacidhesh nga ajo e cmueshme.Nicolas de
chamfort

68.Historite e madhe te dashuris ndahen ne dy kategori:ato pa fat e ato
pa lumturi.Ezio Greggio

69.E dua per ate c''ka eshte.E pasur.Leopold Ftchner

70.Dashuria eshte ti dhurosh dicka qe nuk e ke dikujt qe nuk e do.Jacque
Lacan

71.dashuria trimfon mbi gjithcka,pervec mbi varferin dhe dhimbjen e
dhemballes.Meat West

72.Duaje tjetrin njelloj si veten tende.Po une qe e urrej veten
time?!Roberto Antoni

73.Dashuria eshte vecse bindja e gabuar se disa vajeza ndryshojne nga te
tjera.Menchen

74.Dashuria do te thot te rrish ter naten me nje femije te semure ose me
nje te rritur me shum shendet.David Frost

75.E pranoj se nuk jam shum dinamik.Heren e fundit qe bera dashuri,ora
ime,qe eshte me vetkurdisje,ngeli.Lenny Rush

76.Nga dashurija ime e pare nuk kujtoj asnje gje,madje as faktin se ka
qen e para.Robert Gervaso

77.Sa me shum qerinj te kesh permbi torten e ditelinfjes,aqe me pak
fryme do te kesh per ti fryr.Anonim

78.Demokracija eshte arti i te thenit:''Uh sa qenush i bukur!'',derisa
te gjesh nje gur.Wynn Catlin

79.Ndrishimi midis demokracise dhe diktatures eshte se ne demokraci ne
fillim voten e me pas merr urdhera,ndersa ne diktatur nuk duhet te
humbesh koh per gjera te kota si votimi.Bukowski

80.Derri u be i piste kur filloj shoqerin me njeriun.I eger ishte shum i
paster .Pierre Loti

80.Diplomati ka per detyr te evitoj konfliktet te cilat s'do egzistonin
po te mos ishte ai.Anonim

81.Dituria me perndjek por une jam me i shpejt.Anonim

82.Dhashe dorheqjen por e refuzova.Sir winston Churchill

83.Drejtori i thote nje nenpunesi:''Kujtohuni,dera ime eshte gjithmon
hapur''.Nenpunesi:''Epo gjej nje dreq kacavide e rregulloje ate
dere.Benny Hill

84.Shperndaj drog jasht shkollave sepse ambjenti brenda nuk me
pelqen.Maurizzio Sangalli

85.Zgjedhja e aremeve ne duel:kordhen,shpaten apo
pistoleten?Zgjodha:atij shpaten mua pistoleten.Toto

86Duhani:vetem nje rrug te con te mushkrit eshe ajo duhet
asfaltuar.Anonim

87.Cdo darke rri nen dush 5 minuta e njehere ne jave hap dhe
ujin.Leopald Fitchner

88.Per te marr duhet te dish te japesh.Napoleon I

89.Eshte me mire te dhurosh se sa te japesh hua pasi kostoja eshte e
njejte.Philip Gibbs

90.Une nuk i pershendes njerezit edhe pse nuk i njoh.Karl Kraus

91.Edukata tentative per te edukuar femijet te edukojen te
rriturit.Anonim

92.Ne terrene te minuara te gjith burrat jane me edukaten sipas
motos.ladies first!Groucbo Marx

93.Teta edukatore , a eshte e vertet se mua nuk me doni ne kopesht,vetem
se babi ime ka AIDS-in?!-Mejaft fole budalleqe shpirt i edukatores dhe
hiqi ato duart e tua te keqija infektuese prej fustanit tim.Ellakappa

94.edukimi seksual eshte ai proces i eger me ane te cilit u ndalohet te
rinjve qe,per arsye higjenike te permbushin ne vetmi kureshtje e
tyre.Karl Kraus

95.Me duket me se e drejt eq e dukimi seksual te futet neper shkolla
pasi ka hardhur koha eq edhe mesuesit te mesojne dicka.Henry Miller

96.Edukimi na ben te harrojme ate qe natyra na ka mesuar.Robert Gervaso

97.Te gjithe,pervec prinderve,dini si edukohet femija.Robert Lembke

98.Eshte egoist.Mendon vetem per te tjeret.Gruaja e Karl marksit duke
folur per bashkshortin

99.Eshte ai i pistesaqe kur lahet askush nuk e njeh dot.Robert Gervaso

100.Me arrestuan sepse po ecja ne endrren e nje tjetri.Steven Wright

101.Enderrova sikur po beja dashuri me nje sirene por se si s'me
kujtohet.Robert Gervaso

102.''Kisha zemer te mire por vetem nga pikpamja e shendetit.E ketej nga
fundi as ate te shkrete.HannsHermann Kersten

103.Ishte errsire aqe e madhe sa qe me gjithmend ndeza nje fije
shkrepese,prap nuk arrita ta dalloj.RDS

104.Rriheni birin tuaj cdo dite.Ndoshta ju nuk e dini pse,por ai e
di.Anonim

105.E miree te qenit te famshem eshte se eshe kur i merzitet njerezit
ata mendojne se eshte faji i tyre.Henry Kissinger

106.I adhuroj kusherinjet e larget.Sa me te larget aqe me shume i
adhuroj.Trevor Prescott

107.''ju jeni motra?'' '' Eh qe kure?''Toto

108.fantazija eshte dhurat e Zotit ashtu si edhe mungesa e
saj.Christian Morgenster

109.Fati eshte grua.Po e late t'iu ike sot mos mendoni se do gjeni
neser.Napoleon I

110.ka perjudha kur cdo gje ju shkon fjolle.Mos u shqetesoni,shume
shpejt do iu kujtoje.Jules Renard

111.As prifterinjte,teologet,peshkopet e kardinalet nuk kan arritur ta
to c'rrenjosur fen nga zemra e njerezve.Makarios II

112.Eshte te mos besosh ne asgje,eshte fe.Cesare Pavese

113.Ateizmi me e madhja e vfeve universale.Ambrose Bierce

114.Fatet jan si xixellonjat:per te ndricuar kane nevoj per
erresire.Arthur Schopenbauer

115.Nese buzet e saje jan gjith zjarre e ajo dridhet ne krahet e
tua...,laregohu shpejt!Ka malarien.Jackie Kanon

116.Une i qendrova gjithnje afer e megjithate ajo me la.Nje dite ja
perplasa ne fytyre.I thashe:''Te kujtohet kur mbete ne klase?Une isha
aty per ty.Po kur te vdiq gjyshja e mban mend?Une isha aty,perseri per
ty.Edhe kur te pushuan nga puna,une isha perseri aty,per ty!Kurese ajo
mu pergjigj:'' E di je ters i madh prandaj te lashe .Tom Arnold

117.Femra eshte kurth i natyres.Friedrich nietche

118.Kush nuk i njef prositutat,nuk mund ti kuptoj grat deri ne
fund.Nicolas de Chamfort

119.Femra:Ajo qenje njerezore qe vishet,llomotit e zhvishet.Volter

120.Kur nje femer te tradheton nuk do teta fale kurre qe per fajin tend
nuk e ka ber me pare.Kornel Mekuszynksi

121.Hajduti te kerkon o jeten o kuleten,femrat i duan te dyja.Samuel
Butler

122.Femrat o ti duash o ti njofesh!Rruge te mesme nuk ka.Nicolas de
Chamfort

123.Rendja pas grave si ka ber keq kurrkujt.Arritja eshte e
rrezikshme.Antonio Fogazzaro

124.Sa me shume i njof femrat aqe me shume i vlersoj
pederastet.Pitigrilli

125.Femra ndahet ne tre kategori,ne :kurva ,te poshtra dhe te
merzitshme.Kureva eshte ajo qe i ua jep te gjitheve.E poshter eshte ajo
qe ua jep te gjitheve vec teje.E merzitshmja eshte ajo qe ta jep
ty,vetem ty,e gjithnje ty.Blanche Knott

126.Eshte aq e keqe sa i dashuri preferon ta marr gjithmon me vete
vetem per te mos i dhene puthjen e ndarjes.Boris Makaresco

127.Vajza virtuale nuk bredh pas djalmoshave:perse ka ndodhur ndonjehere
te bredh carku pas minjve.Julian Tuwin

128.Nuk egziston asgje negative qe te mos te kete edhe nje ane
pozitive:psh kur gjoksi i femres eshte i rrafshte,je me afer
zemres.Louis Bouilbet

129.Ne krahet e nje femre,e ndjej veten peng.Ne kofshet e
saj,pushtues.Robert Gervaso

130.''Zonjushe'':Sigel per grate e pamartuara qe tregon se mbeten akoma
ne treg.Ambroce Bierce

131.Femijet:Preferojen te filloj 100 se te perfundoj1.Paolina Bonaparte

132.I adhuroj femijet.Vecanerisht kur qajen sepse pikerisht ne ate
moment eshte dikush qe u merr dhe i heq qe aty.Nancy Mitford

134.Kur isha i vogel te gjith me pyesnin se c'do behesha kur te
rritesha.Te tjeret pegjigjeshin doktorr,austronaut,tramvier etj....Une
thoja do behem trap dhe jam i vetmi qe arrita qellimin.Paola Rossi

135.Femijet jan te hatashem.Nje dite pash nje femije dhe i dhashe nje
portokalle.Mamaja e tijee qortoj dhe i tha:''Si thuhet xhaxhit
tani?''Femija me pa dhe tha:''Qeroje.Bill Barner

136.Filmi ime i pare ishteaq i keq saqe me shtate shtete amerikane
zvendesoi denimin me vdekje.Woody Allen

137.Po qe se nje film ka sukses eshte biznes,po qe se jo,atehere eshte
art.Carlo Ponti

138.Kur ai qe degjon nuk e kuptonate qe flet dhe ai qe flet nuk e di
cfare po thote:Ja kjo eshte fizolofija.Voltaire

139.Nje funeral midis njereve ndoshta eshte nje fest mes
engjejve.Gilbert Keitb Chesterton

140.Sot per sot nje vajez duhet te dij te gatuaj sepse mund te ngelet
edhe beqare.Robert Lembke

141.Me e keqe se nje grua qe nuk di te gatuaj dhe nuk prek gje me
dore,eshte ajo qe edhe pse nuk i di te gatuaj gjithmon gatuan.Anonim

142.Egzistojen 2 zanate qe mund te behen pe pak pervoje.Neriu eshte
prositucioni,tjetri gazetaria sportive.Shum shpejt jan e njejta
gje.Howard Cosell

143.Gazetaria eshte nje lloj lavanderie ku rrobat hyn te pastra dhe
dalin te pista .Robert Gervaso

144.Gjysma e genjeshtrave qe thone per mua jane te verteta.Smullyan

145.Njeriu thot te verteten vetem kur nuk ka me genjeshtra.Marcel Lenoir

146.Ka ca genjeshtra aq mallengjyese sa meritojen te besohen.Alessandro
Morandotti

147.Per te lozur golf nuk eshte e domosdoshme te jesh budalla por te
ndimon.George Bernard Sbaw

148.Kur qirinjt shuhen te gjitha grate jan te bukura.Plutarku

149.shpesh gruaja italiane eshte guzhiniere ne sallon,putane ne guzhin e
zonja ne shtrat.Ennio Flaiano

150.nuk kam shkuar kurr pas grave te te tjereve sepse s'futem dot ne
dollap kur papritur i vjen burri.Bud Spencer

151.Grate e bukura le tua leme burrave pa fantazi.Marcel Proust

152.lotet e grave jan vetem djerset e syve.Giovanale

153.Gruaja ka qen gabimi i dyt i Zotit.Friederich Nietche

154.ka aq shume nevoj per dashuri ne bote sa disa gra duan dhe burrin e
tyre.Pitigrilli

155.Kure degjojne grate ne rrefim,prifterinjt ndjehen te lumtur qe nuk
jan maretuar.Armand salacrou

156.Shum veta do ta ngrinin gruan e tyre deri ne qiell po te ishin te
ishin te sigurt qe do te mbeste atje .Sacba Guitry

157.disa vajeza ne kinema u duhet te nderrojen vendet 2-3 here rreshte
qe ti ngacmojne.Robert Lembke

158.gruaja ime kendoi kete here ne kishe dhe te pakten 200 vete nderruan
fe.Leopold Fitchner

159.gruaja ime u martua me mua per inat te nje burri tjeter.Pas disa
vitesh mesova seai burr isha une.Mario Zucca

160.Ajo hyn ne shtepi:''Bleva nje valixhe te madhe.Je ber krejt i
padurueshem e po te lajmeroj tani qe po bej gati valixhen e po iki te
nena ime''.Ai.''Teper vone!Nena jote eshte ketu:sapo ta ka len
babin.Gino Bramieri

161.Kur nje grua hesht,per hire te Zotit mos e nderprisni!.Enrique
Castaldo

162.Grat:Djaj pa te cilen jeta do ishte ferr

163:Kure nje grua te thote:''Jo tani''do te thote qe je para kohe ose je
me vonese.Robert Gervaso

164.Nje grua qe shkruan ben dy gabime te medha.Rrit numrin e librave dhe
ul ate te grave.Alphons Karr

165.E vetmja gje qe me ngushellon per faktin qe jam grua,eshte siguria e
plote se nuk do te martohem kurr me ndonje te tille.Karoline Scblegel

166.Gruaja e dyte tashme nje statussymbol si makina apo shtepija e
dyte.George Cumings

167.Nje burre ka nerva te pakten per 3 gra.Nenen,gruan ,dhe nje grua
tjeter e cila e konsideron burre.Gabriel Laub

168.Vetem ne nje pike burrat dhe grate jan te nje mendimi,te dy nuk kan
besim te femrat.Henry Luis Mencken

169.Pa gra,valle si do ishin burrat?Te rralle,shume te rralle.Mark Twain

170.Gruaja ideale shtepiake arrin ti shnderroj guzhinen,larjen e
rrobave,pjatave dhe pastrimin e shtepis,ne hob te burrit.Anonim

171.E di e di,shum njerez do te jepnin jeten time per bindjen e tyre.
Brana Crancevic

    Ora ėshtė 24/5/2018, 19:58