Si ta “bėsh” njė femėr tė bie nė dashuri!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Si ta “bėsh” njė femėr tė bie nė dashuri!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 8/5/2010, 00:40Do tė ishte e mrekullueshme sikur takimet dhe flirtimet tė ishin aq tė lehta dhe ju do tė kėnaqeshit duke iu afruar dikujt.

Fatkeqėsisht kjo nuk ndodh nė tė shumtėn e rasteve. Nėse doni tė lini njė pėrshtypje tė mirė, nėse jeni duke ‘gjuajtur’ nė njė bar apo nėse keni lėnė takimin e parė, kėto janė disa hile, qė mund t’iu bėjnė mjaft punė.

1. Vendosni kontakt me sy- Sipas Leil Loundes, autorė i librit “Si tė lidhesh me dikė menjėherė”, kontakti me sy tregon “ndershmėri, respekt, interes, inteligjencė, joshje dhe vetėbesim”. Por ēfarė e bėn kontaktin me sy tė mirė? Vetėm njė fjalė:gjatėsia. “Duhet tė shikosh dikė nė sy pėr njė kohė tė gjatė, qė tė mund tė lidhesh me tė dhe mos e ndėrprisni shikimin, njė hedhje sysh andej kėndej nuk ka sukses”. Loundes rekomandon disa strategji nė mėnyrė, qė tė mund tė mbash njė kontakt tė gjatė me sy: mendoni pėr madhėsinė e tyre, numėroni sa herė i pėrpėlit ajo qepallat, memorizoni format dhe simetrinė e syve tė saj.

2. Pėrdorni prekjen-Tė prekėsh dikė nė krah apo dorė ėshtė njė teknikė standarde flirtimi. Kontakti fizik tregon interes dhe komfort. Loundes sugjeron, qė tė bėni edhe diēka tjetėr: pothuajse prekje. Bėni sikur doni ta prekni, por ndaloni para se ta bėni kėtė. Kjo funksionon pėr burrat, tė cilėt do tė ēmenden pėr tė kuptuar se ēfarė domethėnie kishte kjo, por edhe pėr gratė qė do tė vlerėsojnė ndjeshmėrinė tuaj dhe qė nuk mund t’ju akuzojnė se po tregoheni i vrazhdė.

3. Ji entuziast, por me kufi-Kjo nė fakt ėshtė njė dilemė: Si mund tė tregohesh entuziast pėrballė dikujt, qė mund tė mos jetė i interesuar? Psikologėt kėshillojnė qė tė lini personin tjetėr tė flasė i pari dhe pastaj ju duhet tė tregoheni po aq entuziast sa ai. Kjo do tė shmangė tė qenit i dėshpėruar dhe i pashpresė. Kjo zakonisht funksionon mirė nė takimet e para, apo kur dikush ju prezanton me njė person tjetėr.

4. Lini pėrshtypje tė mira nė fund-Pėr tė pasur sukses qė nė herėn e parė, duhet jo vetėm tė jeni i kujdesshėm gjatė gjithė takimit, por duhet tė lini edhe pėrshtypje tė mira nė fund. Madje studiuesit thonė se fundi dhe tė thėnėt mirupafshim ėshtė disa herė mė i rėndėsishėm sesa fillimi dhe madje edhe se ajo qė ka ndodhur gjatė takimit. Pjesa mė e madhe e njerėzve priren tė mbajnė mend pikėrisht momentin e ndarjes dhe tė harrojnė pėr hir tė tij edhe gjithė atė, qė ka ndodhur gjatė takimit. Pėr tė krijuar njė pėrshtypje tė mirė, nė fund mos u mjaftoni me njė mirupafshim, por thoni njė fjali tė plotė me emrin e personit tė pėrfshirė. Pėr shembull: “Era, ishte e mrekullueshme qė tė njoha ty” ose “Pata njė kohė tė shkėlqyer me ty Era”. Tregohu i ngrohtė dhe miqėsor, flit po me aq energji sa pėrdoret pėr tė thėnė “Ē’kemi”.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
my love
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 04/05/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 26
<b>Pikėt</b> Pikėt : 58
<b>Votat</b> Votat : 3

Buzqeshje Re: Si ta “bėsh” njė femėr tė bie nė dashuri!

Mesazh nga my love prej 12/5/2010, 20:15

Hmmm ja dhe nji gje qe duhet mar parasysh

Kleandra
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 24/11/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 3302
<b>Pikėt</b> Pikėt : 6931
<b>Votat</b> Votat : 33

Buzqeshje Re: Si ta “bėsh” njė femėr tė bie nė dashuri!

Mesazh nga Kleandra prej 12/5/2010, 21:20

mjafton thjeshtesia edhe rrespekti ndaj saj

Sponsored content

Buzqeshje Re: Si ta “bėsh” njė femėr tė bie nė dashuri!

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 26/5/2018, 02:08