" 15 Kėshilla Qė Ta Filloni Bisedėn Me Personin Qė Ju Pėlqen! "

Share
avatar
Dona20
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 04/06/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1825
<b>Pikėt</b> Pikėt : 3863
<b>Votat</b> Votat : 48
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Mos i merr gjėrat personalisht !! Njerėzit i bėjnė gjėrat pėr vete e jo pėr ty!!

Buzqeshje " 15 Kėshilla Qė Ta Filloni Bisedėn Me Personin Qė Ju Pėlqen! "

Mesazh nga Dona20 prej 1/5/2010, 18:13

Me siguri ju ka ndodhur shpesh tė takoni djalin apo vajzėn qė ju pėlqen, po nuk keni pasur ide se si t’i afroheni apo si ta nisni bisedėn me tė. Jeni pyetur, “Ēka t’i them? Ta pyes si e ka emrin? Ēka punon? Nė vazhdim ne po ua japim pesėmbėdhjetė kėshilla qė do t’ua lehtėsojnė punėn gjatė nisjes sė bisedės me personin qė ju pėlqen.
1. Nėse jeni nė ndonjė kateteri dhe ndonjė kėngė dėgjohet, drejtohuni natyrshėm kah djali apo vajza qė ju pėlqen dhe pyeteni, a e di kush e kėndon kėtė kėngė. Ose a ju pėlqen kjo kėngė? Ose a po tė pėlqen ēfarė muzike po lėshojnė kėtu?
2. Nėse takoheni kalimthi, gjejeni diēka qė ju pėlqen vėrtet te ai ose ajo. P.sh. Oh sa tė lezetshėm e paske qenin... ose ēfarė parfum i mirė... ose biēikletė shumė e pėrshtatshme... pra komplimentoni diēka qė ai ose ajo posedon.
3. Jeni duke e pritur autobusin. Mos tingėlloni nervoz. Po thjesht dhe me butėsi komentoni, si duket po vonohet a? Nuk duhet tė tingėlloni nervoz.
4. E keni takuar nė rrugė. Afrohuni dhe pyeteni, ku ėshtė furra mė e afėrt, ose ku ėshtė tualeti mė i afėrt. Mos nguroni, nėse sillet mirė me ju, me buzėqeshje, pyeteni, a mund t’ju shoqėroj deri nė vendin e kėrkuar?
5. Pėrdorni befasinė. Qetė dhe ftohtė, afrohuni mjaft dhe prezantohuni. Vėrtet do tė befasohet.
6. Nėse tashmė keni shkėmbyer disa fjalė, bėni ndonjė pyetje shumė mė imtime. P.sh. “A je rritur nė kėtė vend?”. Kjo hap mundėsi pėr bisedė mė personale dhe intime.
7. Nėse ndjeni ndonjė aromė tė gjellės, psh, kafe, era e bukės etj, pyeteni prej nga vjen kjo erė, sepse kishit pasur dėshirė tė shkoni dhe tė hani apo tė pini. Shumė njerėz kanė dėshirė tė bisedojnė pėr ushqim.
8. Flitni mbi motin. Pak e stėrfalur kjo temė, po prapė se prapė njerėzit adhurojnė tė flasin pėr motin. Pyete, nė kohė me mot tė mirė ku shkon pėr tu argėtuar, apo ēka bėnė.
9. Nėse ju pėlqen stili i flokėve tė tij apo tė saj, thuaj, mė pėlqen frizura jote. Komplimentet rrallė kush mund t’i pėrballoj.
10. A bėn me ta cingėruar telefonin se mė duket sot ka probleme me valė. Dhe ja merr numrin. Cingėron. Pastaj, thua, uh, ta dhashė numrin tim, kushedi pse ėshtė mirė? Natyrisht nėse sillet butė me ju. Nėse thotė nuk bėn, asgjė! Pasi ja merrni numrin, i telefononi mė vonė, dhe kur e hap telefonin i thoni, prapė veē desha me provuar a ka valė? Po mbasi tė lodha, po tė ftoj nė kafe...
11. Pyetni se ēka mendon pėr diēka aktuale. P.sh a do tė shkon me e shikuar basketbollin sot, ose kisha pas dėshirė me dikė me shkuar kinema, ose a ke shije nė zgjedhje tė kėpucėve, dhe kėrko tė vjen me ju nėse ka kohė qė tė zgjidhni bashkė kėpucė pėr ju.
12. Lėshoni ndonjė mahi nė llogari tė tij apo tė saj, po kujdes tė mos jetė mahia ofenduese.
13. Nėse jeni nė kateteri, pyeteni se ku del, a shkon nė ndonjė tjetėr kateteri etj. Thuani se edhe ju adhuroni tė shkoni nė kafeterinė e tij tė preferuar.
14. Pėrmendni atė qė e shihni pėrreth vetes. Ose flitni pėr klubin apo kafiterinė ku dėshironi tė shkoni dhe pastaj pyeteni se a dėshiron tė vjen me ju kur tė shkoni. Leni kontaktin tuaj, numrin e telefonit etj.
15. Pyeteni drejtpėrdrejtė, a bėn numrin e tij / saj tė telefonit. Pastaj mėnyrė tjetėr direkt ėshtė t’i dėrgoni ndonjė pije, po tė thjeshtė, psh, ujė mineral, ose ndonjė pije tė thjeshtė freskuese. Mos insistoni nėse nuk e pranon apo nuk do tė bisedoj me juve.
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: " 15 Kėshilla Qė Ta Filloni Bisedėn Me Personin Qė Ju Pėlqen! "

Mesazh nga LePuRuShJa prej 2/5/2010, 18:13

Flm Dona20 ,, temė me vlerėE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 21/6/2018, 06:14