" A Ka Fjetur Ajo Me Tjetrin Mbrėmjen e Kaluar? "

Share
avatar
Dona20
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 04/06/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1825
<b>Pikėt</b> Pikėt : 3863
<b>Votat</b> Votat : 48
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Mos i merr gjėrat personalisht !! Njerėzit i bėjnė gjėrat pėr vete e jo pėr ty!!

Buzqeshje " A Ka Fjetur Ajo Me Tjetrin Mbrėmjen e Kaluar? "

Mesazh nga Dona20 prej 1/5/2010, 18:09

Nė vend se ta paguani ndonjė detektiv qė do ta pėrcjell tė dashurėn tuaj, provoni me metoda mė tė lira dhe mjaftė efikase ta lexoni tė vėrtetėn nga trupi i saj. Janė disa shenja nė trupin e njeriut, qė pa dėshirė flasin mbi realitetin. Mjafton qė tė mėsoheni t'i lexoni ato.

Tė pėrdredhurit

Sipas ekspertėve pėr komunikimin e trupit, femra qė njė natė mė pare ka pasur kėnaqėsi tė mire seksuale, pėrdridhet mė pak dhe mė ngadalė se ajo qė e ka kaluar natėn nė shtrat vetėm me libėr. Shpejtėsia e frymėmarrjes dhe e pėrpėlitjes sė syve, menjėherė pas seksit ėshtė e shpejtė, por tė nesėrmen ajo ngadalėsohen ngase trupi ėshtė i relaksuar.

Buzėqeshjet

Seksi i largon tė gjitha kufizimet dhe kornizat e sjelljes, pėr kėtė gjithė trupi reagon si mė i relaksuar. Pas aktit seksual, njerėzit qeshen mė shpesh dhe sigurisht se mė gjatė tė shikojnė nė sy, apo tė qėndrojnė mė afėr, se qė kishin me bėrė nė ndonjė nga situatat normale.

Skuqja e dyshimtė

Metodė e mire pėr tė verifikuar se a ka bėrė dikush seks ėshtė pėrmes lėkurės. Mėsojeni ngjyrėn e lėkurės pėr njė kohė. 30% e femrave njė kohė pas seksit ka shenja tė dukshme tė skuqurit nė lėkurė. Njollat e kuqe nėpėr fytyrė, gjinj, qafė, krahė dhe nė hundė mbeten pėr shkak tė ngritjes sė tensionit tė gjakut. Kjo shfaqet dhe vazhdon pėr 20 minuta pas orgazmės. Veshėt i kanė tė paprekur. Pėrderisa buzėt i kanė tė plotė dhe tė skuqur.

Dėshira pėr prekje

Seksi shkakton prodhimin e hormonit tė quajtur oksitonin gjatė sė cilės kemi mė tepėr nevojė pėr t'i prekur njerėzit dhe tė jemi tė prekur. Nėse kolegia e juaj ju prek papritmas mė forte se zakonisht, nuk keni nevojė qė shumė tė mendoni mbi atė se ēka ka bėrė mbrėmė.

Shputat

Pas seksit, gishti i vogėl nė kėmbėn e majtė skuqet. Por kjo mund tė ndodh edhe nėse ajo (po edhe ai) vetėm mendojnė pėr seks, pra vetėm gjatė tė menduarit pėr seks. Mirėpo ajo qė zbulon mė tepėr ėshtė largėsia mes gishtave tė kėmbės. Gishti i vogėl simbolizon seksin ndėrsa tjetra pranė saj dashurinė. Sipas njė "komentuesi tė shputave", largėsia mes gishti tė vogėl dhe gishtit pranė saj tė kėmbės, tregon se keni baza pėr aventura qė zgjasin nga njė natė, pėrderisa gishti i vogėl i kthyer kah gishti pranė saj, tregon se jeni biseksual.
Sytė e shkėlqyeshėm

Dikush qė ka bėrė dashuri para disa orėve sytė i ka me shkėlqim. Po ashtu mė lehtė i hap buzėt.

Zgjedhja e veshjeve

Si pasoj e seksit ėshtė rritja e vetėbesimit qė ndikon nė zgjedhjen e veshjes. Femra qė befasisht ndryshon veshjen tė cilėn e ka bartur shpesh dhe e ndėrron me diēka qė potencon mė tepėr natyrėn e femrės, me siguri ka pėrjetuar diēka tė paharrueshme natėn e kaluar. Ajo e ndjen vetėbesimin dhe dėshiron tė bėhet atraktive.

Prekja e flokėve

Luajtja me flokė tregon se ende ėndėrron pėr dashurinė nė shtrat tė cilėn e ka pėrjetuar mbrėmjen e kaluar. Ajo qė vazhdimisht kalon nėpėr flokė me dorė, nė atė mėnyrė "zbrazet" dhe kėtė e bėnė pa vetėdije pėr t'u dukur mė mire para mashkullit tė vet.

E ēmendur pėr tranguj

Dėshira pėr tranguj ėshtė tregues i mire i ndjenjave me afsh. Kjo shfaqet pėr shkak tė nevojės pėr lėngje. Nėse femra edhe mė tej ndihet seksi, edhe pas dashurisė sė bėrė, trangujt janė ushqim qė mė sė shpeshti ka me i dėshiruar.

Rritja e ndjeshmėrisė sė shqisave

Seksi e pėrmirėson shqisėn e erės, dhe pėr kėtė, nėse kolegu a kolegia fillon dhe e komenton ndonjė erė tė cilėn ju as qė e keni hetuar, e dini se ku ėshtė faji. Seksi e rit rrjedhėn e gjakut nė disa pjesė tė trupit, e mes atyre pjesėve ėshtė edhe hunda.

Natyrisht se ēdo individė ėshtė unik. Prandaj nėse sė paku pėr disa javė koncentroheni dhe e vėshtroni trupin e partnerit (lėkurėn, sytė, hundėn, buzėt, gishtėrinjtė, mjekrėn; pastaj: veprimet e pavetėdijshme, sjelljet dhe mėnyrėn e tė shprehurit, etj.) dhe e mėsoni gjuhėn e trupit tė saj apo tė tij. Nėse keni durim, kurrė nuk do tė mund tė ju hedh pluhur syve.

    Ora ėshtė 24/5/2018, 12:18