" 35 Gjėra Qė Duhet T'i Dijė Secila Grua e Martuar! "

Share
avatar
Dona20
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 04/06/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1825
<b>Pikėt</b> Pikėt : 3863
<b>Votat</b> Votat : 48
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Mos i merr gjėrat personalisht !! Njerėzit i bėjnė gjėrat pėr vete e jo pėr ty!!

Buzqeshje " 35 Gjėra Qė Duhet T'i Dijė Secila Grua e Martuar! "

Mesazh nga Dona20 prej 1/5/2010, 17:55

Disa nga shumė gjėra tė rėndėsishme qė secili mashkull dėshiron qė njėherė e pėrgjithmonė t'i ketė tė qartė gruaja e tij, janė tė shėnuara mė poshtė. Natyrisht, kėtė merreni nė radhė tė parė si njė argėtim, ngase tipet e ndryshme tė karaktereve ndryshe reagojnė...

Nė vazhdim lexoni 35 gjėra qė mund ta pėrmirėsojnė mardhėnien tuaj bashkėshortore.

1. Mos i prej flokėt pa miratimin e tij. Kurrė mos e bėjė kėtė! Ky veprim shkakton arsye pėr fjalosje.

2. Nėse diēka qė partneri ju thotė mund tė kuptohet nė dy mėnyra, dhe njėra nga ato ju bėnė tė pikėlluar dhe tė hidhėruar, atėherė binduni qė partneri i juaj ka menduar nė mėnyrėn me tjetrin kuptim.

3. Nėse bėnė pyetje dhe nuk do tė dėshiroje ta dėgjoje pėrgjigjen, pėrgatitu ta pranosh pėrgjigjen qė nuk dėshiron ta dėgjosh.

4. Nganjėherė partneri yt nuk mendon pėr ty. Mundohu tė jetosh me kėtė tė vėrtetė.

5. Pyet ēfarėdo qė dėshiron - lirshėm. "Thėniet me bisht" te meshkujt nuk funksionojnė ashtu si ju mendoni.

6. Macja jote nuk ėshtė e mace e veēantė, ėshtė thjeshtė si macet tjera, prandaj pajtohu me kėtė.

7. Pėr shumė meshkuj, qeni ėshtė shumė mė i mire se cilado mace.

8. E diela ėshtė e barabartė me futbollin dhe sportet tjera. Kjo ėshtė gjė e natyrshme sikurse qė ėshtė hėna e plotė apo zbatice e batica. Dhe le tė jetė ashtu, ėshtė mė mirė.

9. Shopingu nuk ėshtė sport, dhe pikė.

10. Ēfarėdo qė ke veshur tė rinė bukur. Kjo ėshtė e vėrtet.

11. Ke mjaft rrobe. Prandaj ndalu sė ankuari se nuk ke.

12. Ke shumė kėpucė (mbathje). Mė tepėr se partneri yt sė paku 5 palė

13. Lotėt janė shantazh. Pėrdore atė mundėsi nėse duhet ta pėrdorėsh, por mos prit qė partnerit ti pėlqej kjo! Ai e urren kur ti qanė, dhe nėse zmbrapset, nuk do tė thotė se e ke bindur.

14. Nėse partneri mund tė blej pėr ty tamponė higjienik edhe ti mund tė blesh kondome pėr tė.

15. Jo, nuk e dinė ai se cila festė e juaj ėshtė sot. Ēdo vit ka me e harruar kėtė. Pėrvjetorėt shėnoi nė kalendar dhe pėrkujtoja partnerit se nuk bėhet kiameti nėse e ka harruar.

16. Po, e vėrtet ėshtė se partneri e spėrkat banjon ndonjėherė mė tepėr. Tė urinosh nga qėndrimi nė kėmbė ėshtė shumė vėshtirė se sa kur je ulur.

17. Po, Jo dhe Mmmm janė pėrgjigjet tė vetme mė tė pėrsosura qė partneri kishte me i pranuar me kėnaqėsi nga ti.

18. Mos kritiko. Mė me dėshirė partneri yt do tė ishte i pa efektshėm se njeri mashtrues.

19. Nėna jote s'ėshtė patjetėr tė jetė mikesha mė e mirė e partnerit tėnd, dhe ai nuk ėshtė patjetėr t’ia mbaj fotografinė e saj nė dhomė.

20. Filmat e huaj ėshtė mė mire t'i lėmė pėr tė huajt. Dhe asnjė film nuk ėshtė aq i dhimbshėm. Dhe ai asnjėherė nuk do ta kuptoj pse ju qani kur shikoni film “tė dhimbshėm”.

21. Verifikoje vajin nė veturėn qė e vozit. Vaji ėshtė pjesė e rėndėsishme e veturės.

22. Raportet mes juve kurrė nuk kanė pėr tė qenė si nė dy muajt e pare tė lidhjes tuaj. Jeto me kėtė tė vėrtetė.

23. Po, ndonjėherė ai vėrtet nuk i harron gjėrat. Prandaj asnjėherė mos gėnje nėse dėshiron tė forcosh besimin e tij ndaj teje.

24. Ēkado qė tė ka thėnė para 6 apo 8 muajve ėshtė e palejueshme tė pėrmendet nė diskutimet e juaja. Gjitha fjalėt bėhen zero, zbrazėtirė pas 7 ditėve.

25. Duke i thėnė se fotografitė e fotomodeleve janė tė retushuar dhe zbukuruar, kjo ju bėnė juve xheloze dhe tėrheqėse para syve tė tij, dhe kjo natyrisht se nuk ka pėr ta shtyrė atė tė heq dorė nga shikimi i atyre fotografive.

26. Meshkujt manekenė nėpėr revista me trupė tė bukur janė tė gjithė homoseksualė pėr tė. Ballafaqohu me kėtė.

27. Ditėlindjet, dita e tė dashuruarve dhe pėrvjetorėt nuk janė ditė qė ai tė gjurmoj se a mund tė gjej pėr ju ai dhurata tė qėlluar…sėrish dhe sėrish dhe sėrish!

28. Leni tė shikoj anash. Nėse ai nuk i shikon gratė tjera, si mund ta dijė se sa tėrheqėse je ti?

29. Sportin konsideroje si mini pushim tė tij nga ti. Ai ka nevojė pėr atė pushim.

30. Kur ai duket i lodhur nė shtrat kjo do tė thotė se ėshtė i lodhur dhe nuk do tė thotė se dėshiron tė diskutoj pėr marrėdhėnien tuaj.

31. Nėse dėshiron ndonjė desert (ėmbėlsirė) pas racionit – bleje edhe pėr vete. Nuk ėshtė patjetėr ta hash krejt. Vetėm shijoje nėse do, por mos thuaj:" Jo, nuk desha, nuk ėshtė dashur, s'mundem, nuk dua ėmbėlsirė" e pastaj ta hash gjysmėn e desertit tė tij.

32. Dieta nuk funksionon pa ushtrime. Jo, pa ushtrime, vėrtet nuk funksionon. Pa ushtrime JO!

33. Nėse ti je nė dietė, kjo nuk do tė thotė se ushqimi i tij duhet tė jetė si ushqimi i lepujve. Katėr grupe themelore tė ushqimit pėr meshkuj janė: mishi i bardhė, mishi i kuq, birra e ftohtė dhe edhe mė shumė birra tė ftohta. Kujdesu qė secili racion t'i pėrmbajė kombinimin e kėtyre 4 kategorive nė sasi, pėrndryshe ēdo gjė tjetėr i takon kategorisė -"dekorim".

34. Nėse mendon se je e trashė pak, vėrtet je e trashė. Mos e pyet atė. E detyron tė gėnjej. Bėj ushtrime por sė pari sėrish, vet siguroi veglat pėr gjimnastikė.

35. Femrat qė veshin mini funde, bluza tė shkurta, pantallona tė ngushta, pa jelekė femrash, me maice tė hapura e tė ngushta etj, etj, e humbin tė drejtėn pėr tu ankuar se dikush ua zgurdullon sytė.

    Ora ėshtė 24/10/2018, 05:23