" Jo Besnikėria Dhe Mashtrimi Nė Dashuri! "

Share
avatar
Dona20
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 04/06/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1825
<b>Pikėt</b> Pikėt : 3863
<b>Votat</b> Votat : 48
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Mos i merr gjėrat personalisht !! Njerėzit i bėjnė gjėrat pėr vete e jo pėr ty!!

Buzqeshje " Jo Besnikėria Dhe Mashtrimi Nė Dashuri! "

Mesazh nga Dona20 prej 1/5/2010, 17:52

Mashtrimi nė dashuri apo jo besnikėria ėshtė diēka qė ndodh pa u planifikuar, befas, diēka qė ėshtė jashtė secilės kufi tė logjikės sė shėndoshė, ngase po tė ishte e kyēur logjika e shėndosh nė kėtė lloj tė mashtrimit, shumė martesa dhe lidhje tė mira do tė shpėtonin.

Ju ka ndodhur tė keni partner dhe tė jeni me tė njė kohė tė gjatė. Nuk ėshtė si mė parė, s'ka mė pėshpėritje tė ėmbla, s'ka mė kujdes tė veēantė pėr ju. Jetėn seksuale nuk e keni aq tė kėnaqshme, ju mungojnė bisedimet e kėndshme mes veti, afėrsia, gjentiliteti. Ju mungojnė fjalėt se jeni te vetmja (i vetmi) nė jetėn e tij/saj. Dhe kur gjithēka ju duket si njė rutinė, para jush befasisht shfaqet dikush qė ju tėrheq. Ka diēka nė tė qė ju bėnė tė ndiheni tė plotė, tė veēantė. Aq mė tepėr takimet dhe puthjet e fshehta janė aq tė ėmbla sa qė thjeshtė magjepseni. Pyeteni, athua ku ndodhej ky person para disa viteve. Pse nė jetėn time ka hyrė personi i gabuar... Megjithatė gjersa gjitha kėto i mendoni, ėshtė mirė t'ia parashtroni vetes edhe disa pyetje tjera. Mendoni se nėpėr ēka do tė duhet tė kaloni nėse vendosni tė hyni nė lidhje tė re duke e ē’kyēur atė tė vjetrėn. Athua sa do tė fitoni me lidhjen e re. Mendoni se sa energji do tė duhej tė shpenzoni pėr njė lidhje tė re, e njė lidhje tė tillė tashmė e keni. Mendoni mirė se ēka do tė fitoni e ēka do tė humbni me kėtė lidhje tė re. Nėse tashmė e keni bėrė njė gabim tė tillė dhe keni mashtruar partnerin tuaj me dikė tjetėr, asgjė mė nuk mund tė ndryshoj. Aq mė tepėr nėse njė gjė e tillė zbulohet nga ana e partnerit tuaj. Padyshim se lidhja do tė lėkundet seriozisht. Kurrė mė nuk do tė jetė si ka qenė dikur. Megjithėkėtė, nė disa raste, lidhja mund tė shpėtohet dhe nėse vėrtet pendoheni ajo lidhje mund tė freskohet, forcohet dhe tė bėhet mė e kėndshme si kurrė mė parė.

Shenjat alarmuese qė tregojnė se partneri i juaj ju mashtron

Te meshkujt:

- Duket tejet i lumtur dhe nė disponim pėr ēdo ditė, mirėpo megjithatė shumė shpejt nevrikoset dhe hidhėrohet me juve.
- Ndreqet si kurrė mė parė pėr punė, blenė robe tė reja, shpesh punon deri vonė e disa herė edhe gjatė vikendit.
- Papritur shkon nė udhėtime zyrtare.
- Keni pėrshtypjen se diēka ka ndryshuar nė jetėn e tij e intuita asnjėherė nuk ju ka mashtruar.
- Para se tė shtriheni nė shtrat, ai vonohet me orė tė tėra nė banjo.
- Kritikat e tija seksuale drejtuar juve tashmė shpeshtohen
- Befasisht e ka ndėrruar teknikėn seksuale dhe bėnė dashuri me ju nė mėnyrė tė re.
- Natyrisht kjo e fundja s’do diskutim, nėse jeni sėmurė nga sėmundjet seksuale edhe pse keni qenė besnike ndaj tij.

Te femrat:

- Fillon tė harrojė, edhe pse ju e pini kafen e ithėt, ajo ju vendos sheqer nė tė shpesh.
- Tregon shenja tė nervozės kur fillohet tė bisedohet pėr mos besnikėrinė nė dashuri.
- Ju blenė dhurata tė gabueshme,
- Ndodh qė nė shtrat ta pėrmend emrin e mashkullit tjetėr!
- E pranon jo besnikėrinė e saj ndaj jush. Nė tė shumtėn femrat e pranojnė jo besnikėrinė ngase i mundon ndjenja e fajėsisė.
- E ndėrprenė lidhjen me ju, ngase nėse njė femėr ka kontakte seksuale edhe me dashnorin apo burrin saj dhe njėkohėsisht edhe me njė mashkull tjetėr, atėherė sipas tė gjitha gjasave ėshtė e sėmurė psikike.

Disa arsye pse nuk e vlen tė jeni jo besnikė

1. Mashtrimi ėshtė veprim shumė i rėndė. Vetėm mendoni se sa koncentrim dhe energji duhet dhėnė pėr tė konstruktuar gėnjeshtra dhe arsyetime tė reja. Ju duhet shumė kohė tė humbni vetėm pėr gjėra tė tilla.

2. Gjithnjė ekziston rreziku nga sėmundjet seksuale ngjitėse, pa marrė parasysh se sa rruheni.

3. Nė raste tė mashtrimit, seksi zakonisht ėshtė i shkurtė, i shpejtė dhe nuk ėshtė kushedi se ēka! Shumė qifte qė janė jo besnik kohėn mė tė madhe e kalojnė nė biseda telefonike se nė gjėra konkrete.

4. Do tė i nėnshtroheni njė jete me strese tė vazhdueshme. Vazhdimisht do tė ju ndjek ankthi se keni pėr tu zbuluar. Dhe do tė zbuloheni edhe nėse e mashtroni veten se njė gjė e tillė nuk do tė ndodh kurrė! Me siguri kėshtu ka menduar edhe Bill Klintoni, apo...! Dhe nėse njė gjė e tillė zbulohet edhe mbas 30 vitesh, tradhtia nė dashuri mbetet tradhti!

5. Nėse tashmė partneri i ri e di se keni partner dhe se atė e mashtroni, nė ndėrdijen e tij /saj automatikisht do tė krijohet automatikisht bindja se njė gjė tė tillė do tė manifestohet edhe nėse hyni nė lidhje mė serioze me tė.

Pse mashtrojnė femrat dhe pse meshkujt

Psikologėt thonė se nė tė shumtėn e rasteve pėr njerėzit lidhja e fshehtė mund tė jetė aventurė mė e madhe jetėsore qė mund ta arrijnė. Nė tė shumtėn e rasteve femrat e kanė vėshtirė tė vendosin ta mashtrojnė partnerin e tyre. Ato zakonisht mashtrojnė vetėm e vetėm pėr seks. Sado e vėshtirė tė jetė ky hap, kur njėherė e ndėrmerr atė femra, atėherė vėshtirė e ka tė ndalet, pėr dallim qė meshkujt pėr tė tradhtuar nė dashuri e kanė shumė mė lehtė tė vendosin, por po ashtu dhe shumė lehtė mund tė dalin nga ai rreth magjik dhe ti kthehen gruas apo dashnores me tė cilėn janė nė lidhje dashurie. Pėr shumė meshkuj mashtrimi i partneres me njė tjetėr femėr ėshtė vetėm lojė qė largon monotoninė e ēastit! Po natyrisht se mund tė ketė edhe arsye tjera serioze se pse meshkujt tradhtojnė nė dashuri.

    Ora ėshtė 23/6/2018, 10:08