" Si Ta Joshni Njė Mashkull Qė Ka Fuqi! "

Share
avatar
Dona20
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 04/06/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1825
<b>Pikėt</b> Pikėt : 3863
<b>Votat</b> Votat : 48
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Mos i merr gjėrat personalisht !! Njerėzit i bėjnė gjėrat pėr vete e jo pėr ty!!

Buzqeshje " Si Ta Joshni Njė Mashkull Qė Ka Fuqi! "

Mesazh nga Dona20 prej 1/5/2010, 17:42

Nė joshje tė pėrkryer ti gjithmonė e kontrollon, por ai le tė mendoj se ėshtė duke udhėhequr. Ajo qė mashkullin e zė, nuk ėshtė se ēka ti bėnė pėr tė, por...

Nėse ekziston ndonjė femėr, e cila di se si ta josh njė mashkull tė fuqishėm atėherė padyshim ajo ėshtė znj. Christine Keeler. Ajo thotė:
"Kurrė nuk kam pasur lidhje dashurie, nėse mė parė nuk mė ėshtė lutur mashkulli pėr t'u kthyer nė shtratin tim. Nuk ėshtė kush e di se ēka, s'ka ndodhur kushedi se ēka, por vet rruga deri nė cak, ėshtė ajo qė llogaritet. Ėshtė shumė me rėndėsi nxitja e gjahut dhe deri nė joshje. Ajo nxitje duhet tė jetė e pėrkryer."

Disa kėshilla pėr femra nga Christine Keeler, femėr kjo e fuqishme, qė gati e rrėzoi qeverinė e Anglisė, nė skandalet me politikanėt dhe diplomatėt!

• Bėhu misterioze - Unė isha e zhveshur, kur John Profumo* mė pa pėr tė parėn herė dhe besoj se lidhja qė bėri emrat tona pjesė tė historisė moderne filloi po atėherė. Ishte ajo joshje seksuale, joshje primitive pėr tė. Unė isha tinejgjere, me trup tė formuar mirė. Ai mė dėshiroi. Mirėpo nuk ishte mėsim i mirė pėr joshje tė njė mashkulli tė fuqishėm. Ajo ēka John Profumo pa rastėsisht, nė pishinėn e Klivedenit (Cliveden) ishte e tėra. Ajo duhej tė ishte gjėja e fundit qė njė mashkull duhet tė sheh qė nga fillimi.

• Bėhu nėnqeshėse - Duhet tė rrezatoni liri dhe braktisje - duhet tė ekzistoj argėtim, momente relaksuese pėr ti dhėnė rast qė ai tė jepet pas jush. Jeta e tij nė shtėpi dhe nė zyre ėshtė biznes serioz. Sidoqoftė, duhet tė sjellni nė mėnyre tė drejtė bilancin e personalitetit. Armėt nga bonbonet nuk kanė kohėzgjatje tė madhe!

• Bėhu femėr e fortė - Meshkujt duan qė edhe egoja e tyre tė goditet. Ata duan qė ju tė jeni me vlerė ashtu qė ai tė mund tė vendos bazamentin e tij, prandaj ajo qė ju duhet ėshtė tė fitoni titullin e femrės sė fortė. Kjo vetėm se e vėrteton triumfin e tij edhe me shumė.

• Mbaje kontrollin - Nė joshje tė pėrkryer, ti gjithmonė e kontrollon situatėn, por lere qė mashkulli tė mendoj se ai ėshtė duke udhėhequr. Ajo qė mashkullin e ze, nuk ėshtė se ēka ti bėnė pėr tė, por ajo se ēka ai mendon qė ti mund tė bėsh. Ushqimi i imagjinatės sė tij duhet tė jetė zgjedhje e afrodiziaku i secilės femėr.

• Bėhu sugjestive - Kur hani darkė nė restorant, ulu afėr tij, dhe jo asnjėherė pėrballė tij. Atėherė, gjuri yt mund tė prek gjurin e tij, dora e jote mund tė godas lehtė kofshėn e tij dhe ju mundeni qė nė mėnyrė tėrheqėse tė pėshpėritni nė veshin e tij. Dhe gjithashtu, ai nuk do t'ju sheh qė jeni mėrzitur, nėse ju fletė pėr strategjitė afatgjata tė biznesit. Nė esencė, meshkujt kanė njė interes primar - veten. Ata nuk duan tė dinė nėse ju keni pasur ditė tė keqe nė zyre.

• Bėhu e guximshme - Finesa ėshtė me rėndėsi. Ndonjėherė, epshet, madje edhe tė meshkujve mė tė fuqishėm, duhet tė tunden. Fustanet e shkurtra (mini) dhe buzėkuqi me ngjyrė tė kuqe, rikujtojnė ngazėllim por dhe rrezik. Meshkujt ngazėllehen nėse mendojnė se ata rrezikojnė diēka.

• Vishu bukur - Nuk ka nxitje mė e madhe pėr mashkullin se sa femra e veshur bukur, pa gabime, duke e habitur me take tė larta, gjithmonė mė shumė "Gucci" se "Gap". Ndėrresat e brendshme tė "Janet Reger"-it, qė reflektojnė feminitetin e vėrtetė dhe fortėsinė pėr tė hyrė nė betejėn e gjinive.

• Tė jesh aromatike - Gjithmonė duhet t'ju vje era qė t'bėn tė jesh e dėshiruar. Parfumi "Chanel No5" e bėnė atė pėr ju. Mua gjithashtu mė pėlqen "Caron's Bain de Champagne" tė cilėn mongoli amerikan William Radolpf Hearst e ka krijuar pėr dashnoren e tij, Marion Davies, ashtu qė ajo tė pėrkujton nė flluska tė shmapanjės - ēka edhe ėshtė e duhur, nėse porositni guaska deti. Me siguri ekziston ndonjė arsye shkencore pėr atė, sepse ai kombinim i bėnė meshkujt tė pafrenueshėm. Por, atėherė nėse i pėrcjellni rregullat e mia, edhe peshku dhe ēipsi do t'ju kryejnė punė gjithashtu.

    Ora ėshtė 21/10/2018, 18:58