A Ke Zot - Rati

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje A Ke Zot - Rati

Mesazh nga LePuRuShJa prej 22/4/2010, 16:04

Pse me kot ja fale buz't e tua, ti n'ket nate
Pse me embel ti i the te dua , pa e zgjate
Ai t'thirri, ti vrapove
dy here jo nuk e mendove
Do mbyll dyer e dritare,
hallexhi un , ti zuzare

Zemer nuk kam ēa t'them tjeter,
stili ri mekat i vjeter
Do mbyll dyer e dritare
se nje mekatare
zemren ma ka vra

Ne erresin e nates degjoj hapat
ti po shkon
nuk e di pse koken e kthej mbrapa
me shikon

Ai t'thirri, ti vrapove
dy here jo nuk e mendove
Do mbyll dyer e dritare,
hallexhi un , ti zuzare

Zemer nuk kam ēa t'them tjeter,
stili ri mekat i vjeter
Do mbyll dyer e dritare
se nje mekatare
zemren ma ka vra

Refreni ( 3x)
Ooo ti e puth, un qaj me lot
Ti e puth , un s'duroj dot
Ti e puth e me harro
Ja a ke shpirt dhe a ke zotE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 22/7/2019, 01:32