Kur miqėsia kalon nė dashuri!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Kur miqėsia kalon nė dashuri!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 21/4/2010, 18:59Ka kohė qė ju tė dy (njė femėr e njė mashkull) jeni miq tė ngushtė, por miqėsia juaj gjithnjė e mė shumė fillon qė tė ngjajė me njė lidhje romantike.

I besoheni njėri tjetrit, ia tregoni sekretet, kėnaqeni kur jeni bashkė dhe, ngadalė filloni qė ta kuptoni se jeni xheloze me tė dashurėn e tij. Shikoni cilat janė shenjat qė tregojnė se shoku yt mė i ngushtė ėshtė duke u shndėrruar nė tė dashurin tuaj. Nė fillim mund tė vėreni se shoku juaj gjithnjė e mė shumė, kur tė ecni, ua kapė dorėn, pastaj ju thėrret disa herė nė telefon dhe ėshtė vetėm ēėshtje e kohės kur do tė ndodhė edhe puthja e parė.

Komentet e tė tjerėve

Shokėt tuaj tė pėrbashkėt e provokojnė miqėsinė tuaj. Ata ju ngucin, u thonė se do tė ishit njė ēift i pėrkryer, se dukeni si tė bėrė pėr njėri-tjetrin. Kur jeni nė njė rreth tė gjerė shoqėror, ju tė dy zakonisht ndaheni anash dhe bisedoni, gjithmonė gjeni ndonjė temė pėr bisedė. E gjithė kjo tregon se ndoshta me tė vėrtetė jeni tė bėrė pėr njėri-tjetrin, sikur qė ju thonė tė tjerėt.

Thirrjet e shpeshta telefonike

Dėgjoheni me telefon tė paktėn disa herė nė ditė. Bile edhe pak para se tė bini nė gjumė, bisedoni me telefon. Ju pėlqen qė tė bisedoni ‘joformalisht’ rreth asaj se ēka keni bėrė, si keni kaluar ditėn...

Nofkat simpatike

Tashmė i keni vėnė njėri-tjetrit edhe nofka simpatike. E thėrrisni shoqi-shoqin me emra qė tė tjerėt nuk ju thėrrasin. Atij dhe juve kjo gjė nuk u pengon. Ju pėlqen sa herė qė e dėgjoni zėrin e tij. Keni edhe frazat e pėrbashkėta, mimikėn, pėrshėndetjet.

Prekjet e rastėsishme

Keni vėrejtur se ‘shoku’ juaj sillet mė me butėsi dhe kujdes ndaj jush. Shpesh e prekni njėri-tjetrin, kurse duart e tij thjeshtė ‘bien’ mbi supet dhe shpinėn tuaj. E gjithė kjo tregon se ka ardhur koha pėr puthjen e parėE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
AnnDueNa
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/05/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 15
<b>Pikėt</b> Pikėt : 36
<b>Votat</b> Votat : 3
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : &#4326;[&#9829;]&#4326; Unė Jetoi Dhe Besoj .. Unė Kujtoj Dhe Nuk Harroi .. Unė Dashuroi Por Nuk Lėndoi .. Unė Vuaj Po Nuk Tradhtoi &#4326;[&#9829;]&#4326;

Buzqeshje Re: Kur miqėsia kalon nė dashuri!

Mesazh nga AnnDueNa prej 16/5/2010, 14:23

Ne fillim mund te vereni se shoku juaj gjithnje e me shume, kur te ecni, ua kape doren, pastaj ju therret disa here ne telefon dhe eshte vetem ēeshtje e kohes kur do te ndodhe edhe puthja e pare.
Ka kohe qe ju te dy (nje femer e nje mashkull) jeni miq te ngushte, por miqesia juaj gjithnje e me shume fillon qe te ngjaje me nje lidhje romantike. I besoheni njeri tjetrit, ia tregoni sekretet, kenaqeni kur jeni bashke dhe, ngadale filloni qe ta kuptoni se jeni xheloze me te dashuren e tij.
Shikoni cilat jane shenjat qe tregojne se shoku yt me i ngushte eshte duke u shnderruar ne te dashurin tuaj. Ne fillim mund te vereni se shoku juaj gjithnje e me shume, kur te ecni, ua kape doren, pastaj ju therret disa here ne telefon dhe eshte vetem ēeshtje e kohes kur do te ndodhe edhe puthja e pare.
Komentet e te tjereve
Shoket tuaj te perbashket e provokojne miqesine tuaj. Ata ju ngucin, u thone se do te ishit nje ēift i perkryer, se dukeni si te bere per njeri-tjetrin. Kur jeni ne nje rreth te gjere shoqeror, ju te dy zakonisht ndaheni anash dhe bisedoni, gjithmone gjeni ndonje teme per bisede. E gjithe kjo tregon se ndoshta me te vertete jeni te bere per njeri-tjetrin, sikur qe ju thone te tjeret.
Thirrjet e shpeshta telefonike
Degjoheni me telefon te pakten disa here ne dite. Bile edhe pak para se te bini ne gjume, bisedoni me telefon. Ju pelqen qe te bisedoni ‘joformalisht’ rreth asaj se ēka keni bere, si keni kaluar diten…
Nofkat simpatike
Tashme i keni vene njeri-tjetrit edhe nofka simpatike. E therrisni shoqi-shoqin me emra qe te tjeret nuk ju therrasin. Atij dhe juve kjo gje nuk u pengon. Ju pelqen sa here qe e degjoni zerin e tij. Keni edhe frazat e perbashketa, mimiken, pershendetjet.
Prekjet e rastesishme
Keni verejtur se ‘shoku’ juaj sillet me me butesi dhe kujdes ndaj jush. Shpesh e prekni njeri-tjetrin, kurse duart e tij thjeshte ‘bien’ mbi supet dhe shpinen tuaj. E gjithe kjo tregon se ka ardhur koha per puthjEn e Pare

    Ora ėshtė 18/6/2018, 22:49