Dashuria e shkruar nė grupin e gjakut!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Dashuria e shkruar nė grupin e gjakut!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 12/4/2010, 17:40Grupi i gjakut, tė cilin e trashėgojmė nga prindėrit, ėshtė njė gjė e rėndėsishme qė e marrim me tė lindur. Disa thonė se grupi i gjakut ka rėndėsi edhe nė pėrjetimin dhe shprehjen e ndjenjave dhe emocioneve.

Grupi i gjakut O

Femrat me kėtė grup tė gjakut, nga mashkulli i tyre kėrkojnė lumturi, kėnaqėsi dhe butėsi. Femra ndjenė nevojė tė madhe pėr martesė, e cila del nga nevoja qė tė dėshmohet me anė tė martesės dhe krijimit tė familjes. Si bashkėshorte, femrat me kėtė grup tė gjakut sundojnė nga prapavija dhe shpesh marrin pjesė nė ndėrtimin e karrierės sė burrit tė tyre.

Meshkujt me kėtė grup tė gjakut janė shumė tė interesuar pėr femra, janė aktivė nė kėtė drejtim dhe pėr kėtė shkak femrat i vėrejnė shumė lehtė. E meta e kėtyre meshkujve ėshtė se nuk janė edhe aq besnikė, meqė gjėrat u mėrziten shpejt, gjė qė nuk dmth se nė martesė nuk dinė tė jenė besnikė.

Grupi i gjakut A

Femrat dhe meshkujt me kėtė grup tė gjakut janė mjaft demokratikė nė lidhje, e respektojnė partnerin dhe kualitetet e tij. Por, pėr shkak tė natyrės emotive dhe tė ndjeshme, i zbulojnė ndjenjat e tyre vetėm kur tė jenė plotėsisht tė sigurt se nuk do tė refuzohen. Femra me kėtė grup tė gjakut bėhet njė nėnė e cila pėrkrahė fėmijėt e saj, por edhe kėrkon shumė nga ta.

Meshkujt me grup tė gjakut A shpesh nuk janė interesant pėr femrat nė shikim tė parė, vlerat e tyre ato i zbulojnė vetėm pasi qė tė jenė nė lidhje pėr njė kohė tė gjatė. Kualiteti mė i madh i meshkujve me kėtė grup tė gjakut ėshtė se janė tė pėrkushtuar ndaj familjes nė tėrėsi. Atyre u pėlqejnė kualitetet e gruas sė tyre, tė cilat edhe i theksojnė.

Grupi i gjakut B

Femrat me kėtė grup tė gjakut nė dashuri presin kėnaqėsi, lumturi dhe qė tė duhen pa kufi, duan vėmendjen e vazhdueshme tė burrit tė tyre. Nė lidhjet e dashurisė kanė kėrkesa tė tepėrta, prandaj mė vėshtirė vendosin pėr martesė. Pėrndryshe, janė tepėr tė pėrkushtuara ndaj familjes.

Meshkujt me kėtė grup tė gjakut i respektojnė femrat nė njė mėnyrė tė veēantė. Femrės sė tyre tė zgjedhur ata i rezervojnė njė trajtim mbretėror. Por, e meta e tyre ėshtė se mė shumė janė tė prirė qė tė imagjinojnė, sesa qė tė ballafaqohen me probleme tė jetės sė pėrditshme.

Grupi i gjakut AB

Femrat me kėtė grup tė gjakut adhurojnė meshkujt me shpirt aventurist, por kėnaqen nė dashuri vetėm derisa u lejohet qė tė jenė mistike. Si nėna, pėrshtaten shumė me nevojat e fėmijėve, janė tė buta dhe nuk kanė shumė kėrkesa. Janė miq tė fėmijėve tė tyre, por pa e tepruar.

Specialiteti i meshkujve me kėtė grup tė gjakut ėshtė joshja, vardisja. Janė mjeshtėr tė mėdhenj pėr vardisje, por kėtė gjė e bėjnė mirė dhe pa e tepruar.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/10/2018, 04:37