Pyetjet e mėdha!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Pyetjet e mėdha!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 26/3/2010, 15:29Nėse jeni nė njė takim me njė mashkull pėr here tė parė, ja cilat pyetjet duhet tė evitoni nė kėto raste.

A jeni pyetur ndonjėherė se nė ēfarė niveli do tė jetė biseda juaj nė takimin e parė. Nėse personi qė takoni ėshtė i qetė dhe i rezervuar, mė e mira ėshtė qė tė zbuloni shumė nga ai vetėm me pak pyetje. Shpesh kam dėgjuar pėr femrat, tė cilat bėjnė pyetje tė natyrės “Si jeni takuar me ishin tuaj?” apo “Si kaluat natėn e mbrėmshme?”. Por nėse jeni nė njė takim me njė mashkull pėr here tė pare, pyetjet e tilla duhet tė evitohen.

Ne kemi pėrzgjedhur disa pyetje me tė cilat ju do tė mėsoni shumė ēka rreth personit, qė iu intereson, pa lėnė pėrshtypjen qė jeni nė pozicionin e hetuesit.

Si jeni kyēur nė kėtė profesion?

Kjo ndihmon qė ai tė nisė tregimin nga fillimi nė fund dhe tė flas mė gjerėsisht pėr pasionin e tij pėr profesionin e caktuar, si dhe pėr projektet dhe opinionin e tij nė tė ardhmen.

A jeni fėmija i parė, i mesėm apo i fundit?

Njė rast i mire pėr tu njohur mė afėr me lidhjen e tij dhe familjes. Raportet nė mes tij prindėrve dhe motrave apo vėllezėrve. Duke shpjeguar rendin e tij nė familje ju mund tė kuptoni se ēfarė lloj personaliteti ėshtė ai. Ai gjithashtu mund tė pėrshkruaj fėmijėrinė e tij, preferencat dhe tė fshehtat pėr shembull “Nuk flas me vėllain qė 5 vjet”.

Ku i keni kaluar pushimet e fundit?

Do tė kuptoni se sa ėshtė i pėrkushtuar ndaj punės dhe karrierės. A ėshtė person qė i pėrkushtohet vetėm profesionit pėrgjatė 7 ditėve apo ėshtė tip qė i pėlqen dhe aventurat.

Jeni duke parė pėr njė lidhje tė re?

Mendoj se aktualisht kėtė gjė duhet tė bėni. Dhe nuk keni pėrse kėtė ta thoni me zė tė lart. Por duhet vetėm tė besoni dhe tė shpresoni se jeni duke parė pėr njė tip serioz dhe qė mund tė rri besnik nė lidhjen tuaj. Por mbani mend diēka mos e bėni pyetjen se pėrse ende nuk po martohet me ju, pro vetėm gėzojuni momenteve.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 12/12/2018, 00:13