Besnikėria s’ėshtė detyrė, po plotėson dashurinė!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Besnikėria s’ėshtė detyrė, po plotėson dashurinė!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 13/3/2010, 01:05Njė kohė morali kishte vlerė tė dyfishtė, mashkulli pretendonte besnikėri, por ai nuk ishte i detyruar tė ishte besnik. Sot meshkujt dhe femrat janė tė barabartė. Na ka rėnė rasti tė gjithėve ne qė tė shohim njė grua tė martuar tė ketė njė dashnor, pra njė e pabesė me njė tė pabesė. "Pse nuk provoni pėrsėri me burrin tuaj, duke u pėrpjekur tė doni me tė vėrtetė, me njė erotizėm vėrtetė dhe besnikėri tė vėrtetė? Shumė besojnė se ndjenja tė tilla si ekskluziviteti, besnikėria dhe xhelozia i pėrkasin tė kaluarės, paraqesin njė dobėsi nė botėn moderne, dhe duhet tė bėhet pa to.

Pra, edhe nė qoftė se dashuroni dhe rishtazi e dashuruar, ēdo herė mund tė keni marrėdhėnie seksuale me njė tjetėr dhe asgjė nuk ndodh, dashuria juaj, marrėdhėnia juaj nuk ndryshon. Por nuk ėshtė e vėrtetė. Kur nuk ekziston dashuria mund tė bėni ēfarė tė doni, por nėse ju jeni e dashuruar duhet tė jeni tė kujdesshėm, sepse dashuria ėshtė si njė vepėr arti, si njė simfoni, nė tė cilin ju nuk mund tė vendosni tė tjera melodi, sepse mund ta deformoni dhe shkatėrroni atė. Pastaj ėshtė gabim ta konsiderosh besnikėrinė vetėm njė detyrė.

Nė njė dashuri tė madhe ajo nuk ka lindur nga detyra, por nga kėnaqėsia. Dikur njė grua e ka shprehur shumė bukur kėtė gjė “Unė kurrė nuk do tė shkojė me njė tjetėr, sepse nuk do tė prish, tė ndotė ndjenjat e mrekullueshme qė ndjej pėr atė. Do tė mė mjaftonte vetėm njė kontakt pėr tė helmuar dhe nė mėnyrė tė pakthyeshme pastėrtinė e tyre. Ashtu si njė rėnie e shishes sė helmit qė e ndotė ujin e pastėr, si tė hash mollėn e ndaluar nė tokėn e parajsės.

Besnikėrisė na fokuson tėrėsisht nė tė dashurin tonė, shton dėshirėn tonė pėr tė dhe kjo e bėn jetėn hyjnore. Kjo vlen edhe pėr ju. Nėse ju shkoni me njė tjetėr grua do tė humbitnit rrugėn qė tė ēon nė magjinė qė kemi arritur sė bashku”. Nė pasionin e dashurisė besnikėria ėshtė e dėshiruar, sepse kjo e bėn dashuri mė tė plotė. Ata qė lėnė tė humbas, nuk do tė mund ta rigjejnė mė sepse njė pjesė e shpirtit tėnd do tė jetė gjithmonė larg. Dhe do tė doja tė pėrfundoja kėtė shkrim paksa heretik se nuk ėshtė edhe e vėrtetė qė ju do tė merrni kėnaqėsi maksimale nėse do tė ndryshonit vazhdimisht partnerėt. Ėshtė nocion i vjetėr maskilist, pėr tė cilin janė tė bindur edhe shumė gra sot. Por ėshtė e rreme. Pėr tė arritur plotėsinė e kėnaqėsisė duhet kohė, tė njihni personin, tė pranoni ta dashuroni pa frikė, pa krenari, pa tabu, pa gėnjyer dhe duke kėrkuar intimitetin total, kėnaqėsi totale, braktisjen totale.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 26/5/2018, 02:18