Kėngėtari Shaban Krasniqi editoi albumin e tij tė tretė!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Kėngėtari Shaban Krasniqi editoi albumin e tij tė tretė!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 4/3/2010, 23:49

Kėngėtari Shaban Krasniqi editoi albumin e tij tė tretė! 03sh-k10

Kėto ditė kėngėtari Shaban Krasniqi editoi albumin e tij tė tretė me titull “Vijnė vashat”.Albumi pėrmban njėmbėdhjetė kėngė popullore nga tė cilat pesė janė pėrpunime tė kėngėve tė dėgjuara (Hajde Gjyle,Bishtalecat palė e palė,Ma ke gishtin pėr unazė –duet me kėngėtaren Lidie Pasoma, Me lule t’bukura dhe Moj e bukura More). Ndėrsa gjashtė janė krijime tė reja: Vijnė vashat - Txt: Lasgush Poradeci, Muz. Sh.Krasniqi, Me ju vjen e bukur pranvera - Txt: Milazim Sejdiu, Muz: Pranvera Badivuku, Kohė e shkuar - Txt. Naim Frashėri, Muz.& Ork. Arbėr Krasniqi –(kėngė tė kėnduara nė Zambaku i Prizrenit 2007, 2008 dhe 2009), Qupėz moj Lile - Txt: Agolli, Qajupi, Noli, Muz: Sh. Krasniqi (finaliste e Festivalit “Lyrafest” Gjakovė),Dėshmor Lumni Surdulli – Txt & Muz: Sh. Krasniqi dhe Kėngė pėr Esat Bicurrin -Txt: Sh Krasniqi,Muz: Pranvera Badivuku.Gjashtė nga kėto kėngė u orkestruan dhe incizuan nga Hysni Klinaku, dy nga Fatos Canolli dhe nga njė nga Valton Beqiri, “Makiato bend” dhe Arbėr Krasniqi.Ky ėshtė albumi i tretė i kėngėtarit Shaban Krasniqi.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/8/2019, 23:59