Dashuria pėrmes internetit!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Dashuria pėrmes internetit!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 27/2/2010, 00:59Simpatia virtuale tė pushton gjithnjė e mė shumė

Duhet qė ta dini se me kė po flisni dhe duhet qė ta njoftosh bashkėbiseduesin direkt pėr ta ditur se a pėrputhet imagjinata me realitetin. Nuk ka dyshim se interneti ofron lehtėsi tė mėdha sa i pėrket komunikimit dhe lidhjes midis njerėzve. Kėshtu mund tė njihesh lehtė me dikė qė tė intereson pa pasur nevojė qė tė dalėsh me tė. Por, a ka ndonjė rrezik kėtu? Janė disa pyetje qė duhet t’ia parashtroni vetes tuaj.

1. A e di se me kė jam duke biseduar? Nėse nuk e ndjenė zėrin, ėshtė vėshtirė ta dini se pėr kė bėhet fjalė.

2. A e di me tė vėrtetė se pėr kė bėhet fjalė? interneti i favorizon gjysmė tė vėrtetat, gjithēka zbukuron pak dhe mund tė fshehė shumėēka.

3. A jam duke menduar pėr sigurinė time? Kujdesi para sė gjithash, sidomos nėse jep tė dhėna personale(emrin, adresėn, nr. e telefonit...)

4. ėshtė mė mirė qė tė bisedoni vetėm ju tė dy e tė mos lejoni qė tė futet edhe dikush tjetėr nė bisedė.

5. Kujdes! Kur t’i shkruani dikujt nėpėrmes internetit duhet tė pyeteni se a e di ai se ku ndodhemni ju dhe anasjelltas.

Dashuria virtuale shtė e mundur. Jo vetėm qė mund tė dashuroheni, por edhe ta doni shumė dikė me tė cilin kėmbenė letra ose bisedon. Por, personi qė e keni nė kokė mund tė mos ngjajė fare me personin real. Ja disa sugjestione qė mund t’ju ndihmojnė:

- Jeta e vėrtetė ose ajo virtuale? Duhet ta shihni se sa ju preokupon lidhja virtuale dhe se a ju pengon nė jetėn e vėrtetė.
- Njoftohuni! Pse mendoni se jeni mė e relaksuar nėse bisedoni pėrmes internetit sesa live’?
- Jini komplete! A ju kėnaqė plotėsisht Dashuria pėrmes internetit dhe nuk dėshiron qė ta njihni dikė tjetėr?E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Edonita
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 13/06/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 17
<b>Pikėt</b> Pikėt : 69
<b>Votat</b> Votat : 3
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Te duash dike e pran ti te mos jesh eshte sikur te jesh i burgosur e faj mos te kesh

Buzqeshje Re: Dashuria pėrmes internetit!

Mesazh nga Edonita prej 27/2/2010, 07:00

hmmm diqka interesant
avatar
majlinda
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 04/04/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 214
<b>Pikėt</b> Pikėt : 470
<b>Votat</b> Votat : 11
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Lindaaa

Buzqeshje Re: Dashuria pėrmes internetit!

Mesazh nga majlinda prej 6/4/2010, 14:42

Mua Sme Pelqen qe dikush te dashurohet ne mes internetit , ase pake ,.,ky eshte mendimi ime .
avatar
pajta
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 10/04/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 3
<b>Pikėt</b> Pikėt : 6
<b>Votat</b> Votat : 0

Buzqeshje Re: Dashuria pėrmes internetit!

Mesazh nga pajta prej 10/4/2010, 13:40

po dashuria per mes internetit sa am par une ka bukur shum siq eka cekur edhe ma lart esht e vertet sespse mundet me pas shum e qka fshetsi por krysorja esht njefar paralajmrimi i dashuris kur vjen deri te takimi ose dalja live qdo bisedues i dashuris fjalet kryesore per bashkjetes dashurie ilen ti flas live sy me sy ............

Sponsored content

Buzqeshje Re: Dashuria pėrmes internetit!

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 26/5/2018, 02:03